Защитаващият титлата си и втори поставен Карлос Алкарас (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд от 7 877 020 евро. Двукратният шампион постигна труден успех над германеца Ян-Ленард Щруф с 6:3, 6:7(5), 7:6(4) за 2:52 часа в повторение на миналогодишния финал. Алкарас се стреми да стане първият тенисист в историята, който печели три поредни титли от "Мастърс" 1000. След като не загуби нито един сет в първите си два мача, испанецът трябваше да премине през истински трилър на корт "Маноло Сантана" в четвъртия кръг.
20-годишният Алкарас спечели първия сет, демонстрирайки силна игра. Въпреки това 34-годишният Щруф взе втората част след тайбрек и изравни резултата. Испанецът пропиля четири мачбола при 5:3 в третия сет, за да стигне до петия си в тайбрека и да спечели след близо три часа на корта.
Алкарас има 15 победи в 16 мача в турнира и ще продължи да се бори за 14-а титла от АТП в кариерата си и шеста на "Мастърс" 1000, когато срещне седмия поставен Андрей Рубльов (Русия) на четвъртфиналите. По-рано тази година испанецът спечели втората си титла в Индиън Уелс, преди да бъде принуден да пропусне състезанията на клей в Монте Карло и Барселона поради контузия на дясната ръка. Номер 3 в световната ранглиста играе с превръзка в Мадрид, но изглеждаше комфортно по време на първите си три мача.
Водачът в основната схема Яник Синер (Италия) също продължава на четвъртфиналите, след като елиминира Карен Хачанов (Русия) с 5:7, 6:3, 6:3 за 2:10 часа. Италианецът загуби първия сет, но в следващите два нямаше проблеми и спечели мача. Така той достигна до тази фаза на надпреварата в испанската столица за първи път в кариерата си.
"Мисля, че беше наистина трудно, защото в някои моменти той сервираше наистина добре. Направих няколко грешки в първия сет, когато той ме пречупи, но това винаги може да се случи. Във втория сет се опитах да остана концентриран, спечелих го и нивото на увереността ми се повиши малко. Наистина съм щастлив от победата и очаквам с нетърпение следващия кръг", каза Синер след мача.
Италианецът има 28 победи в 30 мача този сезон. В спор за място на полуфиналите той ще се изправи срещу Феликс Оже-Алиасим (Канада), който елиминира номер 5 Каспер Рууд (Норвегия) с 6:4, 7:5 за близо два часа на корта. Канадецът постигна четири последователни победи в испанската столица. Той наниза 32 печеливши удара и сложи край на серията на Рууд от седем успеха.
"Голяма победа за мен. Не само за тази година, а като цяло в кариерата ми. Знаех, че ще бъде най-трудният мач досега за мен тази седмица и беше така. Но излязох, играх страхотен тенис и съм много щастлив, че успях да победя", каза Оже-Алиасим.
Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас. Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..
Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..
Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..
Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..
Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..
Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...
Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..