Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Англичанинът Оли Уоткинс: Испания е фаворит на финала

Оли Уоткинс вкара гол за 2:1 в полуфинала с Нидерландия
Снимка: БТА

Националният отбор на Испания заслужава да бъде считан за фаворит в неделния финал на европейското първенство по футбол, но англичаните са напълно способни да се противопоставят на шампионите от 2008 и 2012. Това заяви нападателят Оли Уоткинс, цитиран от агенция Ройтерс.

Уоткинс е новият голям герой за сребърните медалисти от 2021, след като влезе като резерва и вкара гол за крайното 2:1 в полуфинала срещу Нидерландия в сряда.

"Техният път до финала беше по-труден, тъй като в този поток бяха Италия, Германия и Франция. По-големи отбори от тези, които срещнахме ние. Смятам, че те играят най-добре на турнира до този момент. Крилата им са много динамични, млади и пълни с увереност, но това важи и за останалите в отбора. Ние също имаме огромен талант и вярвам, че ще стане вълнуващ мач", заяви Уоткинс, цитиран от Ройтерс.

"Нямам търпение този мач да дойде и по възможност да взема участие в него. Надявам се този път да стигнем до крайната цел.

Герой за Испания на полуфиналите пък стана тийнейджърът Ламин Ямал, който днес, ден преди мача за титлата, навършва 17 години. Уоткинс е категоричен, че крилото на Барселона разполага с рядко срещан талант.

"Вече всички видяха на какво е способен той. Не всеки има самочувствието да закове топката в горния ъгъл срещу Франция на полуфинал на европейско първенство. Светът е в неговите крака и той е на няколко обиколки пред мен, когато бях на 16 или 17", продължи Уоткинс.

28-годишният национал записа едва втория си мач на турнира в полуфиналите, но неговият гол ще остане завинаги в историята на английския футбол. Именно благодарение на него националният отбор стигна до първия си финал на голям турнир извън пределите на страната.

"Гледах повторението няколко пъти, след като се прибрахме на лагера ни. Винаги гледам отново головете ми, но този събра повече превъртания от всеки друг. Един мой приятел, който ще бъде тук за финала, прогнозира преди години, че някой ден ще вкарам в мач за титлата на европейско първенство. Разписах се малко преди него, но никога не знаеш какво може да се случи в неделя", каза още английският национал.

"Винаги вярвам в себе си и знам, че всичко, което влагам като усилия в тренировките, се отплаща. Мисля, че ако наистина вярваш в нещо, то рано или късно ще се случи".


По публикацията работи: Антони Йорданов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Апоел Тел Авив - Барселона

Апоел (Тел Авив) победи Барселона в първи мач от баскетболната Евролига в България

Израелският Апоел Тел Авив победи испанския Барселона със 103:87 (26:26, 25:19, 31:25, 21:17) в първия в историята двубой от редовния сезон на баскетболната Евролига, който се игра на българска земя, в "Арена 8888" в София. Няколко хиляди зрители видяха победния дебют на Апоел в първия кръг от най-престижната европейска клубна надпревара по баскетбол..

публикувано на 30.09.25 в 21:21
Ботев (Пд) - Левски

Левски си върна първото място след успех над Ботев (Пд)

С гол на Мустафа Сангаре, реализиран през второто полувреме, Левски постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в отложена среща от шестия кръг на футболната Първа лига. Нападателят на "сините“ се разписа в 75-ата минута след асистенция на Акрам Бурас, като преди това на два пъти играчите на Хулио Веласкес уцелиха гредите...

публикувано на 30.09.25 в 20:06
Кристина Илиева и Жанина Иванова

Кристина Илиева ще води гимнастичките от НО за девойки (индивидуално)

Управителният съвет на Българска федерация художествена гимнастика назначи бившия наставник на ансамбъла за девойки Кристина Илиева за старши треньор на националния отбор девойки индивидуално. "УС утвърждава предложението на актуалния главен треньор Бранимира Маркова и назначава на позицията старши треньор на девойки индивидуално Кристина Илиева за..

публикувано на 30.09.25 в 07:46

Берое измъкна точките от Добруджа с двама повече

Берое (Стара Загора) победи Добруджа (Добрич) с 1:0 в последен мач от десетия кръг на шампионата в Първа лига. Първото полувреме завърши при нулево равенство, а резултатът бе открит от Алберто Салидо в 67-та минута, който бе точен от дузпа. При нарушението за 11-метровия наказателен удар Венцислав Керчев получи директен червен картон и Добруджа остана с..

публикувано на 29.09.25 в 22:20

Как в Италия гледат на българското волейболно чудо

Полазват най-много тръпки  от прессъобщението на "Гротадзолина волей" :"Италия е демократична република, основана на труда и волейбола. Така пише депутатът Мауро Беруто, депутат  на тази република, която самият той спомена и на която беше национален селекционер от 2010 до 2015 г.  Един пост с фраза, която обобщава накратко една специална неделя,..

публикувано на 29.09.25 в 20:27

Даниил Медведев отстрани Александър Зверев

Бившият номер 1 в световната ранглиста по тенис за мъже Даниил Медведев надви с 6:3, 6:3 поставения под номер 2 Александър Зверев на четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже в Пекин. Надпреварата в китайската столица е от ранг АТП 500 и с награден фонд 4.016 милиона щатски долара.  Медведев достигна 60-ия си полуфинал в професионалния тенис тур и..

публикувано на 29.09.25 в 20:19

Бразилец е 18-тият нов в Ботев (Пловдив)

Ботев (Пловдив) продължава селекцията си, като привлече 18-и нов футболист, съобщиха от клуба. "Канарчетата" подсилиха халфовата си линия с Лукас Араухо де Оливейра. Бразилецът е роден на 21 май 1999 година във Форталеза. Халфът има солиден опит в бразилските Серия А и Серия Б, включително и с екипа на гранда Гремио (Порто Алегре). За последно Лукас..

публикувано на 29.09.25 в 18:51