Манчестър Сити вече е втори след 1:0 над Брентфорд

Манчестър Сити се наложи над Брентфорд с 1:0

Отборът на Манчестър Сити се наложи над Брентфорд с 1:0 в отложен мач от 18-ия на Висшата лига на Англия по футбол. Единственото попадение за „гражданите” вкара Ерлинг Холанд в средата на второто полувреме.

Първото положение в мача бе за Сити, като далечен удар на Фил Фоудън в долния десен ъгъл бе спасен от вратаря на гостите Марк Флекен.

Брентфорд отговори с шут на Франк Ониека, който  не затрудни Едерсон.

В 34-ата минута Кайл Уокър центрира, а Бернардо Силва стреля с глава близо до десния стълб.

Най-големият пропуск през първата част бе на младежа Оскар Боб, който влезе на скорост в наказателното поле, финтира хладнокръвно противник, но ударът му бе избит от защитник от голлинията.

В 71-вата минута Ерлинг Холанд се разписа. Той получи пас от Хулиан Алварес при бърза контраатака, преодоля на скорост подхлъзналия се Бен Ми  и излезе сам срещу вратаря Флекен, като вкара с удар по земя в десния му ъгъл. Това беше първи гол за норвежеца срещу Брентфорд във Висшата лига, както и демонстрация на добра ефективност, след като в двубоя срещу Челси през уикенда таранът отправи 9 удара към вратата на съперника, от които не се разписа.

В 80-ата минута Холанд вкара втори гол с глава, но той не бе зачетен, тъй като се прецени, че норвежецът е бил в положение на засада.

В добавеното време на мача Фил Фоудън от домакините преодоля вратаря Флекен, но той успя да докосне топката, която не влезе в мрежата.

С успеха отборът на Пеп Гуардиола излезе на второ място в класирането – на точка зад лидера Ливърпул, но вече и на точка пред третия Арсенал.

Кордоба е много близо до Рейнджърс

Хосе Кордоба е съвсем близо до трансфер в Рейнджърс, съобщава "Дейли Рекърд". Защитнтикът на българския Левски може да премина в клуба от Глазгоу за три милиона лири. 23-годишният Кордоба ще трябва да замени напускащите стадион "Айброкс" Борна Баришич, Джеймс Тавърниър и Конър Голдсън. Националът на Панама трябва да бъде един от..

публикувано на 21.05.24 в 06:08

Славия повали носителя на Купата

Игралият повече от едно полувреме с 10 футболисти отбор на Славия победи с 3:1 у дома носителя на купата на България за 2024 година Ботев (Пловдив) в двубой от 34-ия кръг в Първа лига. Успехът на "белите" запази интригата за спечелване на седмото място в класирането, даващо право на участие в бараж за Лигата на конференциите. Още в петата..

публикувано на 20.05.24 в 22:18

Официално: Ливърпул обяви Арне Слот

Ливърпул обяви назначението на новия си мениджър Арне Слот. 45-годишният специалист от Нидерландия наследява на поста германеца Юрген Клоп. Слот беше начело на Фейенорд Ротердам от 2021 година.  "Това не е никак лесно решение. Имах толкова много хубави моменти. Работих успешно със страхотни хора. Възможността да стана треньор във Висшата..

публикувано на 20.05.24 в 21:12
Цветана Пиронкова

Пиронкова завърши курс за помощник треньор

Българска федерация по тенис проведе нов ЦПО курс за помощник треньор по тенис, който се състоя на базата на БНТЦ в Борисовата градина.  Сред известните имена, завършили успешно курса, бяха бившите тенисисти Цветана Пиронкова, Иво Трайков, Радо Радев и Мартина Гледачева. Курсът беше разделен на три присъствени модула по четири дни, а 14..

публикувано на 20.05.24 в 20:51

Арда и ЦСКА 1948 заплетоха интригата за 7-то място

Арда (Кърджали) направи равенство 0:0 пред собствена публика срещу ЦСКА 1948 в мач от 34-ия кръг в Първа лига, за разпределение на позициите между седма и десета.  В третата минута Борислав Цонев шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Петър Маринов изби. Две минути след това Цонев пробва късмета си с изстрел от пряк..

публикувано на 20.05.24 в 20:34
Черно море - Лудогорец

Черно море излезе втори след голяма победа срещу Лудогорец

Черно море победи шампиона Лудогорец с 4:0 и излезе на второ място във временното класиране на Първа лига. С успеха си „моряците“ имат вече 69 точки в актива си, с 2 повече от ЦСКА София, като в следващия кръг двата отбора ще играят един срещу друг в столицата. Лудогорец, който си осигури 13-ата поредна титла предсрочно остава със 79 точки. Двата..

публикувано на 19.05.24 в 22:32
Кирил Десподов

Кирил Десподов стана шампион на Гърция с ПАОК

Кирил Десподов и ПАОК (Солун) станаха шампиони на Гърция след победа с 2:1 в градското дерби с Арис в последния 10-и кръг на плейофа за титлата. С тази победа ПАОК събира 80 точки и е недостижим на върха, въпреки победата по същото време на АЕК с 3:0 над Ламия у дома. Жълто-черните от Атина, които миналата година бяха първенци, завършиха със 78 точки...

публикувано на 19.05.24 в 22:19