Стилияна Николова и Боряна Калейн заемат втора и четвърта позиция във временното класиране след първия квалификационен ден за многобоя на световното първенство по художествена гимнастика, което се провежда във Валенсия.
След представянето на съчетанията с обръч и с топка Николова събра сбор от 69.850 точки, а Калейн е с резултат от 68.000 точки.
Българките започнаха изключително силно състезанието, след като изиграха страхотно и двете си съчетания.
Бронзовата медалистка в многобоя от Мондиала в София през 2022 година Стилияна Николова получи за изпълнението си с обръч 34.700 точки (17.900 точки - трудност, 8.500 точки – артистичност, 8.300 точки - изпълнение), а за това с топка – 35.150 точки ( 18.200 точки - трудност, 8.500 точки – артистичност, 8.450 точки - изпълнение). Това е най-високата оценка до сега на първенството.
Представянето на европейската шампионка от първенството в Баку 2023 Боряна Калейн с обръч беше оценено с 33.900 точки (17.700 точки - трудност, 7.900 точки – артистичност, 8.300 точки - изпълнение), а за топката си получи 34.100 точки (17.300 точки - трудност, 8.400 точки – артистичност, 8.400 точки - изпълнение). Възпитаничката на Марияна Памукова днес празнува своя 23-ти рожден ден.
Лидер във временното подреждане със сбор от 70.100 точки е представителката на Италия София Рафаели. Действащата световна шампионка от първенството в България изигра съчетанието си с обръч за 35.850 точки, а това с топка за 34.250 точки.
Между двете българки, на трето място, е състезателката на Германия Дария Варфоломеев с актив от 65.950 точки (34.300 точки – обръч и 35.000 точки - топка).
След първия ден България е лидер в отборната надпревара със актив от 137.850 точки. Втори и трети са тимовете на Италия със 133.600 точки и на Германия със 133. 450 точки. Отборният резултат се изчислява като сбор от 8-е резултата на индивидуалните гимнастички и двете оценки от многобоя при ансамблите.
Петте най-добри ансамбъла, с изключение на България, Израел и Испания, също ще получат олимпийски визи за Игрите догодина.
Тази вечер състезанието продължава с финалите с обръч и топка с участието на Стилияна Николова и Боряна Калейн!
Три мача с българско участие има днес в европейските клубни турнири по футбол. В Лига Европа Левски е домакин на португалския Брага, а в Лига на конференциите Арда приема в Кърджали ХИК Хелзинки от Финландия, а Черно море посреща в Разград турския Истанбул Башакшехир. И трите мача на българските отбори от вторите предварителни кръгове в двата турнира..
Испания се класира за финала на Евро 2025 по футбол за жени, след като победи Германия с 1:0 след продължения в полуфиналния сблъсък между двата тима на първенството в Швейцария. Съперниците не успяха да си отбележат в редовното време, но "Ла Фурия" стигна до успеха в продълженията с гол на Айтана Бонмати в 113-тата минута. По този начин испанките си..
Отборите на РБ Залцбург (Австрия) и на Карабах (Азербайджан) направиха сериозни крачки към третия кръг в квалификациите на Шампионската лига след убедителни победи като гости. Австрийците се справиха с 4:1 като гости с норвежкия Бран (Берген), а Карабах си тръгна с успех с 3:0 над Шелбърн в ирландската столица Дъблин. Реваншите и в двата мача са на..
Старши треньорът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев отбеляза, че съперникът във втория квалификационен кръг от Лига на конференциите ХИК Хелзинки е много стойностен отбор, който има опит. Също така в състава им блести звездата на бившия нападател на Норич Сити със 73 мача и 22 гола в английската футболна Висша лига Теему Пуки. Арда..
„Очаква ни труден мач с Истанбул Башакшеxир. Знаем, че съперникът е един от най-силните отбори в Турция, уважаваме това, но със сигурност ще се опитаме да ги затрудним и да направим всичко възможно да оставим мача отворен за реванша“, заяви на пресконференция на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград старши треньорът на Черно море Илиан Илиев преди..
Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за първия мач от втория предварителен кръг на Лигата на Конференциите срещу Истанбул Башакшехир. От нея заради травма отпадна Берк Бейхан. Младият играч на „моряците“ получи удар по време на двубоя с Локомотив София в първия кръг на Първа лига и не успя да се възстанови за срещата с..
Старши треньорът на Лудогорец Руи Мота заяви, че не е доволен от представянето на отбора след равенството 0:0 като гост на хърватския Риека в първия мач от втория квалификационен кръг в Шампионската лига. Португалският специалист бе особено критичен към играта през първото полувреме и добави, че тимът има още върху какво да работи в завършващата фаза...
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..