Швейцарският скиор Марко Одермат спечели впечатляваща победа в в гигантския слалом на осветление в австрийския зимен център Шладминг, валиден за Световната купа. Той даде общо време от 2:10.03 минути. Впечатляващо бе, че Одермат бе извън Топ 10 в първия манш, след като направи някои грешки. След това той се оправда, че не е успял да свикне с осветлението. Одермат обаче направи феноменално второ спускане и остави всички зад гърби си разлика между половин и една секунда.
Втори завърши представителят на домакините Мануел Фелер. Той водеше с близо секунда на Одермат след първия манш, но в крайна сметка завърши само с 5 стотни зад победителя.
На трето място завърши словенецът Жан Кранец - на 29 стотни зад Одермат. Петицата се запълни от норвежеца Александър Стеен Олсен и от швейцареца Лоик Меяр, който спечели в Шладминг преди година.
Това бе пета поредна победа за Марко Одермат от пет гигантски слалома през сезона, както и осма без прекъсване, ако се брои и маналият сезон. Това е и 19 победа за него в дисциплината.
В генералното класиране през сезона Марко Одермат води убедително с 1256 точки, французинът Сиприен Саразен има 660, а Мануел Фелер от Австрия излезе на трета позиция с 514.
В дисциплината гигантски слалом Одермат има пълен актив - 500 точки, като той е пред хърватина Филип Зубчич с 285, а трети за момента е словенецът Жан Кранец с 226.
Нидерландецът Олав Кой от тима на Висма спечели 12-ия етап от Обиколката на Италия, който бе с дължина от 172 километра от Модена до Виадана. Кой използва чудесното извеждане на съотборника си Вут ван Аерт във финалните метри и в спринт успя да спечели победата под носа на сънародника си Каспер ван Уден (Пикник Пост НЛ) и британеца Бен Търнър (Инеос)...
20 спортисти с интелектуални затруднения ще участват във второто състезание от атлетическа лига GO!KIDS!. Надпреварата ще се проведе на стадиона на Национална спортна академия “Васил Левски” в София на 25 май. Лекоатлетите от Федерацията по адаптирана физическа активност (ФАФА) с президент Слав Петко ще участват в спринта на 100 метра, като..
Отборите на Лудогорец и ЦСКА ще определят носителя на Купата на България по футбол. Финалът е тази вечер на Националния стадион "Васил Левски" от 19:00 часа и ще бъде ръководен от Георги Кабаков. Двубоят може да проследите пряко по програма "Хоризонт". И двата отбора са пределно мотивирани да спечелят трофея пред пълните трибуни, на които ще има близо..
Женският ни национален отбор по волейбол заминава в днес за Полша, където ще вземе участие в международния турнир за Купата на кмета на Кошалин (23-25 май). Съперници на „лъвиците“ ще бъдат отборите на Франция, Швеция и домакинът Полша. В първата среща ще се изправим срещу полякините, а тя се явява неофициален дебют на селекционера Антонина Зетова...
Лудогорец е новият носител на Купата на Българския футболен съюз при 18-годишните. “Орлите” победиха във финала Левски с 2:1. Успехът в турнира гарантира и участие на разградчани в Шампионска лига за младежи през следващия сезон. И двете попадения за Лудогорец настадиона във Велико Търново паднаха през първата част. Филип Гигов се възползва от грешка..
Отборът на Тотнъм спечели трофея във футболния турнир Лига Европа. На финала, който се игра в испанския град Билбао, Тотнъм победи с 1:0 Манчестър Юнайтед. Голът отбеляза Бренън Джонсън в 42-ата минута. По пътя към финала Тотнъм се справи в елиминациите последователно с АЗ Алкмаар, Айнтрахт Франкфурт и Бодьо Глимт.
Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей АТП 250 в Женева (Швейцария) с награден фонд от над 596 хиляди евро. Поставеният под номер две сърбин се наложи с 6:2, 6:3 срещу Мартон Фучович. Бившият лидер в световната ранглиста постигна три пробива срещу унгарския тенисист и приключи срещата при втората си..
Правителството отпуска 9,5 милиона лева на "Български пощи", за да може дружеството да се подготви технически за въвеждане на еврото във връзка с..
Днес - 21.05, Димитър Воев – една от най-ярките, загадъчни и провокативни фигури на българската алтернативна музикална сцена от края на 80-те и..