И днес продължава разпитът на задържания хазартен бизнесмен Васил Божков във връзка с твърденията му, че е бил рекетиран от лидера на ГЕРБ и бивш премиер Бойко Борисов и финансовия министър в неговото правителство Владислав Горанов.
Близо 5 часа не бяха достатъчни на софийската градска прокуратура вчера да изясни всичко около твърденията на обвиняемия Васил Божков, че е плащал такса спокойствие на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севдалина Арнаудова. На излизане адвокатът на бизнесмена - Георги Гатев, обясни:
„Разпитът беше във връзка с онзи случай, който знаете - за дадените 60 милиона лева, които се твърдеше, че ги е предал на министъра на финансите“.
Божков е потвърдил, че е дал 60 милиона лева, като е дал и допълнителни детайли:
„Не мога да дам подробна информация освен това, че дава показания. Доста от нещата, преобладаващото, вие ги знаете. Горе долу ги потвърждава с някои допълнения. Не мога да ви дам информация, тъй като подписах декларация да не разяснявам материалите по делото“.
Информацията за това как се е върнал Васил Божков у нас остава противоречива. От прокуратурата обявиха, че са получили информация от Обединените арабски емирства, че са решили да екстрадират бизнесмена. Но уточняват, че българското обвинение не е получило съдебен акт относно решението за екстрадиция. Адвокатът на Божков пък отрича и показа документи за твърденията.
Британският премиер Киър Стармър изрази подкрепа за Володимир Зеленски като "демократично избран лидер", след като американсия държавен глава Доналд Тръмп нарече украинския президент "диктатор". Стармър разговаря със Зеленски по телефона в сряда вечерта и каза, че е "напълно разумно Украйна да не провежда избори по време на война, както направи..
Испания отбелязва ръст в раждаемостта за първи път от 10 години. През миналата година броят на новородените е с 0.4% по-висок спрямо 2023. Над 322 000 бебета са родени през 2024 в Испания, което е с повече от 1300 в сравнение с 2023. Данните са на Националния статистически институт. Въпреки ръста, увеличението на ражданията не води до..
Хората от Долна Оряховица се обединиха около каузата да имат паметник на Васил Левски. Повече от две години продължи дарителската кампания. Бронзовият монумент беше открит тази вечер. Десетки жители на Долна Оряховица се събраха да почетат 152-ата годишнина от безсмъртието на Левски пред бюст-паметника на Апостола, който беше открит в центъра на..
Над 406 милиона лева са постъпилите средства по бюджетната сметка на Министерството на отбраната за периода от 1 януари 2022 г. до 11 февруари 2025 г. като компенсации за предоставяне на военна помощ на Украйна. Това посочва министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос на депутата от "Продължаваме промяната - Демократична България"..
Младeжи от Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града. Това станало снощи към 20:20 часа на улица "Стефан Караджа" в района на пощата. Нападателят е..
В Ловеч в момента се провежда традиционното национално възпоменателно факелно шествие в памет на Апостола на свободата под надслов "152 години безсмъртие". Колоната тръгна от сградата на общината в центъра на града и стигна до паметника на Апостола край историческата крепост "Хисаря".
Доскорошният заместник-министър на здравеопазването доц. Петко Стефановски е единственият кандидат за управител на Здравната каса по новата процедура, открита на 12 февруари. Той е издигнат от парламентарната група на ГЕРБ-СДС, показва справка на сайта на Народното събрание. Доц. Стефановски е лекар със специалност "Спешна медицина", също така е..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..