Белият дом използва предполагаемата руска заплаха, за да продължи да "гори" парите на данъкоплатците, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от "Франс прес" и "Ройтерс", след като президентът на САЩ Джо Байдън заяви, че Русия ще нападне рано или късно страна от НАТО, освен ако не бъде разгромена в Украйна.
Байдън иска "да продължи да гори пари на данъкоплатците в пещта на войната", заяви Песков. Той изрази надежда, че все още има "достатъчно разумни хора сред членовете на Конгреса", за да може това да не се случи.
Говорителят обвини Белия дом в "демонизиране" на Русия и добави, че ако Вашингтон спре да подкрепя Киев, други западни страни също ще спрат подкрепата си.
Руският президент Владимир Путин и саудитският престолонаследник Мохамед бин Салман са потвърдили конкретни споразумения, постигнати като част от споразумение в рамките на ОПЕК+, добави още Песков. Двамата лидери призовават всички страни от ОПЕК+ да се присъединят към споразумението на групата за намаляване на добива, което според тях ще обслужи интересите на глобалната икономика, според съвместното изявление, публикувано ден след срещата на двамата лидери.
"В енергийната сфера двете страни приветстваха тясното сътрудничество между тях и успешните усилия на страните от ОПЕК+ за подобряване на стабилността на световните петролни пазари", се казва в изявлението.
Руският бизнес активно заема позициите, които се освободиха след напускането на нашия пазар от редица западни компании. Какво си мислеха те - че като си тръгнат, всичко ще рухне?! Нищо подобно не се случи. Ще повторя - Русия не гони никого. И за никого не се затваря. Да се работи с Русия и в Русия е било, е и ще бъде изгодно.
Русия и Саудитска Арабия са се договорили да активизират усилията за поддържане на международния мир и сигурност, се казва още в съвместното изявление, цитирано от ТАСС.
Освен това двете страни са се договорили да продължават сътрудничеството за възпиране на трансграничните корупционни престъпления във всичките им форми и да разширяват сътрудничеството в редица сфери, включително геологията, околната среда, водните ресурси, селското стопанство, продоволствената сигурност, туризма, съдебната система, здравеопазването, медиите и преподаването на руски и арабски език.
Песков добави, че Путин не е направил още никакви изявления дали ще се кандидатира за нов президентски мандат, след като руският парламент насрочи датата на президентските избори за 17 март.
Лидерите на Германия, Обединеното кралство и Франция, известни още като E3, публикуваха съвместно изявление, в което се казва, че "е дошло времето" войната в Газа да приключи. "Призоваваме всички страни да сложат край на конфликта, като постигнат незабавно прекратяване на огъня. Призоваваме за незабавно и безусловно освобождаване на всички..
Делян Пеевски официално е единственият лидер на ДПС, след като Софийският градски съд (СГС) е вписал решението на Националната конференция на партията в регистъра на политическите партии. Това показа справка на БНР. С решението се заличава поста почетен председател на движението, променя се и адреса, който вече е на столичната ул. "Врабча",..
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен обяви, че ще се срещне с президента на САЩ Доналд Тръмп в Шотландия тази неделя, за да обсъдят трансатлантическите търговски връзки. В съобщение, публикувано в социалната медийна платформа "X", тя заяви, че "след добър телефонен разговор с президента на САЩ се разбрахме да се срещнем..
Община Сапарева Баня глоби с по 3 хил. лева две домакинства за поливане с питейна вода, съобщи кметът Калин Гелев. Той добави, че няма да има компромиси и толерантност за подобни нарушения и контролът ще e постоянен. В курорта Сапарева баня никога досега не е въвеждан режим на водата - градът е непосредствено под планината, в благодатна..
Три необитаеми къщи в каварненското село Белгун са изгорели вследствие на разразил се този следобед пожар. Огънят е тръгнал от сухи треви в южната част на населеното място и бързо се е разпространил. Към момента огънят в село Белгун, община Каварна, е овладян, информира кметът Благомир Станев. По думите му на място са шест екипа на..
Черният леопард е бил забелязан до шуменския квартал "Мътница". Минути след 17 часа днес Цветанка Милкова, главен специалист на квартала, е предприела уведомяване на местните жители да бъдат предпазливи. Това обясни тя пред Радио Шумен . Милкова е получила уведомително писмо от кмета на община Шумен днес, в което той се позовава на сигнал, постъпил от..
В дните петък, събота и неделя до края на месец август Пътната полиция организира специализирани полицейски акции, които ще стартират всеки петък в 13.00 часа и ще приключват в неделя. Това съобщи комисар Мария Ботева - заместник началник на отдел Пътна Полиция към ГД Национална полиция. Целта е да се обезпечи трафика по основните..
Имам документ, в който ми се обяснява, че един съдия не е написал делото си 13 месеца – повече от година, защото е трябвало да отговаря на народния..
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
Не очаквам да има среща между Путин и Зеленски, Русия иска капитулация на Украйна! Това мнение изказа пред БНР о.р. кап. I ранг Васил Данов от..