Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Васил Терзиев назначи нови зам.-кметове на Столичната община

Снимка: Десислава Кулелиева

Кметът на София Васил Терзиев назначи нови зам.-кметове на Столичната община, съобщават от пресцентъра на Общината. 

До началото на декември ще встъпят в длъжност още няколко заместник-кмета на ключови управленски ресори.

Надежда Бачева е новият заместник-кмет в направление "Социална дейност и интеграция на хора с увреждания". Тя е завършила СУ "Св. Климент Охридски" с профил "Социална психология". Работила е като зам.-кмет с ресор "Образование култура, електронно управление и спорт“ в район "Слатина", била е и съветник на министъра на електронното управление. Работила е и като маркетинг мениджър в частния сектор.

Надежда Бобчева е новият заместник-кмет в направление "Зелена система, екология и земеползване". Бобчева е магистър по икономика, специалност "Финанси" от УНСС-София и магистър по "Градско управление“ от Институт по жилищна политика и градско развитие - Ротердам, Нидерландия. Работила e като заместник-кмет в район "Оборище", участвала е като консултант при разработване, управление и оценка на проектни предложения по различни оперативни програми, обучител-специалност "Обучение и развитие" по проект "Повишена информираност и ресурси за развитие на заетостта". Бобчева е работила и като директор в Дирекция "Икономика и международни програми" към община Силистра.

Никола Барбутов е новият заместник-кмет в направление "Европейски политики, международна дейност и туризъм". Той има магистратури по управление от University College London (UCL) и от Université Paris-Panthéon-Assas. Работил е в частния сектор. Първата компания, която създава е StairsLAB. Той е създател и управител на иновативната платформа В2В за посредничество, в която индустриални и производствени компании в Източна Европа пласират продуктите и услугите на нови пазари в Западна Европа. Барбутов е създател на БарДИ Груп, която развива дейност на територията на 20 държави. 

Яна Генова е новият заместник-кмет в направление "Култура, образование, спорт и младежки дейности". Тя е магистър по "История и теория на културата“ от СУ "Св. Климент Охридски", има и европейска диплома по мениджмънт на културата от Marcel Hicter Foundation - Brussels, Бeлгия. Генова е била директор на фондация "Следваща страница" и президент на борда на Reseau europeen des centres internationaux de traducteurs litteraires (RECIT) - Арл, Фpaнция. Яна Генова е съосновател и член на управителния съвет на фондация "Гутенберг" 3.0. Работила е като част от екипа на Асоциацията за развитие на София и е била съветник на министъра на културата.

Номинации за заместник-кметове са: 

Никола Лютов - Правен и административен контрол. Юрист с опит във водещи правни кантори и международни специализации в бизнес и финансово право, несъстоятелност и преструктуриране.

Иван Матов - Обществено строителство.  Инженер с международен опит в създаване на инфраструктурни мегапроекти в целия цикъл на планиране и изпълнение, както и със стратегията и трансформацията на градове и публичен сектор.

Гергана Москова - Финанси и здравеопазване. Има над 20 годишен опит в одитни и финансови институции в областта на управлението, планирането и контрола на финансова стратегия и процес.

Иван Гойчев - Дигитализация, иновации и икономическо развитие. Той е технологичен лидер с над 20 години опит в развитието на софтуерни решения. Ръководил е големи международни технически екипи.

Предстои събитие за медии, на което ще бъде представен управленският екип на Столичната община. 

По публикацията работи: Венцислав Василев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Законопроект предлага промени в глобите за водачи на ППС, които не са платили винетна или тол такса

Глобите за водачи, които ползват републиканска пътна мрежа без платена винетна или тол такса, ще бъдат съобразени с тежестта на извършеното нарушение, предаде БТА. Въвеждат се и конкретни смекчаващи обстоятелства. Това предвижда Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) с промени в Закона за движението по пътищата, съобщиха..

публикувано на 30.04.25 в 22:10
Илхан Кючюк

Китай отмени санкциите срещу българския евродепутат Илхан Кючюк

Китай отмени санкциите срещу българския евродепутат от "Обнови Европа" Илхан Кючюк, съобщи Европейският парламент. Същата стъпка ще бъде предприета срещу още трима настоящи и един бивш евродепутат, по един от Белгия, Нидерландия и Литва, и по един политолог от Германия и Швеция. Ще отпаднат и санкциите срещу Подкомисията по правата на човека в..

публикувано на 30.04.25 в 21:38

Над 600 заявления за измръзнали овощия са подадени от производители в Кюстендилско

617 заявления за обезщетения за измръзнали овощия са подадени от земеделски производители от Кюстендилско. Те са за около 220 декара площи, които ще бъдат проверени от експертни комисии, за да се установят конкретните щети за всяка от градините. Плододаващите масиви в региона са около 25 хил. декара. Срокът за подаване на заявленията беше до..

публикувано на 30.04.25 в 21:10

Пожар в Невестинско е обхванал низово около 50 декара горска територия

Екипи на пожарната, горски работници, от местното население гасят пожар в района на селата Илия, Църварица и Горно Тишаново, казаха за БНР от Общината в Невестино. Огънят е обхванал около 50 декара, ситуацията е под контрол, каза за БНР към 20 ч. говорителят на Областната дирекция на полицията в Кюстендил Катя Табачка. Гори низово, изцяло в..

публикувано на 30.04.25 в 20:32

С петиция британци поискаха на Тръмп да не се позволява да говори пред парламента в Лондон

Над 40 000 души на Острова подписаха петиция, с която се иска на Доналд Тръмп да не бъде позволено да говори пред британския парламент. Американският президент е очакван на безпрецедентно второ държавно посещение в Обединеното кралство, след като премиерът Киър Стармър му предаде покана от крал Чарлз Трети. Доналд Тръмп обаче има своите сериозни..

публикувано на 30.04.25 в 20:19

Полицейски операции за пътна безопасност ще има в Кюстендилско за празниците

Специализирани полицейски операции "Алкохол, наркотици, неправоспособност и скорост“ са планирани в Кюстендилско за празниците от 1 до 6 май, съобщават  от Областната дирекция на МВР. Очаква се засилен трафик и много хора да предприемат пътувания. Контролните мерки по пътищата предвиждат включването и на оперативни служители с небрандирани..

публикувано на 30.04.25 в 20:18
Лидерът на крайнодесния

Фаворитът Джордже Симион не участва в нито един от предизборните дебати в Румъния

Фаворитът в социологическите проучвания преди президентските избори в Румъния Джордже Симион не участва в нито един от предизборните дебати, организирани преди първия тур тази неделя, съобщават румънските медии. Тази вечер е последният от дебатите. Крайнодесният Джордже Симион е фаворит за президентските избори в Румъния 11 кандидати за..

публикувано на 30.04.25 в 19:50