Със заповед на кмета на Кюстендил Петър Паунов на територията на общината е обявен пожароопасен сезон до 31 октомври, докогато е в сила забраната за изгаряне на стърнища и други растителни остатъци в земеделските земи и използването на открити огнеизточници.
Не се допуска паленето на открит огън, тютюнопушенето, паркирането на МПС-та в площите с посеви и на разстояние не по-малко от 50 метра от тях - от настъпването на восъчната зрялост при житните култури до окончателното прибиране на реколтата.
Не се разрешава извършването на ремонтни дейности по линейните обекти, преминаващи през и/или житните площи през периода на восъчната зрялост.
Осъществяващите физически и юридически лица дейности в земеделските земи трябва да спазват правилата и нормите за пожарна безопасност. Всяко лице, забелязало пожар, е длъжно незабавно да предприеме действия за уведомяване на тел.112.
Жътвата в Кюстендилско още не е започнала. Опасността от пожари е по-голяма на този етап в горските масиви и планините, особено по туристическите места, където често се пали и огън на открито от къмпингуващи, коментират от горските стопанства.
При израелски въздушни удари в Газа са убити най-малко 33-ма палестинци, съобщиха служители от местни болници. По информация на израелските военни през последното денонощие са били поразени над 100 цели в анклава, предаде Асошиейтед прес. Ударите са нанесени, докато израелският премиер Бенямин Нетаняху се готви да посети Вашингтон за преговори в..
След 8 юли вече ще може да кажем, че България е част от еврозоната. Това обясни пред БНР Илхан Кючюк, евродепутат от групата "Обнови Европа". На тази дата трябва да се проведат две гласувания, които да доведат до приемането на страната ни в общността, използваща единната европейска валута. "Не мисля, че ще има проблем при гласуването..
Мобилната станция на Изпълнителната агенция по околна среда (ИАОС) при Регионална лаборатория – Варна не е отчела превишения на следените атмосферни замърсители в Разград. Това съобщиха от пресцентъра на Регионалната дирекция по околната среда и водите в Русе. Станцията e разположена на площадката на сепариращата инсталация и извършва извънредни..
Турция днес изпрати два самолета за гасене на пожари в съседна Сирия, за да помогнат в борбата с бушуващите горски пожари, предаде АП. Единадесет пожарни автомобила също са изпратени в северната сирийска провинция Латакия, съобщи сирийският министър за управлението при извънредни ситуации и бедствия Раид ал Салих. В публикация в социалната..
Автобусът Кюстендил - Рилски манастир беше пуснат тази сутрин и ще изпълнява курсове до края на август. Цената на билета в едната посока остава 7 лева както беше и миналата година. 50-местният автобус пое пълен към дестинацията си, въпреки че някои фирми спряха автобусния превоз да Рилския манастир, тъй като не бил рентабилен. Автобусът..
Кризата, през която преминаваме, ще ни направи по-силни. Това заяви пред БНР Васил Пандов, представител на ПП , депутат от коалицията ПП-ДБ. " Няма процес нито на разпад, нито на масово напускане на ПП . Дори виждаме по-голяма сплотеност пред това изпитание. То е част от растежа. Няма партия, която да е застрахована от подобно нещо. Ако някой..
Лятото става все по-горещо и нуждата от почивка все по-голяма. Излючително неприятно е, ако се случи така, тя да бъде "развалена" от някоя лятна..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..
На 26 и 27 юли в Силистра ще се проведе третото издание на събитието „Пикник с кауза“. Организаторите от сдружение „Бъдеще за Силистра“ обещават..