Израел няма да плати всяка цена за освобождаването на заложниците, които държи палестинската групировка "Хамас". Това заяви премиерът Бенямин Нетаняху въпреки растящото недоволство в Израел срещу него. За пореден кръг преговори за заложниците в Близкия изток пристига Брет Макгърк, координатор на Белия дом за Близкия изток и Северна Африка.
Брет Макгърк ще обсъди в Израел планираната офанзива в Рафах. Съветникът на американския президент за Близкия изток ще повтори опасенията на Вашингтон във връзка с операцията без защита на цивилното население. Израел отхвърли няколко пъти призивите да не атакува града в южната част на ивицата Газа, където са се стекли около милион и половина палестински бежанци. Съединените щати, Катар и Египет се опитват да постигнат споразумение за примирие преди Рамазана в началото на март. Американски военни наблюдатели смятат, че Израел няма да започне офанзивата в Рафах преди Рамазан.
САЩ наложиха вчера вето на резолюция на Съвета за сигурност на ООН, призоваваща за незабавно прекратяване на огъня в Газа, с аргумента, че приемането на текста би саботирало настоящите преговори.
Израелският премиер Бенямин Нетаняху и министърът на финансите Бецалел Смотрич заявиха категорично, че Израел няма да плати всяка цена за връщането на заложниците, които все още се намират в Газа. Смотрич беше категоричен, че освобождаването на 134-мата заложници е възможно единствено чрез засилване на военния натиск и победа над "Хамас". След него и премиерът Бенямин Нетаняху публикува изявление, в което повтори позицията на Смотрич.
Сръбските студенти призоваха днес в 7 часа местно време, 8 часa българско, всички в Белград да спрат работа. Призивът идва след множеството арести по време на протестите и проявите на гражданско неподчинение, както и на блокадата пред сградата на Юридическия факултет на Белградския университет в нощта на 2 срещу 3 юли. Тогава, според..
Украйна е предприела нападение с дронове срещу град Сергиев Посад в Московска област. Руски медии съобщават за най-малко един ранен и няколко експлозии. А при руска атака с дронове срещу Киев тази нощ са били нанесени щети по железопътната инфраструктура на града. При нападение с дронове на Украйна в Ростовска област е загинала най-малко една..
Как ще се определя занапред минималната работна заплата за страната във връзка с предстоящото транспониране на европейската директива за адекватните минимални заплати? Това ще обсъждат синдикатите и работодателите на среща, инициирана от социалния министър Борислав Гуцанов. Разговорите са насрочени за 10:30 часа днес, а и ще обхванат и други..
Долната камара на американския Конгрес ратифицира мегазаконопроекта на президента Доналд Тръмп за намаляване на федералните данъци и разходи и го изпрати на бюрото му за подпис. Очаква се той да влезе в сила днес – на националния празник на САЩ 4-и юли. Веднага след ратифицирането му от Конгреса президентът Тръмп заяви, че неговият, известен..
Неуспешният вот на недоверие е предопределен. Това е "плажен" вот – голяма част от българите са на почивка, а от друга страна има "плажуващи и къмпингуващи" и на жълтите павета . Вотът на недоверие е насочен към протестиращите навън. Тази позиция изрази пред БНР политологът Милен Желев. Според него този инструмент губи съдържание и..
Националният съвет по цени и реимбурсиране на лекарствата ще заседава извънредно, за да разгледа предложения за включване на антибиотици за деца в списъка на заплащаните от Здравната каса медикаменти. Очаква се от следващия вторник да започне предписването и отпускането на безплатни за децата до 7 години антибиотици. Три заявления за..
Пореден протест с искане за референдум за приемане на еврото ще се проведе днес в София. Началният час е 12, пред сградата на Народното събрание. Организаторите обявиха, че ще направят опит да блокират сградата на парламента, докато вътре се гласува поисканото недоверие. Очаква се полицейското присъствие в района да бъде засилено, а..
Едно от най-разпознаваемите и обичани лица на bTV: лъчезарният и винаги усмихнат Борислав Лазаров е гост в "Нощен Хоризонт". Той влиза в домовете..
Най-добрите поп певци и музиканти у нас започнаха кампания за набиране на средства за колегата си Данаил Данаилов, когото всички приятелски наричат..
По това време на годината лъчите са слънцето са особено зареждащи и носят нова енергия към нас . Нещо ни кара да се усмихнем в такъв ден, да бъдем..