Община Ловеч ще получи като дарение от дружеството "Ловеч спорт 96" градския стадион и тренировъчната база с прилежащите и терени и сгради, ще придобие безвъзмездно и собствеността на фирмения футболен отбор "Литекс".
Дружеството "Литекс комерс" притежава ловешкия футболен клуб от 1996 г. а "Ловеч спорт 96" стопанисва и управлява стадиона и тренировъчната спортна база с прилежаващите им терени и стради. 51% са на Литекс, а 49% е делът на общината.
В общинския съвет е внесено предложение "Ловеч спорт 96" да дари имотите с прилежащите им сгради на общината, поясни кметът Страцимир Петков:
"И сега ние получаваме като дарение всички имоти с които общината е влязла с апортни вноски в дружеството "Ловеч спорт 96". От това нещо има последващо прекратяване на съвместното дружество".
Кметът допълни, че вече е водил разговори със спонсори как ще се поддържа стадионът, цялата спортна база и за финансирането на клуба:
"Не съм изненадан от дарението. Аз съм водил разговори на няколко етапа. Придобивайки тези имоти, придобивайки стадиона, футболният клуб ще стане общински. Там ще трябват немалко средства той да се поддържа. Имам уверението, че клубът остава без всякакви задължения. Името ще се промени!".
Дружеството "Литекс комерс" дарява на общината и имот в централната част на града.
Предложенията ще се разглеждат от постоянните комисии в местния общински съвет следващата седмица, а окончателното гласуване е на редовното заседание в края на месеца.
В рамките на две десетилетия Литекс постигна редица успехи в националните първенства и европейските турнири, докато беше собственост на бизнесмена Гриша Ганчев.
Опозицията в Италия се обяви срещу плана на Урсула фон дер Лайен за превъоръжаване на Европа. "Да превъоръжим Европа": До 800 млрд. евро за отбрана Лидерът на Демократическата партия Ели Шлайн коментира за медиите, че: "Пътят, представен днес от Фон дер Лайен, не е този, от който Европа се нуждае. Европейският съюз се нуждае от обща отбрана, а..
Състоянието на папа Франциск остава стабилно без епизоди на дихателна недостатъчност през изминалият ден , уведомиха от пресслужбата на Ватикана. В прессъобщението се посочва, че "клиничните състояния на Светия отец остават стабилни". Не е имал "епизоди на дихателна недостатъчност или бронхоспазъм". Бодър, без температура, той е съдействал на..
Две от водещите политически сили в Германия, които преговарят за съставяне на правителство след парламентарните избори от миналия месец - Християндемократическият съюз и Християнсоциален съюз (ХДС/ХСС) и Социалдемократическата партия (ГСДП), са се разбрали да създадат фонд от половин трилион евро за инвестиции в инфраструктурата през следващите 10..
В Плевен тази вечер се провежда благотворителен концерт под надслов "Да опазим нашите деца". Събитието е в памет на 14-годишния Валентин Христов, който почина при падане от жилищен блок след употреба на вейп с наркотично вещество. Борбата срещу вейповете: Благотворителен концерт в Плевен: "Да опазим нашите деца" Специално участие в събитието..
Британският премиер Киър Стармър приветства "твърдия ангажимент на Володимир Зеленски за осигуряване на мир в Украйна" след неговата публикация в социалната мрежа Х. Киър Стармър е разговарял с Володимир Зеленски по телефона, след като украинският президент обяви, че е "време да се оправят нещата" със САЩ. Зеленски предлага "незабавно въздушно и..
"Европа трябва да обедини всички средства, за да помогне на Украйна", заяви френският премиер Франсоа Байру пред Националното събрание. "Украинците се чувстват ужасно изоставени и самотни" - каза френският премиер Франсоа Байру по време на парламентарното заседание за въпроси към правителството. "Налага се да обединим всички..
Митата на президента Доналд Тръмп имат за цел да предизвикат "срив“ на канадската икономика, за да улеснят Съединените щати в анексирането на страната. САЩ се връщат към политиката на обмитяване на вноса - първо за Канада, Мексико и Китай Това заяви канадският министър-председател Джъстин Трюдо, предаде АФП. Запитан за мотивите на Тръмп..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Изпитвам респект пред личността на автора на химна на България "Мила Родино" Цветан Радославов, призна в интервю пред БНР режисьорът на..
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...