Мрежа, действаща в Кипър, за трафик на незаконни мигранти от Ливан и Сирия до острова бе разбита при мащабна координирана операция днес, съобщиха от полицията. Петима сирийци са арестувани. Разследванията продължават, издадени са заповеди за още арести.
Ключови държавни служби и агенции – полицията, Отделът по миграция, силите за бързо реагиране, Отделът за киберпрестъпления, социални служби и други, се обединиха, за да подготвят и извършат операцията.
В акцията днес в област Лимасол участваха близо 40 служители от различни поделения на полицията.
„Пет души от сирийска националност бяха задържани като членове на престъпна организация за трафик на нелегални имигранти, очакват сенови арести“, бе посочено в официално изявление от президентството.
Арестуваните са живели в Кипър през последните години и изглежда са вконтакт с трафиканти в Сирия и в Ливан.
Мрежата е локализирана след информация, получена от Ливан, от чиятотеритория се смята, че започват незаконните потоци към острова.
Обменът ѝ е станал въз основа на споразумението за сътрудничество в областта на миграцията между двете страни.
Анализирана е дейността на организацията през последните три месеца. Кипърските власти са нащрек, тъй като заради активизирането на трафикантите от юни се наблюдава значително увеличаване на пристигащите по морския маршрут от Ливан и Сирия до Кипър лодки.
Справянето с контрабандните мрежи, които използват опасни плавателни съдове и практики, остава приоритет, заявиха от полицията.
Пресичането на престъпната дейност е част от усилията на правителството за ефективно справяне с миграционния проблем и демонстриране на нулева толерантност към явлението, подчертаха от президенството.
Призив за втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки отправят четирите потребителски организации, които инициираха вчерашната акция срещу големите супермаркети. Те призовават на 20 февруари гражданите да пазаруват от кварталните магазинчета, по възможност продукти от български производители. Целта е да се окаже подкрепа..
Британският външен министър Дейвид Лами обяви, че в рамките на политиката за налагане на санкции, за да се "поддържа натиска върху Владимир Путин", ще бъдат замразени активите и ще бъде наложена забрана за пътуване на следните трима високопоставени руснаци: Павел Фрадков – заместник-министър на отбраната, Артьом Чайка – собственик на минна компания..
Папа Франциск е приет в болницата "Джемели" в Рим за изследвания и лечение на бронхит. Пресслужбата на Ватикана информира, че тази сутрин след аудиенциите си папата е бил приет в римската поликлиниката за "някои необходими диагностични тестове" и за "продължаване на лечението в болнична среда на бронхита, от който страда от дни". В..
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) е изискала информация от производители и търговци на бързооборотни хранителни стоки, за да установи начина на ценообразуване, условията на доставка и факторите, оказващи влияние върху изменението на цените в сектора. Фокус на проучването са основни хранителни стоки, като яйца, млечни продукти, месо,..
Ученици от Ловешката езикова гимназия организираха в дните преди Свети Валентин и на самия празник благотворителен базар, а събраните средства от него ще бъдат дарени на актьора Георги Стайков, който страда от множествена склероза. Актьорът не е учил в първата в България езикова гимназия, превърната в такава точно преди 75 години – на 15..
Не страдаме от липса на правила и закони, а от това, че когато не се спазват, липсват последици. Около това мнение се обединиха Цветана и Николай Милчеви, които са пенсионирани учители. Как се възпитават добри хора и отговорни граждани чрез оценка за дисциплина и глоби за родителите Грижата за децата е обща – на родители, учители, общество ,..
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова няма да толерира сцените на обиди и конфликти между депутатите в пленарната зала, някои от които тя определи като продуцирани. Киселова посочи в Лясковец, че ако трябва да накаже един народен представител в залата, трябва да наказва всички, затова е взела решение да наказва по един на ден..
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Десетки представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в страната се събраха на закрита за медиите среща във Велико Търново, за да..
Няма промяна на собствеността и няма процес за смяна на собствеността на медията, заяви изпълнителният директор на Дарик радио Христо Христов в..