"Когато имаме нужда от истинска помощ, българите много лесно се обединяваме" - думите са на бившия национален състезател Велизар Димитров, който ще бъде част от отбора на звездите на България в днешния "Мач на надеждата".
Благотворителното събитие е организирано от фондацията на Стилиян Петров, а приходите ще бъдат дарени за подпомагането на хора с онкологични заболявания. В тима на българите ще бъдят някои от най-именитите ни футболисти, сред които Христо Стоичков, Димитър Бербатов, Красимир Балъков и други.
За чужденците личат имената на легендите на Манчестър Юнайтед Рой Кийн и Неманя Видич, Робер Пирес от отбора на "Непобедимите" на Арсенал, Юри Джоркаеф, Гайска Мендиета и други.
"Отборът на чужденците е впечатляващ. Неманя Видич и Рой Кийн са кошмар за всеки футболист, това в кръга на шегата. Всички те са оставили огромна диря в световния футбол. Трябва да им отдадем нужното уважение, а и нашите фенове също. Това са футболисти, които дълги години сме гледали само по телевизията и сме се наслаждавали на това, което умеят.
Много класни футболисти, професионалисти. Дано, но как да кажа, да не дават максимума от своите възможности, все пак ще играят срещу по – стари батковци", допълни шеговито бившият национал
"Ясно ни е от доста години, че ние държава нямаме. Ясно ни е какво е положението със здравеопазването. Това са инициативи, които дори и да не може човек да се присъства, пак има начин как да помогне. Ние българите винаги са били силни. Когато някой има нужда от истинска помощ, лесно се обединяваме. Виждам колко много хора имат нужда от помощ и от лечение.
Призовавам всеки, който, с колкото може да помогне. Може и едно левче да отдели, важна е каузата. Важно е мисленето да се промени. Трябва най-накрая да се сплотим, не само около от този мач, а и като държава, защото на всички ни е ясно, че нещата изобщо не са добре", завърши бившият футболист на ЦСКА и украинския Металург.
Поставената под номер 13 в схемата Аманда Анисимова достигна за първи път в кариерата си до полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Американката победи Анастасия Павлюченкова (Русия) с 6:1, 7:6(9) за 1:41 час на корт номер 1. Анисимова ще се изправи в спор за място на финала срещу номер 1 в световната ранглиста и водачка в схемата..
Двукратният шампион Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис в Лондон. Поставеният под номер 2 в схемата испанец постигна лесен успех срещу представителя на домакините Камерън Нори с 6:2, 6:3, 6:3 за 1:41 час и записа 23-а поредна победа в турнира. Алкарас нямаше никакви проблеми в срещата, направи по..
Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Яш (Румъния), с награден фонд 145 250 евро. Българинът отстъпи пред Ориол Рока Батая (Испания) с 6:7(4), 3:6 след близо два часа игра. Първата част премина без нито един пробив и се стигна до тайбрек. В него пловдивчанинът поведе с 3:2, но загуби пет от..
Арина Сабаленка се класира на полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис в Лондон. Поставената под номер 1 в схемата беларускиня победи трудно 37-годишната Лаура Зигемунд (Германия) с 4:6, 6:2, 6:4 след близо тричасова битка. Най-доброто постижение на Сабаленка в Лондон е полуфинал от 2021 и 2023 година и сега тя отново достигна..
Словенецът Тадей Погачар отвори нова златна страница в кариерата си, след като постигна стотната си победа в шосейното колоездене при професионалистите. Това той направи с триумф в четвъртия етап от Обиколката на Франция - 174,2 километра от Амиен до Руан, като завърши с време от 3 часа, 50 минути и 29 секунди. 26-годишният състезател на отбора на..
Американецът Тейлър Фриц се класира за пръв път в кариерата си за полуфиналите на тенис турнира "Уимбълдън" в Лондон. В първия четвъртфинал от програмата на най-стария турнир от Големия шлем поставеният под номер 5 в схемата се наложи с 6:4, 6:3, 1:6, 7:6(4) над руснака Карен Хачанов. Фриц, който до момента имаше две отпадания на..
ПФК Левски информира своите запалянковци, че по решение на местните власти в Унгария и домакина Апоел (Беер Шева), реваншът от първи кръг на турнира Лига Европа ще се състои при засилени мерки за сигурност и с ограничен капацитет. Домакинът на тази среща се позовава на разпоредбите на УЕФА, които предвиждат 5 % от капацитета на избрания..
"Мотивите на вота на недоверие са несправяне на изпълнителната власт с огромния екологичен проблем и по-точно екологичната катастрофа , която вече се..
В Пернишка област вече има пусната подписка за подкрепа на обособяване на Пернишка митрополия. "Не говорим за мотиви, а за искане от миряните на..
Проектозаконът за хранителната верига, пуснат за обществено обсъждане, е удар към малкия производител, удар срещу българското, защото прави вносът..