Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протест съпътства заседанието по делото за убийството на Димитър Малинов

Близките и приятелите на убития в Цалапица Димитър Малинов, 24 март 2024 г.
Снимка: БГНЕС

В пловдивския районен съд е насрочено заседание по делото за укривателство срещу близнаците Борислав и Валентин Динкови от Цалапица.

Обвинението срещу тях е, че са помогнали на Рангел Бизюрев - основният заподозрян за убийството на 24-годишния Димитър Малинов, да укрие тялото и да избяга.

В рамките на процеса срещу близнаците Бизюрев вече даде показания.

Близки, роднини и приятели на убития младеж отново да протестират тази сутрин пред Съдебната палата.

Със скандирания: "Справедливост за Митко" протестиращите, сред които отново и майката на убития младеж Атанаска Бакалова, започна протестът пред Съдебната палата с настояване делото за укривателство срещу двамата близнаци да бъде обединено с това срещу Бюзирев като единствен убиец.

Братята не са съучастници, категорични са близките, роднините и приятелите на убития Димитър Малинов, събрали се отново тази сутрин пред съда:

"Тук има съучастие - единият от самото начало, другият впоследствие се включва да помага със заравянето на Митко. Нито един от тях не се обади на 112 да даде първа помощ на Митко, а решават Борислав и Рангел, имат 100% съучастие. Това е организирана престъпна група. Искаме държавата да си свърши работата. Виновниците за убийството на Митко да си понесат наказанията".

"Това дело да бъде обобщено също с другото. Това е причината да го разделят и тримата участват. За убийство, доживотен затвор без право на замяна".

Днес предстои да бъдат разпитани свидетели и вещи лица.

По публикацията работи: Георги Николов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Директорът на Летище Бургас Васил Атанасов дава брифинг за медиите - 31 юли 2025 г .

На Летище Бургас очакват 4 на сто ръст на полетите тази година

Четири процента   е очакваният ръст на полетите на Летище Бургас тази година - стана ясно днес, когато на аеропорта пристигна милионният пътник.   Това е  Щефи Круспе, която  пристигна от Лайпциг с полет на авиокомпанията "Елекра еъруейс" . Тя беше посрещната с подаръци и сувенири от ръководството на летището.  Над 50 на сто е увеличението на..

публикувано на 31.07.25 в 18:02
В секцията за бутилиране във винарна в Омелас, Южна Франция, архив, март 2025 г.

САЩ налагат мито от 15% на европейските вина и спиртни напитки от 1 август

Вносът на европейски вина и спиртни напитки в САЩ ще бъде обложен с 15 на сто от утре, докато не бъде постигнато ново споразумение между двете страни, заяви говорителят на Европейската комисия Улоф Гил. До момента американската ставка върху тези продукти беше 10 на сто.  На въпрос какви мита ще се прилага от 1 август Гил отговори, че ще бъдат 15%,..

публикувано на 31.07.25 в 17:38

Евростат: Безработицата през юни в България е била 3,7%, в еврозоната - 6,2 на сто

Безработицата през юни в България е била 3,7 на сто по данни на Евростат. През май тя е била 3,5 на сто и 4 на сто през юни 2024 година. Без работа в страната ни са били 114 000 души - със 7000 повече от предходния месец и също със 7000 по-малко спрямо юни 2024 година. В еврозоната тя е останала без промяна през юни спрямо май - 6,2 на сто...

публикувано на 31.07.25 в 17:33

ЕК: Готови сме да ползваме механизма AggregateEU и за закупуване на американски газ

Готови сме да ползваме механизма AggregateEU и за закупуване на американски газ, каза говорителката на Еврокомисията Ана-Кайза Итконен. Вносът на синьото гориво е важна част от споразумението между американския президент Доналд Тръмп и председателката на ЕК Урсула фон дер Лайен. "ЕС е готова да го направи, ако има интерес, най-рано през..

публикувано на 31.07.25 в 17:26

Интернатът във Варненци - място за образоване на деца със съдебно решение за противообществени прояви

Социално-педагогическият интернат "Христо Ботев" в силистренското село Варненци не трябва да бъде закрит, тъй като страната ще остане без институция, в която да бъдат настанявани деца със съдебно решение за извършени противообществени прояви и те няма да могат да завършват образованието си.  Това е общото мнение, изразено на среща на вицепремиера..

публикувано на 31.07.25 в 16:54
Ева Кикерезова

Ева Кикерезова: При раздяла можем цивилизовано и мирно да останем родители на детето ни

Искам да помоля родителите никога да не се карат пред децата си и да не използват груби думи един за друг пред тях. Детето не прави разлика в това дали те наистина мислят, това, което говорят един за друг,  наистина ли татко или мама са такива, каквито се описват.  Това каза семейният медиатор и журналист Ева Кикерезова, разпознаваемо лице от..

публикувано на 31.07.25 в 16:39

В Тервел протестираха срещу изграждането на ветроенергиен парк

Протест срещу изграждането на ветроенергиен парк се проведе днес пред сградата на Община Тервел . Той беше организиран от сдружение "За хората, земята и природата". Във времето на протеста започна сесията на Общинския съвет, на която влязоха да присъстват и протестиращи. Поводът за протест е инвестиционно намерение за инсталирането..

публикувано на 31.07.25 в 16:28