Близо 90 на сто от учителите и родителите смятат, че въвеждането на дистанционно обучение по време на грипна епидемия не е правилно, а 70 на сто от тях са "за" удължаване на междусрочната ваканция с 4 дни до края на идната седмица, показва национално изследване на Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа".
Оттам смятат, че не е правилно да се учи онлайн по време на грипна епидемия и ще предложат на МОН междусрочната ваканция, която по график е от 3 до 5 февруари включително, да бъде удължена с два или пет дни.
От Синдикат "Образование" посочват, че въвеждането на онлайн обучение в областите с обявена грипна епидемия е в интерес на учениците, но то не кореспондира със способността на учителите да изпълняват служебните си задължения, когато са болни.
Пред БНР председателят на синдиката Юлиян Петров коментира, че не е добро решение при 30 на сто болни учители и ученици да има дистанционно обучение:
"Защото един болен ученик трудно можем да го принудим да участва в редовен и ефективен учебен процес. По същия начин пък и болен учител трудно би могъл да бъде полезен на своите ученици", отбеляза Петров.
Предложението на синдиката - удължаване на междусрочната ваканция с два до пет дни: "За да може, все пак, в този период донякъде да се нормализира грипната епидемия и опасността от нейното мултиплициране".
В София има достатъчно снегопочистващи машини, заяви зам.-кметът по екология на Столичната община Надежда Бобчева. Към момента проблеми има само в два квартала- "Красно село" и "Люлин". Това са кварталите, в които от миналия месец има проблем със сметосъбирането и извозването. "Към настоящия момент ние направихме преглед на цялата..
Липса на записи от видеокамери затруднява установяването на вандалите, повредили Паметника на българските летци и парашутисти в София. Това стана ясно от думите на министъра на вътрешните работи Даниел Митов по време на парламентарния контрол в отговор на въпрос от депутата от "Възраждане" Ивелин Първанов. "Отправено е запитване до Столична община за..
Община Ловеч предвижда от следващата година увеличение между 10% и 35% на местните данъци. Предстои промените в наредбата за местните данъци и такси да бъдат обсъдени и гласувани от общинския съвет. Най-сериозно увеличение се предвижда за данъка върху придобиване на имущество – от 2 на 2,7 промила върху данъчната оценка, което е..
Близо половината служители в Териториалното поделение на НОИ в Монтана излязоха на протест. Те настояват за минимум 20 % увеличение на заплатите. Експерт в Националния осигурителен институт не се става за няколко месеца. Нужни са поне 2-3 години, споделиха протестиращи от Териториалното поделение на института в Монтана. Над 70 души работят в НОИ, а на..
Картина на мексиканската художничка Фрида Кало беше продадена за рекордните 54,7 млн. долара на търг в Ню Йорк. Това е най-високата цена за творба на жена художник досега. "Сънят (Леглото)" надмина рекорда на Джорджия О'Кийф, чиято творба "Джимсан Уид/Бяло цвете N.1" беше продадена за 44,4 млн. долара през 2014 г. Друга картина на Фрида..
Главната дирекция "Национална полиция" извърши серия от обиски и изземвания в Бургас, свързани със съмнения за измама със земеделски субсидии от ЕС. Това стана в рамките на разследване, водено от Европейската прокуратура в София. Проверяват се фалшиви или подвеждащи данни, подадени от бенефициент в заявления за финансова подкрепа по различни..
Бащата на 12-годишната Сияна - Николай Попов, заяви, че е получавал обаждания от представители на "Демократична България", "Продължаваме промяната" и ГЕРБ с искане да посочи конкретни политици като отговорни за състоянието на пътя между Телиш и Радомирци, където в края на март в катастрофа загина детето му: "Обясняваха ми, че по времето на..
Групата за мониторинг на демокрацията, върховенството на закона и основните права към Европейския парламент проведе вчера закрито заседание за..
Някои държави имат 75 поправки в Конституцията, ние имаме 75 погазвания на Конституцията. Това заяви пред БНР проф. Александър Маринов, социолог,..
Обявените за днес протести срещу разширението на синята и зелената зона за платено паркиране в София и увеличаването на цените няма да промени решението..