Късно снощи британските гласоподаватели станаха свидетели на последния телевизионен дебат по Би Би Си между премиера и лидер на Консервативната партия Риши Сунак и Киър Стармър - лидер на Лейбъристката партия, която има преднина от 20 пункта в проучванията на общественото мнение.
До общите избори остава една седмица. Имиграцията, икономиката, благосъстоянието, Брекзит и отношенията с ЕС, границите, данъците – това бяха само част от многото теми, засегнати по време на дебата. Незабавната анкета на YouGov след края на дебата отреди равен резултат. Двамата лидери си разменят победи в различните области, но на въпрос кой е стоял по-добре като премиер разликата е минимална – 42% смятат, че това е Стармър и 41% - Сунак. Сунак отново демонстрира умението си да води спорове и да убеждава, но както иронично посочи един политически коментатор, „дебатите са били най-силната част от предизборната кампания на премиера, протичаща иначе доста слабо".
Снощи в дебата имаше повече гняв и страст и на практика Сунак нямаше какво да губи, с оглед на голямото изоставане на торите в анкетите и лошите прогнози за изборите на 4 юли. Стармър пък имаше какво да губи, но също бе по-агресивен от обичайното. И двамата имаха ключови думи. За Сунак това беше възможността избирателите да се „предадат“ на лейбъристко правителство. А за Стармър „14-те години“ на управление на торите – нещо като „14 години стигат“. Журналистите като цяло смятат, че подобно на предишния дебат, Сунак е бил по-енергичен, по-доминантен и настъпателен, докато Стармър е реагирал по-бавно, но не смятат, че това ще промени нещо в малкото оставащи дни до изборите.
Протести под наслов "България няма деца за убиване" се организират днес пред съдебни палати в различни градове на страната. Демонстрацията в София е пред сградата на Министерския съвет. Искането на всички протестиращи е да се осигури безопасност на пътя и да има по-строги мерки срещу нарушенията. Недоволството идва след катастрофата от..
Американският пратеник Стив Уиткоф се срещна с руския президент Владимир Путин в Санкт Петербург. А във Вашингтон американски и украински представители преговарят по ново американско проектоспоразумение за достъп на Съединените щати до украинските редки метали и минерали. Келог: Украйна може да бъде разделена подобно на Берлин след Втората..
Защо точно Марин льо Пен и защо точно сега - тези въпроси постави от ефира на БНР проф. Здравко Попов, президент на Института за публична политика. В предаването "Събота 150" той коментира присъдата на председателката на парламентарната група на крайнодясната партия "Национален сбор" Марин льо Пен за присвояване на евросредства и наложената ѝ..
Преди около 100 години, в навечерието на Втората световна война, започва емиграция на учени - евреи, от Германия в посока САЩ, най-известният подобен случай е на физика Алберт Айнщайн. И до наши дни най-желана дестинация за учените е САЩ, поне допреди около месец, когато тази тенденция изглежда започва да се обръща. Университети в Европа..
Доставката на изтребителите F-16 е само началото на политическия ангажимент към логистиката, поддръжката и изграждането на реални отбранителни способности на Българските военновъздушни сили. Това заяви държавният глава Румен Радев на среща в президентската институция със заместник помощник секретаря по отбраната за Европа и НАТО в Департамента по..
Християндемократите и социалдемократите в Германия представиха управленска програма от 144 страници за следващите 4 години. Очаква се в началото на май Бундестагът да одобри новото правителство. Междувременно "Алтернатива за Германия" оглави за първи път рейтинговата класация на федерално ниво. Продължаващата рецесия, усложнената международна..
Аржентина ще получи общо 42 милиарда долара от три международни финансови институции. Споразумението с Международния валутен фонд е за нов заем от 20 милиарда долара, 12 милиарда от тях - незабавно. Световната банка обяви, че ще подкрепи реформите в страната с други 12 милиарда долара. 10 милиарда ще предостави Интерамериканската банка за..
Зад тежките пътни инциденти, които правителството ще се опитва да ограничи, стоят човешки съдби . Учителката по информатика в математическата..
Изпълнителната агенция "Медицински надзор" може да проверява дали са спазени правата на пациентите, дали е оказана качествена и навременна медицинска..
"България няма деца за убиване" и "Стига смърт на пътя". Това високо и ясно ще заявят всички, които ще участват в протестите, провокирани от смъртта..