Два дни след назначаването на повторна проверка, която да установи фактите около смъртта на 15-годишната Даная в спешната болница „Пирогов“, от лечебното заведение излязоха с отворено писмо и призив случаят да не се превръща в инструмент за публичен линч и постигане на лични цели.
Майката Ани Стоянова отговори със свое отворено писмо, в което определя призива като „дълбок цинизъм“.
Писмото на "Пирогов" е подписано от началниците на клиники и отделения, в които са правени животоспасяващи дейности на починалото през миналата година момиче, както и от 50 от работещите в тях.
В него се посочва, че Даная е консултирана своевременно от множество специалисти, а лечението на основното ѝ заболяване е започнало в деня на постъпването ѝ. Посочено е и основното й заболяване, което според майката е невярно твърдение.
Ани Стоянова не е съгласна и с твърдението, че болницата е осигурила всички нужни специалисти - повечето от изброените лекари в така наречения от одита „мултидисциплинарен екип“ не са присъствали на място и не са преглеждали физически Даная, пише майката.
В писмото на "Пирогов" се говори още за внушения относно пропуски в лечението на момичето и обвинения, които би трябвало да се основават на реални факти.
Майката посочва, че хвърлянето на високопарни думи не помага да бъде направен обективен анализ на видимите пропуски и нередности в организацията на болницата. И че лична нейна цел е нито едно дете да не губи живота си заради лекарска безотговорност.
Последните парламентарни избори са били напълно честни. Това заяви лидерът на "ДПС – Ново начало" Делян Пеевски. "100% за мен са честни изборите. Както видяхте няма отмяна, ще има няколко преизчисляване. Ако нещо беше нечестно на тези избори щяха да бъдат отменени, нали така?", коментира Пеевски. Той препоръча да не се правят хипотези..
Топлоснабдяването на потребителите от "Младост 2" и "Захарна фабрика" се очаква да бъде възстановено още днес. Осем столични квартала още нямат парно и топла вода Без отопление са и части на кварталите Сухата река, Яворов, Лозенец и Студентски град, където се очаква авариите да бъдат отстранени в петък. Това съобщават от..
Министър-председателят на Полша Доналд Туск отвърна на коментарите на президента на САЩ Доналд Тръмп, който заяви, че Европейският съюз е създаден, "за да прецака Съединените щати". "ЕС не е създаден, за да прецаква когото и да било. Точно обратното. Той е създаден, за да поддържа мира, да изгради уважение между нашите нации, да създаде..
София филм фест ще бъде открит на 13 март и ще продължи до края на месеца. В програмата на фестивала ще се включат 6 български премиери. Един от акцентите ще е пълнометражният игрален филм "Платформата" с режисьор и продуцент Николай Мутафчиев. Историята разказва за няколко души, които бягат от собствените си държави и решават да създадат..
За трети бойкот на търговските вериги днес призовават организаторите на инициативата. Този път бойкотът ще засегне и банките с мотив, че за една и съща услуга плащаме различна такса на различните банки, но всички те печелят от парите на клиентите си. Благоевградчани подкрепят третия бойкот с пазаруване от малките квартални магазини и директно..
Инфлуенсърът Андрю Тейт и неговият брат Тристан са напуснали Румъния с частен самолет и пътуват към САЩ, предаде Би Би Си. Братята бяха арестувани в Румъния преди 3 години по обвинения в трафик на хора, включително непълнолетни, пране на пари и създаване на организирана престъпна група. Прокурори са потвърдили, че молбата на братята..
Централната избирателна комисия (ЦИК) вече разполага с определението на Конституционния съд (КС) за преизчисляване на резултатите от изборите от 27 октомври миналата година. След като получи преизчисленията на ЦИК, КС се произнася за законността на вота КС нареди повторно преброяване на национално ниво на гласовете за 51-вото Народно..
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища ,..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..