Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Радев: ЦИК да следи за стриктното изпълнение на разпоредбите на Изборния кодекс

Снимка: БГНЕС

Президентът Румен Радев очаква Централната избирателна Комисия да следи за стриктното изпълнение на разпоредбите на Изборния кодекс. Той подчерта, че ЦИК трябва да бъде подпомагана от правителството и  всички институции в държавата.

Според държавния глава в тази предизборна кампания обществото очаква от партиите да заемат позиция по истински важните теми, като корупцията.

"Примирението със заграбването и унищожаването на бизнеси, покваряването на цели институции и превръщането им в бухалка, с отявлената корупция, с чадъра над основните герои за грабежа на века - КТБ. Всичко това – това примирение ни доведе до състоянието, в което сме днес. А именно в Народното събрание да проникват тежко компрометирани фигури с вълчи апетит.  Опростачването на политическото пространство. Рейдърското  завземане на партиите. Това е голямата българска тема. И очаквам всички институции - служби, прокуратура, Народно събрание, партии ясно да се позиционират по този фундаментален за бъдещето ни проблем и да предприемат адекватни действия", каза президентът Румен Радев в Раднево, където участва в отбелзането на празника на града.


По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ларгото и сградата на Народното събрание

Коалиционните партньори се събират на Съвет: Какво се очаква? (ОБНОВЕНА)

Преди ден очакванията бяха, че коалиционните партньори на ГЕРБ във властта БСП и ИТН трябва да се произнесат по предложението на Бойко Борисов за включване в управленската формула на "ДПС-Ново начало".  Днес вече е ясно, че радикално преформатиране не се очаква. В съобщение до медиите лидерът на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски информира, че е..

обновено на 21.10.25 в 08:15

НСИ представя актуални данни за демографските тенденции по време на форума "Европа с мен"

Националният статистически институт ще представи актуални данни за демографските тенденции по време на форума "Европа с мен", който се организира за втора поредна година от Министерството на труда и социалната политика. Форумът включва три дискусии под общия надслов "Демографски компас - коя е правилната посока?". В рамките на срещата ще..

публикувано на 21.10.25 в 08:12

Открива се Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии

Днес в 9:30 часа е официалното откриване на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии. Темата на форума е: "Обществените медии - силата на аргументите". Домакин на годишната конференция е Българското национално радио. Тя се провежда в София за първи път и ще продължи и утре. Събитието събира ръководители и..

публикувано на 21.10.25 в 07:51

Израел съобщи, че е получил тленните останки на още един заложник от Газа

Израел съобщи, че чрез Червения кръст е получил тленните останки на още един заложник от Ивицата Газа - тринадесетото тяло, предадено от "Хамас" по силата на действащото в Газа споразумение за спиране на огъня, предаде агенция Франс прес. Общо 28 са отвлечените преди две години заложници, които са убити. Израел и "Хамас" потвърдиха, че..

публикувано на 21.10.25 в 07:38
Володимир Зеленски

Украйна работи със САЩ за получаването на необходимия брой системи "Пейтриът"

Украйна работи активно със САЩ за получаването на необходимия брой системи за противовъздушна отбрана "Пейтриът", заяви украинският президент Володимир Зеленски. Във вечерното си видеообръщение той определи системите "Пейтриът" като една от ключовите гаранции за сигурност за страната.  Зеленски припомни, че при посещението си във Вашингтон е..

публикувано на 21.10.25 в 07:29
Д-р Димитър Бакалов е носител на тазгодишното специално отличие за лекарска всеотдайност и етика

Д-р Димитър Бакалов: Спешната медицина е като предаване без сценарий

Всеотдайност е да пренебрегваш себе си за сметка на другите – това споделя младият спешен медик д-р Димитър Бакалов, който е носител на тазгодишното специално отличие за лекарска всеотдайност и етика "Д-р Стефан Черкезов" . Наградата е част от годишните отличия на Българския лекарски съюз, които бяха раздадени на церемония в Националния..

публикувано на 21.10.25 в 06:18
в.с. „Елените“ - 09.10.2025 г.

Еднократна финансова помощ за семействата на жертвите на наводнението в Елените

Правителството се събира на заседание днес, след като в предходната седмица премиерът Росен Желязков безпрецедентно отмени насроченото такова, заради поисканото от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов преформатиране в управляващата коалиция.  Очаква се днес министрите да одобрят изплащането на еднократна финансова помощ на наследниците на загубилите живота..

публикувано на 21.10.25 в 05:03