Мащабна реорганизация в правителството на Кипър обяви днес президентът Никос Христодулидис. Той извърши промените 10 месеца след встъпването в длъжност на първия кабинет в неговия мандат. Всички новоназначени поемат постовете си в сряда.
Президентът Никос Христодулидис обновява управлението на страната като смени една трета от състава на кабинета - нови са четирима от общо 11 министри в него. Назначенията включват още двама заместник-министри (които са на пряко подчинение на президента) и трима комисари, съобщи правителственият говорител Константинос Летимбиотис.
Нови ръководители застават начело на министерствата на отбраната, на земеделието, развитието на селските райони и околната среда, на правосъдието и обществения ред, на здравеопазването. Тези сектори най-често през изминалите 10 месеца бяха сцена на конфликти, протести и обществено недоволство.
В новата правителствена схема влиза първият заместник-министър по европейските въпроси, който поема подготовката за кипърското председателство на ЕС през първата половина на 2026 г.
Никос Христодулидис разкри, че ще пристъпи към промени в кабинета в новогодишно интервю, но без да посочи конкретни имена. Темата за предстоящите управленски рокади бе централна в Кипър през цялата изминала седмица, като предизвика много слухове, коментари и брожение в партийните и правителствените среди.
Президентът Христодулидис обяви още, че на 1 март ще отчете пред кипърския народ първата си година на поста.
Пред Конституционния съд на Румъния тази вечер се събраха привърженици на недопуснатия до вота кандидат за президент Калин Джорджеску, съобщава телевизия Диджи 24, цитирана от БТА. Главната прокуратура на Румъния повдигна обвинения за 6 престъпления на Калин Джорджеску Крайнодесният Калин Джорджеску подаде документите си за президентските..
Канадската провинция Онтарио обяви, че ще облага с допълнителна ставка от 25 на сто износа на електроенергия за американските щати Ню Йорк, Мичиган и Минесота, предаде Ройтерс. Мярката е в знак на протест срещу тарифите, наложени от президента на САЩ Доналд Тръмп върху вноса на стоки от Канада, заяви днес Дъг Форд, премиер на провинцията. Тръмп..
Товарният кораб "Солонг" (Solong), който днес се сблъска с плаващия под американски флаг петролен танкер "Стена Имакюлейт" (MV Stena Immaculate) в Северно море, в близост до източното крайбрежие на Великобритания, е превозвал 15 контейнера с натриев цианид, сочат данни на агенцията за морска информация "Лойдс лист интелиджънс" (Lloyd's List..
Недопустимо е дейността на Конституционния съд да бъде поставена в зависимост от действия или бездействия на други държавни органи. Това каза председателят на съда Павлина Панова в обръщение, излъчено по Българската национална телевизия във връзка с преизчислението на резултатите от парламентарните избори. Панова припомни, че действащата..
"Новото начало" (ДПС-Ново начало) се прави на опозиция, но реално е управляващ партньор. Това заяви в Монтана съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков, като подчерта, че е категорично против Росен Карадимов да поеме Комисията за защита на конкуренцията. Управляващото мнозинство има реални проблеми, каза Кирил Петков. Според него от..
Президентът Румен Радев положи венец пред паметните плочи на спасителите на българските евреи до катедралата "Света София" на церемония по случай 82-та годишнина от спасяването на българските евреи, съобщава президентският прессекретариат. В церемонията е участвал и главният секретар на Светия синод Мелнишкият епископ Герасим, представители на..
Община Кюстендил ще монтира около 3 километра предпазна мрежа на пътя при близкото с. Николичевци срещу безстопанствени животни по трасето, каза кметът инж.Огнян Атанасов. Това ще стане веднага, след като приключи поставянето на около километър предпазна мрежа на пътя при с. Ябълково, където в края на м.г. стана ПТП с коне и загина 18-годишно..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Моят апел към Борисов и премиера Росен Желязков е да поемат такъв ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана от държавния бюджет. За..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..