Близо 10 дка. иглолистна гора е унищожена при пожар край доспатското село Барутин. Два испански самолета се включиха в гасенето на пожара с вода от яз. "Доспат", съобщиха от кметството в Барутин.
Два противопожарни екипа от Доспат и Девин, служители на Държавното горско стопанство и много доброволци са участвали в гасенето на пожара тази нощ в местността "Стъпица" край Барутин, съобщиха от полицията н Смолян. Предполага се, че огънят е предизвикан от изхвърлена от автомобил незагасена цигара, тъй като пламъците тръгнали от място до пътното платно.
Пожарът е напълно овладян и загасен.
Остава в сила забраната за плаване или риболов с лодки в яз. Доспат, тъй като от него самолети точат вода за потушаване на пожари, информират от Общинската администрация в Доспат.
Испания прие реформа, която ще позволи прехвърлянето и разпределянето на хиляди непридружени непълнолетни мигранти от Канарските острови на континентална Испания, предаде Асошиейтед прес. Реформата слага край на продължилата месеци политическа безизходица между испанските региони и централното правителство и има за цел да намали натиска върху..
Десетки военни началници от страните съюзнички на Украйна ще се срещнат в Обединеното кралство днес, за да планират как "коалиция на желаещите" може да изпрати войски в подкрепа на украинците, ако бъде обявено прекратяване на огъня. Очаква се повече от 30 държави, без САЩ, да участват в такава коалиция, съобщи кабинетът на британския премиер Киър..
Над 400 представители на туристическия бизнес от Югозападна България излязоха на протест, като за кратко затрудниха движението при пътен възел Симитли. Десетки полицаи охраняваха района, но напрежение не се стигна. От бранша предупредиха, че ако остане 20 процентовата ставка на ДДС , хиляди ще останат без работа а много бизнеси ще фалират...
Военни кораби и хеликоптери на Обединеното кралство са проследили конвой от руски кораби, докато е преминавал през британски води, съобщиха Би Би Си и вестник "Таймс", позовавайки се на информация от Кралският флот. Два руски бойни кораба – разрушителят "Североморск" и десантният "Александър Шабалин", ескортират два товарни кораба – "Спарта ІV" и..
България отчита добър напредък за присъединяване към еврозоната, заяви президентът на Европейската банка за възстановяване и развитие Одил Рено-Басо в интервю за БТА. Според нея инфлацията намалява към границите, определени от критериите в договора от Маастрихт. "Има и силно разбиране за необходимостта бюджетният дефицит да се поддържа до..
От 1 юли Здравната каса (НЗОК) ще заплаща лекарствата за домашно лечение на инфекциозни заболявания на деца до 7-годишна възраст, реши Народното събрание. Здравната вноска се запазва на осем процента. Депутатите гледат на второ четене бюджета на НЗОК В бюджета на НЗОК: Предвижда се здравната вноска да остане 8% 9,4 милиарда лева е бюджетът..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е предложил на украинския си колега Володимир Зеленски Съединените щати да придобият украинските електроцентрали като гаранция за тяхната сигурност, предаде Асошиейтед прес. Държавният секретар на САЩ Марко Рубио и съветникът в Белия дом по въпросите на националната сигурност Майк Уолц съобщиха това след телефонния..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Д-р Юлиян Моллов от Силистра, който работи в чужбина, основа фондация на свое име. 40-годишният анестезиолог и специалист по реанимация има амбицията..