Верстапен спечели и втората свободна тренировка на „Сузука“

Нидерландският пилот Макс Вeрстапен с Ред Бул даде най-добро време и във втората свободна тренировка на пистата „Сузука“ на Гран при на Япония във Формула 1. Световният шампион направи най-бърза обиколка на пистата за време 1:30.688 минута.

Той изпревари монегаският пилот на Ферари - Шарл Льоклер, който завърши на 320 стотни зад него, а трето време даде британецът Ландо Норис от Макларън - на 464 стотни зад лидера.

Четвърти и пети в класирането останаха испанецът Карлос Сайнс от Ферари - на 549 стотни, и британецът Джордж Ръсел (Мерцедес) - на 640 стотни.

В края на тренировката бе размахан червен флаг на пистата заради катастрофа на пилота на Алпин - Пиер Гасли.

Утре е третата свободна тренировка, а малко по-късно ще бъде и квалификацията за стартовите места.
По публикацията работи: Антони Йорданов

България поведе на Световната купа по естетическа гимнастика

Националният отбор на България поведе в класирането след първия ден на Световна купа по естетическа групова гимнастика в унгарската столица Будапеща, съобщи БТА. Възпитаничките на Кристина Ташева в състав Сияна Табакова, Карина Нейкова, Катрин Тасева, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева изпълниха..

публикувано на 25.05.24 в 19:51

Първа позиция за Льоклер, провал за Верстапен

Шарл Льоклер спечели квалификацията за Гран при на Монако. Съботният ден бе радостен за Ферари, защото освен полпозишъна на Леклер, Карлос Сайнц също се представи силно и завоюва третото място на стартовата решетка, докато между двата болида на Скудерията застана изгряващата звезда на Макларън - Оскар Пиастри. Монегаскът си заслужи привилегията да..

публикувано на 25.05.24 в 19:24

Тадей Погачар си гарантира титлата в Джирото

Словенецът Тадей Погачар си гарантира титлата в 107-мото издание на Обиколката на Италия с впечатляваща победа в предпоследния 20-и етап, информира БТА. Колоездачът от отбора на Обединените арабски емирства измина за 4:58:23 часа 184-километровата дистанция от Алпаго до Басано дел Грапа. Той изпревари с 2:07 минути групата на преследвачите, в която..

публикувано на 25.05.24 в 19:17

Младата вълна осигури Купата на Манчестър Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели за 13-и път в историята си Купата на Футболната асоциация в Англия (ФА Къп) и първа от 2016 година, надигравайки с 2:1 шампиона Манчестър Сити във финала на стадион „Уембли“ в Лондон. С успеха „червените дяволи“ си осигуриха участие в турнира Лига Европа през следващия сезон, а Манчестър Сити пропусна да стане..

публикувано на 25.05.24 в 19:11

Десислава Миланова спечели Gold Tour

Десислава Миланова с кобила Казента постигна трета победа в изпитанието Gold Tour на Световната купа по конен спорт-прескачане на препятствия на конна база "Фригопан" край пловдивското село Царацово.  Миланова, която спечели в "Голд Тур" в предишните два дни на надпреварата, днес отново триумфира по паркура с височина на препятствията 145 см...

публикувано на 25.05.24 в 18:47
Д-р Ив.Якимов, Д-р С.Паскалева

Аплодисменти за българските лекари на конференция в Мадрид

С аплаузи завърши представянето на българските лекари на Международната конференция по футболна медицина, която се провежда в Мадрид.  На стадиона на първодивизионния Атлетико Мадрид доктор Ивайло Якимов, лекар на Академия Лудогорец и доктор Силвия Паскалева, представител на фирмата за генетични изследвания Ре-Гена, изложиха своите заключения по случая..

публикувано на 25.05.24 в 18:45
Стилияна Николова

Европейска титла за Стилияна Николова от първенството в Будапеща

Стилияна Николова спечели златния медал в многобоя на 40-о европейско първенство по художествена гимнастика в унгарската столица Будапеща. Така България запази титлата си, след като пред миналата година в Баку шампионка стана Боряна Калейн. Този път тя се класира на четвърта позиция. 18-годишната Николова представи изключително силно всичките си четири..

публикувано на 25.05.24 в 17:50