Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гуардиола: Още сме далеч от титлата

Снимка: БТА

Манчестър Сити все още е далеч от четвъртата си поредна титла в Англия, каза мениджърът на тима Хосеп Гуардиола. Сити победи Нотингам с 2:0 и е втори в класирането на Висшата лига на точка след лидера Арсенал, но и с мач по-малко. 

"Титлата все още е далеч. Задайте ми този въпрос, когато сме начело в лигата и имаме още един мач. Но след като остават четири мача, имаме още много път да извървим. Всичко е в нашите ръце, но ако направим равен мач и може да не спечелим Висшата лига", каза Гуардиола пред репортери.

Арсенал демонстрира отлична форма в края на сезона, като вчера спечели ключова победа с 3:2 срещу Тотнъм в дербито на Северен Лондон.

"Предпочитахме те да загубят, но не можем да контролираме какво правят. Те правят добър резултат и да, остават четири мача", каза Гуардиола. Мисля, че Арсенал няма да загуби точки и ние знаем точно какво трябва да направим", каза още Гуардиола.


По публикацията работи: Христо Денев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Руи Мота

Руи Мота: Двубоят бе труден, но играчите се стараха до края

Старши треньорът на Лудогорец - Руи Мота коментира, че е щастлив от успеха над Добруджа с 2:1 в третия кръг в българската Първа лига. "Не стартирахме мача добре и допуснахме гол. След това очаквахме това, което те направиха - да се защитават и да опитват да контраатакуват. Направихме доста грешки през първото полувреме и лесно губехме..

публикувано на 03.08.25 в 06:23
Атанас Атанасов

Атанас Атанасов, треньорът на Добруджа: Трябват ни точки

Старши треньорът на Добруджа - Атанас Атанасов, заяви след поражението от Лудогорец с 1:2 в Разград, че въпреки шансовете, който е имал отборът му, съперникът е имал доста ситуации за гол. "Ако трябва да сме обективни и честни Лудогорец имаше доста ситуации. Радващо е, че успяхме да се противопоставим на отбора на Лудогорец по един добър за мен..

публикувано на 03.08.25 в 06:21
Антони Николов

Млад български вратар подписа с португалския Порто

Младият български вратар Антони Николов подписа професионален договор с ФК Порто и ще подсили отбора до 19 години през сезон 2025/26, съобщи официалната страница на "Драконите". 16-годишният български национал, който дебютира за България U16 едва на 14 години през ноември 2023 г., пристига в базата Оливал от "Б" отбора на Ботев (Пловдив), с който..

публикувано на 03.08.25 в 06:03
Лудогорец се наложи над Добруджа с 2:1

Лудогорец обърна Добруджа и оглави класирането

Шампионът Лудогорец се наложи над Добруджа с 2:1 като домакин в двубой от третия кръг на футболната Първа лига. С третия си пореден успех разградчани оглавиха временното класиране с пълен актив от 9 точки, докато Добруджа допусна втора загуба и остава на седма позиция с 3 точки в актива си. Лудогорец превъзхождаше противника в голяма част от мача,..

публикувано на 02.08.25 в 23:37
Душан Косич

Душан Косич: Този тип победи дават енергия за бъдещето

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) - Душан Косич, не скри задоволството си след постигнатия успех с 1:0 над тима на ЦСКА в среща от третия кръг на Първа лига. Така "черно-белите" остават непобедени от началото на сезона и вече имат седем точки в актива си. "Мотивацията на играчите ни изигра роля в този двубой срещу силен съперник...

публикувано на 02.08.25 в 22:24
Душан Керкез

Душан Керкез : Правим нов отбор и ни трябва време

Старши треньорът на ЦСКА - Душан Керкез, бе разочарован след поражението на неговия отбор с 0:1 от Локомотив в Пловдив. Така "червените" остават без успех три кръга след началото на новия сезон в Първа лига. "Неприятна загуба. Контролирахме мача. Имахме доста шансове, които трябваше да реализираме. Днес видях много воля и енергия от моите..

публикувано на 02.08.25 в 22:21
Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с 1:0

Локомотив (Пд) остави ЦСКА без победа

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с минималното 1:0 в двубой от третия кръг на футболната Първа лига. В герой за "черно-белите" се превърна Жулиан Лами, който реализира единственото попадение в срещата в 89-ата минута. Така "железничарите" събраха 7 точки в актива си и временно се изравниха с тима на ЦСКА 1948 на върха в класирането,..

публикувано на 02.08.25 в 22:17