Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Десетки се включиха в Похода за семейството в София

Снимка: БГНЕС

Десетки граждани се включиха в Похода за семейството в София, като се обявиха за утвърждаване на брака като добродетелен съюз само между един мъж и една жена, в подкрепа на християнските и общочовешките семейни ценности и добродетели.

Основното, което събра хората в Похода за семейството, са християнските добродетели, които са в основата на всяко едно семейство. Участници в похода казаха, че добрите намерения между мъжа и жената са в основата на щастлив брак.

Походът за семейството потегли от Народния театър и стигна до площад "Независимост". Там беше прочетена декларация, която ще бъде внесена в Народното събрание и изпратена до управляващите.

Националната асоциация "Поход за семейството" утвърждава брака само от мъж и жена, подкрепя християнските и общочовешките консервативни семейни ценности и добродетели и защитава правата на родителите и децата в тяхната взаимна полза без да ги противопоставя, посочват още организаторите на похода.

Снимки: БГНЕС

По публикацията работи: Радмила Попова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Обявяват частично бедствено положение в община Хасково

Частично бедствено положение ще бъде въведено днес в община Хасково заради пожара, който избухна вчера край село Момино. Това съобщи заместник-кметът на общината Динко Тенев, цитиран от БТА. Пламъците обхванаха вчера следобед горски площи и земеделски земи между селата Момино и Елена, като засегнатата площ е около 1000 декара. Огънят е обхванал..

публикувано на 08.08.25 в 09:04
Адвокат Венцислав Бенов

Адв. Бенов: Законът предвижда сериозни санкции за търговците, които не формират цените си правилно

От днес е задължително двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро. Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите , а търговците получават два месеца гратисен период, за да приведат в съответствие софтуера на касовите си апарати. Законът за въвеждане на еврото предвижда задължително от 8 август..

публикувано на 08.08.25 в 08:40

Тръмп обявява споразумение за прекратяване на конфликта Азербайджан - Армения

Днес се очаква президентът на САЩ Доналд Тръмп да обяви споразумение за прекратяване на конфликта между Азербайджан и Армения. Информацията е от Си Би Ес Нюз. Президентът на АзербайджанИлхам Алиев и премиерът на Армения Никол Пашинян ще присъстват на събитието в Овалния кабинет. Армения възнамерява да предостави на САЩ права за развитие..

публикувано на 08.08.25 в 08:23
главен комисар Александър Джартов

Ал. Джартов: Екстремен риск от пожари в следващите 7 дни. Бъдете внимателни!

В Пирин няма опасност огънят да се разрасне . Това съобщи пред БНР директорът на ГД "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов. Той обясни, че от вчера там има възможност да се подава вода наземно чрез изградена линия. Екипите на пожарната, изпратени в Сакар , също полагат усилия да не се допусне..

публикувано на 08.08.25 в 08:00
Президентите на Русия Владимир Путин (вляво) и на САЩ Доналд Тръмп - архивна снимка

Изтича ултиматумът към Русия да прекрати бойните действия в Украйна

Днес изтича 10-дневният ултиматум, който Тръмп даде на Русия , за да прекрати бойните действия в Украйна. Ако това не стане, Вашингтон заплашва да наложи високи мита на Москва. Тръмп също така предупреди, че ще приложи сурови икономически санкции към страни като Китай и Индия, които купуват петрол и друга продукция от Русия. Целта е да се..

публикувано на 08.08.25 в 07:50
Президентите на САЩ и на Русия - Доналд Тръмп и Владимир Путин.

Тръмп ще се срещне с Путин, няма условия

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че ще се срещне с руския лидер Владимир Путин, дори ако той не се срещне с украинския президент Володимир Зеленски. Среща Путин - Тръмп ще се проведе идните дни Тръмп отговори кратко на въпрос дали среща на Путин със Зеленски е условие, за да се състои среща между президентите на САЩ и Русия:..

публикувано на 08.08.25 в 07:37

Израелският кабинет по сигурността одобри план за превземане на град Газа

Израелският кабинет по сигурността одобри план за превземане на град Газа, предадоха световните агенции. От ООН предупредиха по-рано, че са "категорично против всякакво ескалиране" на войната в Газа. Планът включва евакуация на палестински цивилни от град Газа и започване на сухопътна офанзива там. В града живеят стотици хиляди палестинци...

публикувано на 08.08.25 в 07:31