Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кризата в Байерн продължава

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Кризата в Байерн Мюнхен се задълбочи, след като шампионите от миналия сезон загубиха с 2:3 гостуването си на Бохум в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата и претърпяха трето поредно поражение във всички турнири. "Баварците" остават втори на 8 точки зад лидера Байер Леверкузен в битката за титлата в Германия.

След успеха Бохум се изкачи на 11-о място в класирането, а загубата увеличи напрежението върху старши треньора на Байерн Томас Тухел след второ поредно поражение като гост в лигата за първи път от 2015 година.

Дайот Упамекано също беше изгонен с червен картон във втори пореден мач.

Джамал Мусиала даде аванс на Байерн в 14-ата минута срещу Бохум, преди Хари Кейн да пропусне отлична възможност да покачи.

След това феновете започнаха да хвърлят тенис топки по терена в средата на първото полувреме в знак на протест срещу плановете на Лигата за външен инвеститор от Бундеслигата.

Шампионите изглежда загубиха концентрация по време на 14-минутното забавяне. Скоро след това Бохум, който загуби само веднъж у дома през целия сезон, изравни, след като японецът Такума Асано завърши бърза контраатака с първия си гол след завръщането си от Купата на Азия.

За Байерн стана още по-лошо под проливния дъжд само шест минути по-късно, когато Кевин Шлотербек направи 2:1.

Още топки за тенис полетяха към терена през второто полувреме, което доведе до ново забавяне, преди Упамекано да получи втори жълт картон за удар с лакът срещу съперник в наказателното поле, позволявайки на Кевин Шьогер направи 3:1 от отсъдената дузпа.

Хари Кейн все пак се разписа за 3:2 в 87-ата минута с 25-ия си гол в Бундеслигата този сезон, но баварците не успяха да направят нищо повече до края и загубиха мача.


По публикацията работи: Владислав Стоянов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Американски гимнастички с лагер у нас

Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас.  Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..

публикувано на 27.11.25 в 13:21

Лудогорец - Селта пряко по "Хоризонт"

Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..

публикувано на 27.11.25 в 06:13
Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен)

Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен) през сезона

Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..

публикувано на 27.11.25 в 00:30
Александър Везенков и Коди Милър-Макинтайър

Цървена звезда обърна Олимпиакос в Евролигата

Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..

публикувано на 26.11.25 в 23:05
Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..

публикувано на 26.11.25 в 23:01
Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3

Левски пак загуби от Лас Палмас и продължава за Купата на ЦЕВ

Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...

публикувано на 26.11.25 в 21:34
Марица започна със загуба Шампионската лига

Марица започна с поражение Шампионската лига по волейбол

Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..

публикувано на 26.11.25 в 21:26