В центъра на Чикаго за пореден ден стотици хора продължиха да протестират срещу войната в Газа. Повече от 100 души бяха арестувани.
След като протестиращите влязоха в сградата на транспортния център „Огилви“ в центъра на града и блокираха ескалаторите, които водят към консулството на Израел от полицията настояха всички да напуснат сградата. Въпреки предупрежденията израелци и палестинци обединени останаха по-местата си с плакати и възгласи „Спрете огъня“.
След отказа на протестиращите да се подчинят започнаха арестите. До момента 106 души са арестувани, но пред сградата останаха още стотици.
Протестът е организиран от еврейски членове на групи, включително „Еврейски глас за мир“ и „Никога отново“, както и от палестинци, които живеят в Чикаго и Средния Запад.
Сред арестуваните е и бившият президент на Чикагския учителски съюз Джеси Шарки, а Ариел Левин, казва, че е дошъл от Айова, защото смята, че е важно „като американец и като евреин“ да призове за прекратяване на огъня и да каже „не от наше име и не с парите на нашите данъкоплатци“.
Предложението на държавният глава Румен Радев да се проведе национален референдум с въпрос : "Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута "евро" през 2026 г.", ще бъде внесе днес в Народното събрание. Очаква се след обсъждане във водещите парламентарни комисии, депутатите да се произнесат в пленарната зала за това дали да се..
На12 май ще бъде извършена планова техническа профилактика - от 9 до 17 часа, на предавателите на ултракъси вълни ПЪСТРЕЦ 4 на честота 88.8 MHz и СВОГЕ 4 на честота 102.4 MHz, излъчващи програма „Хоризонт“. Възможни са прекъсвания на сигнала. Може да слушате програмите на БНР през интернет сайта binar.bg .
Днес следобед в Централния наказателен съд в Лондон ще бъдат произнесени присъдите на шестимата българи, признати за виновни в шпионаж в полза на Русия. Петима членове на шпионската клетка – нейният лидер Орлин Русев, Бисер Джамбазов, Катрин Иванова, Ваня Габерова и Иван Стоянов, бяха арестувани през февруари 2023 година. Шестият член Тихомир Иванчев..
Никозия очаква "положително развитие" към разрешаването на Кипърския въпрос с работата на новия личен пратеник на генералния секретар на ООН на острова, чийто мандат официално започва днес. На дневен ред е подготовката на втората неформална петстранна конференция за Кипър, насрочена за юли. Първата среща на президента на Кипър Никос Христодулидис..
Британски войници биха могли да се бият рамо до рамо с европейските си колеги, изправени пред лицето на руската агресия, съгласно знакова сделка, разкриват изтекли документи, видени от вестник "Таймс". Обединеното кралство и ЕС ще представят пакт за отбрана и сигурност тази седмица като част от широкообхватна сделка, която ще осигури на Великобритания..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп поиска от Украйна да се съгласи "незабавно" с предложението на руския лидер Владимир Путин за директни мирни преговори. Путин предлага преговорите с Украйна да се възобновят Вместо примирие от понеделник, за каквото призоваха Киев и европейските му съюзници вчера, Путин предложи снощи среща на руски с..
Конфликтът в Газа не може да се реши с военни средства, а ударението трябва да се постави върху политическото решение, заяви германският външен министър Йохан Вадефул при днешното си посещение в Йерусалим, предаде "Ройтерс". Министърът заяви, че Германия ще направи всичко възможно, за да гарантира сигурността на Израел, но това не означава,..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората,..
Много неща могат да се направят против еврото и ние от "Възраждане" вече ги правим – уведомихме нашите т. нар. партньори, изпратих писмо до..