Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Две дузпи донесоха успех на Реал (Мадрид)

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Винисиус Жуниор и Килиан Мбапе реализираха дузпи през второто полувреме, за да донесат на Реал (Мадрид) трудна победа с 2:0 като гост на Реал Сосиедад в среща от петия кръг на футболното първенство на Испания.

Отборът на Карло Анчелоти поведе в 58-ата минута чрез Винисиус, който се разписа от бялата точка, след като удар на Арда Гюлер от границата на наказателното поле срещне ръката на полузащитника Серхио Гомес, който вдигна двете си ръце в рефлекс, за да защити лицето си.

Мбапе оформи крайното 2:0, като вкара втората дузпа в 75-ата минута, отсъдено заради това, че Винисиус беше настъпен от защитник в наказателното поле. Ситуацията не беше забелязана от съдията, но нарушението беше осъдено след преглед със системата за видеоарбитраж ВАР.

Двубоят беше изключително динамичен, а двата тима пропуснаха поредица от положения, включително три удара в гредите на домакините.

Изправен пред проблеми със селекцията, тъй като Дейвид Алаба, Джуд Белингам, Едуардо Камавинга, Дани Себайос и Орелиен Чуамени все още се възстановяват от контузии, мениджърът на Реал Мадрид Карло Анчелоти направи три промени в отбора, който победи Реал Бетис преди международната пауза.

Още една лоша новината имаше за гостите след друга контузия на един от ключовите играчи в началото на мача. Атакуващият полузащитник Брахим Диас трябваше да излезе заради травма на десния крак в 24-ата минута.

Домакините често бяха опасни на контраатака, а удари на Лука Сучич и Шералдо Бекер срещнаха гредата съответно в 25-ата и 39-ата минута. Сучич удари гредата отново в началото на второто полувреме.

В крайна сметка бяха нужни две дузпи, които Винисиус Жуниор и Мбапе изпълниха, за да донесат успеха на своя тим.

Реал вече е втори в класирането с 11 точки, една зад лидера Барселона, който гостува на петия Жирона в неделя. На "белите" им предстои мач от Шампионската лига у дома срещу Щутгарт във вторник.


По публикацията работи: Христо Денев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ференцварош - Лудогорец

Невзрачното представяне на Лудогорец продължи със загуба от Ференцварош

Футболният ни шампион Лудогорец продължи с невзрачното си представяне, както в нашето първенство, така и в Лига Европа. Разградчани допуснаха поредна загуба във втория по сила евротурнир, този с път с 1:3 като гости на Ференцварош. Така Лудогорец остава в долната част на класирането с 3 точки. Играта на българския шампион изобилстваше от грешки, някои от..

публикувано на 06.11.25 в 23:53
АЕК Ларнака - Абърдийн

Абърдийн с Димитър Митов на вратата с първа точка в Лигата на конференциите

Абърдийн спечели първа точка в Лигата на конференциите, след като завърши 0:0 при гостуването си на АЕК Ларнака в мач от 3-ия кръг. Българският национал Димитър Митов бе титуляр на вратата на шотландците. Двубоят бе двуостър, но и двата тима направиха пропуски пред противниковите врати. Митов направи ключови спасявания за Абърдийн през втората част...

публикувано на 06.11.25 в 23:00
Лаура Траатс

Наша олимпийска шампионка започва работа в Кувейт

Олимпийската шампионка с ансамбъла на България от Токио 2020 Лаура Траатс поема поста старши треньор на националния отбор по художествена гимнастика на Кувейт, съобщава arabtimesonline.com. Българката е парафирала контракта си в края на месец октомври с федерацията по гимнастика на Кувейт след оставката на бившата треньорка Ирина Ковалчук от Украйна...

публикувано на 06.11.25 в 22:04
Пари Сен Жермен има четирима представители сред номинираните

ФИФА публикува списъка си с номинирани за наградата "Играч на годината"

Международната федерация на футболните асоциации (ФИФА) публикува списъка си с номинирани за наградата „Играч на годината“ за 2025 г. Номинирани са 11 футболисти: Усман Дембеле, Ашраф Хакими, Нуно Мендеш и Витиня (Пари Сен Жермен, Франция), Хари Кейн (Байерн Мюнхен, Германия), Килиан Мбапе (Реал Мадрид, Испания), Коул Палмър (Челси, Англия), Педри,..

публикувано на 06.11.25 в 20:23
Александър Николов

Александър Николов обявен за най-полезен играч в италианската Суперлига за октомври

Българският волейболист Александър Николов бе избран за най-полезен играч в италианската Суперлига за месец октомври, похвалиха се от клуба му Кучине Лубе Чивитанова. Николов, който бе реализатор номер 1 на Световното първенство във Филипините, продължи страхотната си форма, като отбеляза 96 точки в първите четири мача на тима си - 80 точки през..

публикувано на 06.11.25 в 19:11
Красимир Инински (вдясно)

България има реален шанс да приеме европейското първенство по бокс догодина

България има реален шанс да бъде домакин на Европейското първенство по бокс за мъже и жени през 2026 година. Това разкри президентът на Българска федерация бокс Красимир Инински.  "През годините нашата федерация се доказа като отличен организатор. С екипа ни успяхме да проведем редица големи шампионати, включително европейско за жени, за мъже и жени до..

публикувано на 06.11.25 в 18:04
Иван Чепаринов

Иван Чепаринов отпадна от Световната купа по шахмат

Гросмайстор Иван Чепаринов приключи във втория кръг участието си на Световната купа по шахмат за мъже в индийския град Гоа. Българинът отстъпи с 4:6 точки след тайбрек пред най-възрастния останал играч в турнира - 53-годишния англичанин Майкъл Адамс. Редовните две партии по класически шахмат приключиха при две ремита. След нови две ремита в началото..

публикувано на 06.11.25 в 17:42