Временната комисия в Парламента за проверка на дейността на кмета на Доспат изслуша жители на общината, в това число и представители на гражданските организации ‘’Доспат не сте сами’’ и ‘’Обединение за бъдещето на община Доспат’. Комисията проверява факти и обстоятелства за корупционни практики и системна злоупотреба със служебно положение в ущърб на гражданите и бизнеса, както и облагодетелстване на свързани дружества с кмета Елин Радев.
Жителите на Доспат разказаха за случаи на злоупотреба със средства, конфликт на интереси, фирми, работещи чрез роднини. Те пуснаха скандален запис с твърдение, че е на кмета. Определиха управлението на Радев като „тиранично“.
Александър Василев от Доспат заяви, че в града няма независимост. "Или си с кмета, или имаш проблеми", каза той:
"Въпросът е със свободата на хората в Доспат и с даденото им от Конституцията право да упражняват свободно правото си на глас - това, което в Доспат не е свободно. От вчера в общината се събират списъци, хората, цялата общинска администрация, всички кметове и целия параван, свързан с общината, са спуснати да събират подписи на хората в подкрепа на кмета. До нас достигнаха много сигнали. Хората ни звънят и ни казват "ние не искаме да се подпишем".
На заседанието на временната комисия Цанко Карталов от Доспат изнесе информация, че 7 години бетоновият възел в града, семейна собственост на кмета, е без водомер и не е плащал за вода през цялото това време.
В Скопие започна процесът за пожара в дискотека „Пулс“ в Кочани, при който загинаха 63 души. След като прочете имената на 34-мата обвиняеми и присъстващите им адвокати, съдия Диана Илиевска постанови да обедини делото „Кочани“ с обвинителния акт срещу собственика на охранителната агенция „Рубикон“ Александър Нацев. Той е обвинен в особен принос към..
На извънредна сесия Общинският съвет в Костинброд отпусна 400 хиляди лева на дружеството "Общински превози" за купуване на нови автобуси, след като тази сутрин изгоряха пет автобуса от автопарка в базата в село Петърч. Общинският съвет на Костинброд решава как да осигури обществения превоз след пожара При инцидента няма пострадали...
Парламентарна комисия по образование и наука одобри на първо четене проекта на бюджет. Два часа продължиха обсъжданията по параметрите в частта за образование и наука. Предвидените разходи за следващата година са над 5 милиарда и 800 милиона евро, посочи пред депутатите министър Красимир Вълчев, който представи параметрите: "4,8% от БВП...
Представители на Русия и на администрацията на американския президент Доналд Тръмп са съгласували помежду си мирен план за Украйна, съобщават "Файненшъл Таймс" и "Ройтерс". От Киев се изисква да направи значителни отстъпки по отношение на територията и на армията си в замяна на прекратяването на огъня, сочат източниците на двете медии, запознати с плана..
Парламентарната комисия по вътрешен ред и сигурност прие на първо четене Законопроекта за държавния бюджет за 2026 година. Ето как коментира парите, предвидени за вътрешното министерство, заместник-вътрешният министър Филип Попов: "Ние искаме много неща да реализираме. Разбира се, за това са необходими много средства. Но с този бюджет, който ние..
В Косово управляващата партия "Самоопределение" не успя да събере мнозинство в парламента за съставяне на ново правителство, предаде Ройтерс. Кандидатът за премиер Глаук Конюфца - политически съюзник на настоящия министър-председател Албин Курти - получи 56 гласа вместо необходимите 61 в 120-местната камара. Самият Курти се провали в..
Делото срещу кмета Благомир Коцев и още четирима души отива във Варна. Състав на Върховния касационен съд реши, че компетентен да го гледа е Варненският окръжен съд, а не Софийският градски съд. ВКС ще решава в София или във Варна да се гледа делото срещу Коцев Делото срещу Благомир Коцев и още четирима души ще се гледа във Варна..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
"При първичната и извънболнична медицинска помощ (ПИМП) увеличението е 5,5% и ние приемаме това като нещо разумно, съобразно ситуацията в държавата, не..