Четирима членове на най-богатото семейство в Обединеното кралство получиха присъди за експлоатация на персонал, докаран от Индия за работа във вилата им в Женева, съобщи Би Би Си.
Пракаш и Камал Хиндуджа, както и синът им Аджай и съпругата му Намрата, бяха признати за виновни в експлоатация и незаконно наемане на работа от швейцарски съд и им бяха издадени присъди от 4 до 4,5 години лишаване от свобода. Те бяха оправдани по по-тежкото обвинение - за трафик на хора. Адвокатите, представляващи подсъдимите, заявиха, че възнамеряват да обжалват решението.
Трима работници, докарани от родната им Индия, твърдят, че семейството им е плащало едва 8 долара за 18-часов работен ден - по-малко от една десета от сумата, изисквана според швейцарското законодателство, и е конфискувало паспортите им. Те също така твърдят, че семейството, чието състояние се оценява на около 37 милиарда паунда, рядко им е позволявало да напускат къщата, която е в богаташкия женевски квартал Колони.
По време на процеса прокурорите заявиха, че семейството е харчило повече за кучето си, отколкото за слугите си. Защитата твърди, че служителите са получили достатъчно предимства, не са били държани в изолация и са били свободни да напуснат вилата.
По-възрастните двама братя от семейство Хиндуджа, които са над 70 години, не присъстваха на съдебното производство, като се позоваха на лошо здраве.
Парламентарни избори ще се проведат утре в Косово. Това е и завършекът на първия пълен управленски мандат в балканската страна, след обявяването на независимост от Сърбия през 2008 година. Той беше изпълнен от премиерът Албин Курти и лявото националистическо движение "Самоопределение". В заключителния си митинг снощи Курти акцентира..
Тази вечер се проведоха станалите традиционни шествия срещу крайната десница в редица градове в германия. В Мюнхен са участвали 250 000 души според властите, а според организаторите - 320 000, пише Франс прес. В подобен протест в Хановер са се включили 24 000 души. Тази вечер слоган на шествията беше "Демокрацията има нужда от теб", с който се..
Американските телевизионни сериали "Шогун" и "Хитринки" спечелиха наградите за най-добра драма и най-добра комедия на церемонията "Изборът на критиците". Трима японски актьори в "Шогун" взеха ключови отличия в категориите за драматични поредици - Хироюки Санада за главна мъжка роля, Таданобу Асано и Моека Хоши съответно за поддържащи мъжка и..
Ливан има ново правителство с министър-председател Науаф Салам, обявиха от канцеларията на президента Жозеф Аун. В състава му има 24 министри.С президентски указ беше приета оставката на служебния премиер Наджиб Микати. Новият кабинет бе формиран след продължили повече от три седмици консултации между партиите и под пряк натиск от страна на..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху е изпратил делегация в катарската столица Доха за следващия етап от преговорите за прекратяване на огъня в Ивицата Газа, съобщиха израелски медии. Преговорите за втората фаза на примирието се очаква да са по-трудни, отбелязват анализатори. В нея "Хамас" трябва да освободи още десетки заложници в замяна на..
Софийският градски съд отрече да е издавал постановление през декември миналата година, с което да е оттеглена европейската заповед за арест на Петьо Петров-Еврото - нещо, което заяви в четвъртък при изслушването си в парламента заместник-министърът на вътрешните работи Любомир Йосифов. Това съобщи БТА. Какво казаха пред НС представителите..
"47" и "Инфилтраторът" са двете продукции, които събраха най-много номинации за най-големите награди в испанското кино тази година. Двата филма имат съответно по 14 и 13 номинации. В списъка с претендентите е и лентата на Педро Алмодовар "Съседната стая" с 10 номинации, включително за най-добър режисьор и най-добър адаптиран сценарий, но не е в..
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Соросоид стана обидна дума, защото хората нямат никаква мисъл за България. Джордж Сорос се надцени и мислеше, че тази вълна на "Отворено общество"..
Едно е желанието на работодателите, друго е реалната възможност за наемане на работници от трети страни. Работодателите трудно стигат до..