Украйна е атакувала Кримския мост през нощта с помощта на два надводни дрона, съобщи руският Антитерористичен комитет. В изявление на следствения комитет се казва, че украинските "спецслужби" са отговорни за атаката и че е започнало наказателно разследване. По-рано руски официални лица съобщиха, че при извънредна ситуация на Кримския мост са загинали двама души, а дъщеря им е била ранена.
Говорителят на руското външно министерство Мария Захарова обвини Украйна, че е извършила атаката срещу моста, свързващ Русия и Крим, с участието на Великобритания и Съединените щати. Захарова не предостави доказателства в подкрепа на твърденията. "Днешната атака срещу Кримския мост е извършена от киевския режим. Този режим е терористичен и притежава всички белези на международна организирана престъпна група", каза тя. "Решенията се вземат от украински официални лица и военни с прякото участие на американски и британски разузнавателни агенции и политици." Ръководителят на парламента на Крим Владимир Константинов също обвини Украйна за инцидента.
Украинските служби за сигурност излязоха с официално изявление относно атаката на Керченския мост. Те не признават открито, че тяхната агенция стои зад инцидента. Но изявлението намеква за ролята на Киев в него - казвайки, че „всички подробности относно експлозията ще бъдат обявени след победата“. Говорителят на южното военно командване на Украйна Наталия Гуменюк обаче посочи, че инцидентът може да е акт на провокация от страна на Москва.
По-рано министерството на транспорта на Русия съобщи, че опорите на моста не са повредени. Нанесени са щети на пътното платно на участък, който се намира по-близо до Крим. Железопътната част на моста не е повредена. Тази сутрин назначеният от Русия губернатор Сергей Аксьонов обяви, че е било спряно движението по Кримския мост поради авария, но без да уточни естеството на инцидента. Хората бяха призовани да се въздържат от пътуване по моста и да използват алтернативни маршрути. Керченският мост беше открит през 2018 г. и позволява шосейно и железопътно пътуване между Русия и Крим - украинска територия, контролирана от силите на Москва от 2014 г.

Иракчаните се подготвят за парламентарни избори, които идват в решаващ момент за страната и региона, пише АП. Гласуването започва в неделя с вот на силите за сигурност и разселените хора, живеещи в лагери, а общите избори са насрочени за вторник. Резултатът от вота ще определи дали министър-председателят Мохамед Шиа ал-Судани ще продължи да..
Хиляди кюрди се събраха в германския град Кьолн, за да протестират за освобождаването на лидера и основател на Кюрдската работническа партия Абдуллах Йоджалан, който е в затвора в Турция, предаде ДПА. Според полицията, в шествието, която премина през центъра на града, са се включили няколко хиляди кюрди. По време на демонстрацията са били запалвани и..
Възстановена е втора външна електропреносна линия към контролираната от Русия Запорожка атомна електроцентрала в Украйна, съобщиха руските оператори на централата, цитирани от руски медии. Най-голямата атомна електроцентрала в Европа с шест реактора беше превзета от руски войски в първите седмици след нахлуването в Украйна през февруари 2022 г. Русия и..
Млади жители на Босилеград записват щофьорски курсове в Кюстендил, тъй като в сръбския град няма школа за водачи на МПС. Възможност за обучение има в Сурдолица, но повечето хора предпочитат Кюстендил, каза пред БНР баща на момиче, което се обучава в българския град. Повечето от автомобилите в Босилеград са и с кюстендилска регистрация. В..
В Рим се проведе 7-мата Национална конференция за зависимостите и най-вече за пристрастяването към наркотици и техния трафик. За президента на Италия Серджо Матарела „ангажиментът за борба с наркотиците е „фронт за свобода“. Опитът на Италия в борбата с пристрастяването и трафика на наркотици "е модел, признат в целия свят", каза външният министърът..
Десетки хиляди хора протестираха по улиците на Лисабон срещу пакет от трудови реформи, предложен от правителството на португалския премиер Луиш Монтинегру. Демонстрантите носеха плакати с надписи "Не на трудовия пакет" и призоваваха за месечна минимална заплата от 1050 евро през следващата година при настояща 870 евро. Протестът беше организиран от..
Във Велико Търново приключи строежът на детската градина в квартал "Картала". Тя е за 150 деца и се очаква да започне прием от идната учебна година. Изцяло са положени вътрешните инсталации в новата детска градина. Остава поставянето на слънцезащитните сенници по фасадата. В детската градина ще има пет групи, всяка със собствена..
"Става дума за това да не може да се мине годишен технически преглед (ГТП), ако има влезли в сила глоби, тоест такива, които са връчени, а и за които..
" Истинското противопоставяне ще се появи на парламентарни избори. Колкото повече агонизира държавата, а тя в момента агонизира, толкова по-голяма вълна..
Дебютният филм на Къци Вапцаров "Добри родители" тръгва от днес по кината в страната. Лентата е представена на 12 престижни международни фестивала..