Службата за контрол на чуждестранните активи (OFAC) на Министерството на финансите на Съединените щати обяви в петък налагането на нови санкции на две компании, разположени в Хонконг и Обединените арабски емирства, поради участието им в подкрепа на финансовата мрежа, която финансира йеменските бунтовници хути, подкрепяни от Иран, предаде Ройтерс.
Компаниите, засегнати от тези санкции, са Cielo Maritime Ltd., базирана в Хонконг, и Global Tech Marine Services Inc., базирана в ОАЕ.
Освен това OFAC идентифицира четири кораба, в които тези компании имат дял, като блокирано имущество. Според Службата за контрол на чуждестранните активи приходите, генерирани от продажбата на стоки, се използват за подпомагане на дейностите на хутите, включително техните атаки срещу международни кораби в Червено море и Аденския залив.
"Съединените щати продължават да предприемат действия срещу незаконните ирански финансови мрежи, които финансират хутите и улесняват техните атаки. Заедно с нашите съюзници и партньори ще предприемем всички налични мерки, за да спрем дестабилизиращите дейности на хутите и техните заплахи за глобална търговия", каза заместник-секретарят на Министерството на финансите по въпросите на тероризма и финансовото разузнаване Брайън Нелсън.
Санкциите идват, след като бойни самолети, кораби и подводници на САЩ и Великобритания нанесоха десетки въздушни удари над Йемен през миналата нощ в отговор на атаките на хутите срещу кораби в Червено море, разширявайки регионалния конфликт, произтичащ от войната на Израел в Ивицата Газа.
"За съжаление, през тези две години, в които съм в Израел, още няма две пълни, се наложи няколко пъти да извършваме евакуация на българи". Това разказа пред БНР Славена Гергова, извънреден и пълномощен посланик на страната ни в Израел, в навечерието на 19 юли - Деня на българската дипломация. Посланикът ни в Израел: Все още има желаещи да се..
Все повече туристи в Гърция почиват със собствени чадъри на плажа. Проучване показва, че за юни са се увеличили туристите в Гърция, но приходите са по-малко от миналата година за същия период. Анкета на гръцките медии сред чуждестранните туристи показва възмущението на гостите от прекалено високите цени на сянката на популярни за почивка..
Българин се призна за виновен по обвинение за участие в умишлено убийство в Атина. Той е взел активно участие в прикриване на престъплението. Мъжът си призна, след като разследващите откриха неоспорими доказателства. Българинът и двамата подсъдими албанци, срещу обещани 50 000 евро, са се опитали да променят уликите срещу убиеца. Последният направи..
Хората, които настаняват деца или възрастни в различни социални услуги, задължително да проверяват дали те са вписани в регистъра на социалното министерство. За това призова социалният министър Борислав Гуцанов, който днес посети няколко социални услуги, финансирани от държавния бюджет в Ловеч и Летница. Министър Гуцанов посочи, че в..
В полза на държавата вече ще може да се отнема имущество, придобито от престъпна дейност и притежавано или държано от трети недобросъвестни лица. Това предвиждат изменения в Наказателния кодекс, предложени от МС, които НС прие на първо четене със 110 гласа, 8 против и 44 въздържали се. Парламентът прие на първо четене промени в НПК В..
Германия се опитва да убеди американския президент Доналд Тръмп да намали възможно най-много планираните от него мита върху стоки от ЕС. Това заяви германският канцлер Фридрих Мерц на първата си голяма пресконференция след встъпването си в длъжност днес. Германският канцлер е разговарял за последно с президента на САЩ Доналд Тръмп миналия..
Спешна помощ и през нощта с въздушната линейка, базирана в София, се очаква от края на септември. Това съобщи пред журналисти вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов. През следващите два месеца ще бъде проведено обучението на дежурните екипи, отговорни за нощното летене, уточни той: "След като придобият сертификати за..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..
Не е много ясно дали това правителство ще изкара пълен мандат и дали няма да настъпят по-драматични размествания в електоралните нагласи както в..