Гръмотевични бури и проливни дъждове предизвикаха тежки наводнения в Германия и бяха причина за отмяната на десетки полети на летището във Франкфурт късно вчера.
Проливни дъждове, гръмотевични бури и силна градушка причиниха сериозни наводнения в германските провинции Бавария, Баден-Вюртемберг, Хесен и Северен Рейн-Вестфалия. Особено силно пострада региона югозападно от Тюбинген, където къщи, магазини и болници се оказаха залети с вода.
Хесен се наложи да бъде евакуиран първият етаж на старчески дом в Бад Швалбах.
Според пожарната служба във Франкфурт на Майн, проливният дъжд е причинил проникване на вода във канализационната система на болница Бетаниен и е достигнал до интензивното отделение.
"Въпреки това успяхме да ограничим щетите сравнително бързо и да предотвратим разпространението им", заяви говорителят на пожарната служба Торбен Шемел. Пожарната е успяла да извлече водата с помощта на специализирано оборудване.
Обслужването на самолети на летище Франкфурт също беше преустановено за времето на бурята.
В Рейнланд-Пфалц регионът Айфел бе особено засегнат. Там бяха измерени 36 литра дъжд на квадратен метър в рамките на един час.
На извънредна сесия Общинският съвет в Костинброд отпусна 400 хиляди лева на дружеството "Общински превози" за купуване на нови автобуси, след като тази сутрин изгоряха пет автобуса от автопарка в базата в село Петърч. Общинският съвет на Костинброд решава как да осигури обществения превоз след пожара При инцидента няма пострадали...
Парламентарна комисия по образование и наука одобри на първо четене проекта на бюджет. Два часа продължиха обсъжданията по параметрите в частта за образование и наука. Предвидените разходи за следващата година са над 5 милиарда и 800 милиона евро, посочи пред депутатите министър Красимир Вълчев, който представи параметрите: "4,8% от БВП...
Представители на Русия и на администрацията на американския президент Доналд Тръмп са съгласували помежду си мирен план за Украйна, съобщават "Файненшъл Таймс" и "Ройтерс". От Киев се изисква да направи значителни отстъпки по отношение на територията и на армията си в замяна на прекратяването на огъня, сочат източниците на двете медии, запознати с плана..
Парламентарната комисия по вътрешен ред и сигурност прие на първо четене Законопроекта за държавния бюджет за 2026 година. Ето как коментира парите, предвидени за вътрешното министерство, заместник-вътрешният министър Филип Попов: "Ние искаме много неща да реализираме. Разбира се, за това са необходими много средства. Но с този бюджет, който ние..
В Косово управляващата партия "Самоопределение" не успя да събере мнозинство в парламента за съставяне на ново правителство, предаде Ройтерс. Кандидатът за премиер Глаук Конюфца - политически съюзник на настоящия министър-председател Албин Курти - получи 56 гласа вместо необходимите 61 в 120-местната камара. Самият Курти се провали в..
Делото срещу кмета Благомир Коцев и още четирима души отива във Варна. Състав на Върховния касационен съд реши, че компетентен да го гледа е Варненският окръжен съд, а не Софийският градски съд. ВКС ще решава в София или във Варна да се гледа делото срещу Коцев Делото срещу Благомир Коцев и още четирима души ще се гледа във Варна..
27 милиона евро ще получат общините за зимно поддържане и снегопочистване на общинските пътища, съобщи пред депутатите от регионалната комисия заместник-министърът на финансите Кирил Ананиев. По думите му това е ръст с милион и 900 хиляди евро: "Предлага се общините да прилагат по техен избор и съгласно готовността им през 2026 година, или..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
"При първичната и извънболнична медицинска помощ (ПИМП) увеличението е 5,5% и ние приемаме това като нещо разумно, съобразно ситуацията в държавата, не..