Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Георги Иванов: Всички трябва да работим заедно

Георги Иванов
Снимка: БТА

Президентът на БФС - Георги Иванов, изгледа на живо от стадион “Христо Ботев” в Пловдив победата на България срещу Северна Ирландия с минималното 1:0 в срещата от втория кръг на Лигата на нациите. Той коментира пред канала във Facebook на футболния клуб Ботев (Пловдив), който е собственик на стадиона, за цялостното му мнение относно представянето на националите.

Първата тема, която засегна, бе тази за казуса със съдиите, който възникна през последния месец.

“Моята идея е всички отбори да бъдат равнопоставени, съдифутбол

ите да са хората, които да взимат правилните решения и да не са главните действащи лица и да решават мачовете в полза на единия или другия отбор. Съдийството трябва да е безпристрастно, което е най-важното за една среща”, започна Иванов.

Функционерът проговори и за състоянието на терена на "Колежа", което не бе в оптималната си форма в последните шампионатни кръгове от efbet Лига, заради което местният Ботев временно се премеси на клубната база в пловдивския квартал Коматево.

“Аз благодаря на ръководството на Ботев, те направиха така че да се чувстваме като домакини. Теренът, който имаше проблеми преди две или три седмици, в момента е перфектен, и ние можем само да им благодарим за това, което правят за нас”, сподели президентът на БФС.

Ръководителят на футболната ни централа бе запитан и за доверието, което е успял ад изгради сред някои от авторитетните личности, свързани с любимия спорт, като той заяви, че това за него е голяма отговорност.

“Когато говорим за българския футбол, ние всички заедно - президенти на клубове, Българския футболиен съюз, трябва да работим заедно за доброто на българския футбол, за да стигнем до решението и до начина, по който трябва да работим, за да имаме по-добри футболисти в националния отбор, още повече да се развиват клубовете, защото е важно един клуб не само как се развива на терена, но как се развива извън футболните неща. Така че съм за цялостната политика на футболния съюз, която заедно с клубовете, които са наши партньори - да работим, гледаме в една посока, добави спортният функционер.

По публикацията работи: Кръстина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Американски гимнастички с лагер у нас

Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас.  Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..

публикувано на 27.11.25 в 13:21

Лудогорец - Селта пряко по "Хоризонт"

Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..

публикувано на 27.11.25 в 06:13
Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен)

Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен) през сезона

Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..

публикувано на 27.11.25 в 00:30
Александър Везенков и Коди Милър-Макинтайър

Цървена звезда обърна Олимпиакос в Евролигата

Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..

публикувано на 26.11.25 в 23:05
Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..

публикувано на 26.11.25 в 23:01
Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3

Левски пак загуби от Лас Палмас и продължава за Купата на ЦЕВ

Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...

публикувано на 26.11.25 в 21:34
Марица започна със загуба Шампионската лига

Марица започна с поражение Шампионската лига по волейбол

Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..

публикувано на 26.11.25 в 21:26