Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Валентина Димитрова с нови точки за СК по биатлон в Хохфилцен

Валентина Димитрова
Снимка: БФ Биатлон

Валентина Димитрова завърши на 24-o място в спринта на 7.5 километра за жени от втория кръг за сезона от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

Българката повали всичките десет мишени и финишира за 22:37.9 минути, на 1:38.0 от победителката Ингрид Тандреволд (Норвегия). Така Димитрова печели точки в трето поредно състезание и ще участва в утрешното преследване.

Още две българки участваха в надпреварата. Лора Христова се нареди на 64-а позиция с две наказателни обиколки и изоставане от 2:51.1 минути, а Даниела Кадева е 88-а с три грешки и пасив от 6:05.4 минути.

Норвежката Ингрид Тандреволд записа втори индивидуален успех в кариерата си, след като стреля без грешка и измина трасето за 20.59.9 минути.

Втора и трета са съответно Елвира Йоберг (Швеция) с един пропуск в стрелбата и пасив от 4.9 секунди и Жюстин Бреза-Буше (Франция) също с една грешка и на 19.7 секунди след победителката.

Носителката на Световната купа за миналия сезон Жулия Симон (Франция) завърши на седма позиция с една грешка в стрелбата.

Германката Франциска Пройс, която беше начело в класирането преди този старт, не участва заради коронавирус.

В генералното подреждане за Световната купа след четири състезания начело излезе Лу Жанмоно (Франция) с 223 точки, следвана от Ингрид Тандреволд с 211 и Пройс с 200 точки.

Валентина Димитрова взе точки в трети пореден старт и с 44 се нарежда 33-а в класирането.

Световната купа в Хохфилцен продължава в събота с преследването за мъже и за жени.


По публикацията работи: Кръстина Иванова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
ЦСКА победи Арда с 2:1

ЦСКА на полуфинал след успех над Арда

ЦСКА победи Арда с 2:1 в двубой от четвъртфиналната фаза от турнира за Купата на България по футбол. Още в 5-ата минута ЦСКА можеше да открие резултата. Феликс Ебоа Ебоа се подхлъзна и това даде шанс на Йоанис Питас, който стреля в страни от вратата на Господинов. В 22-ата минута Улаус Скаршем  направи отличен пробив и намери Марселиньо..

публикувано на 26.02.25 в 20:19
Венелина Поптолева

Венелина Поптолева стигна полуфинала на "Странджа"-та

Венелина Поптолева се класира за полуфиналите в категория до 52 килограма на 76-ото издание на боксовия турнир купа "Странджа" в столицата. На четвъртфиналите Поптолева се справи с 5:0 (30:26, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) съдийски гласа с италианкаа Лучия Аяри. Националката бе по-добрата боксьорка и в трите рунда на мача и това ѝ осигури..

публикувано на 26.02.25 в 18:41
Футболистите на Брайтън се радват на победата над Борнемут

Брайтън, Челси и Кристъл Палас с победи в 27-ия кръг

Влезлият през второто полувреме Дани Уелбек донесе победата на Брайтън с 2:1 над Борнемут на старта на 27-ия кръг на английската Висша лига по футбол и така увеличи серията на отбора си на четири поредни победи във всички турнири. C този успех "Чайките" събират 43 точки и си поделят 7-8 място с Борнемут и по този начин заявиха намеренията си..

публикувано на 26.02.25 в 05:49
Юго Юмбер

Медведев и Юмбер преодоляха първия кръг на турнира в Дубай

Водачът в основната схема на турнира по тенис в Дубай от веригата АТР 500 (с награден фонд 3,4 милиона долара) Даниил Медведев (Русия) премина първия кръг и не позволи да стане част от сътресенията с фаворитите днес. 29-годишният руснак спечели трудна победа с 6:4, 7:6 (4) над Ян-Ленард Щруф (Германия), за да премине към втория кръг на ATP 500...

публикувано на 26.02.25 в 05:44
Гриша Ганчев се кандидатира за председател на федерацията по борба

Гриша Ганчев се кандидатира за председател на федерацията по борба

Бившият председател на Българска федерация по борба (БФБ) и настоящ член на Управителния съвет (УС) Гриша Ганчев се кандидатира официално за втори мандат като президент на организацията след първия през периода 1993-1995. Това съобщи БФБ само две седмици преди провеждането на Общото събрание. Ганчев, бивш собственик на футболните Литекс..

публикувано на 26.02.25 в 05:41
Ботев (Враца)

Ботев (Враца) на полуфинал за купата на България след дузпи

Ботев (Враца) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол, след като елиминира Берое (Стара Загора) с 4:2 при изпълнението на дузпи и 0:0 в редовното време и продълженията. Големият герой за врачани беше вратарят Димитър Евтимов, който направи поредица от майсторски спасявания в редовното време, но също така отрази дузпа..

публикувано на 25.02.25 в 21:22
Сестри Стоеви

Сестри Стоеви, Налбантова и Мицова с победи на турнира в Мюлхайм

Стефани Стоева, Габриела Стоева, Калояна Налбантова и Мария Мицова стартираха с победи на турнира по бадминтон от сериите "BWF World Tour Super 300" в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 240 хиляди долара. Поставените под номер 1 в схемата на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха първия си мач срещу Чън Су Юй и И Ън Хсие..

публикувано на 25.02.25 в 19:59