Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Манчестър Юнайтед се разправи с Барнзли

Снимка: БТА

Манчестър Юнайтед победи със 7:0 третодивизионния Барнзли в среща от третия кръг в турнира за Купата на Лигата в Англия. На своя "Олд Трафорд" "червените дяволи" се забавляваха и спечелиха мач със 7:0 за пръв път от 1997 година, когато техен съперник отново бе Барнзли.

По два гола за успеха вкараха Маркъс Рашфорд, Алехандро Гарначо и Кристиан Ериксен, а едно попадение от дузпа прибави и Антони. Гарначо, както и влезлият от пейката Бруно Фернандеш, направиха и по две асистенции, а Рашфорд и Ериксен се отчетоха с по една.

Още до почивката домакините си бяха свършили работата, след като поведоха с 3:0 с голове на Рашфорд, Антони и Гарначо съответно в 16-ата, 35-ата и 45-ата минута. Малко след почивката аржентинският национал Гарначо покачи на 4:0, а час след старта на двубоя Рашфорд бе точен за 5:0. Крайният резултат бе оформен от Ериксен с голове в 81-вата и 85-ата минута.

От своя страна гостите от Барнзли отправиха само три изстрела към вратата на съперника, от които нито един точен и за турския страж на Юнайтед Алтай Байъндър двубоят се оказа доста безоблачен.

В друга среща от турнира Саутхямптън отстрани след дузпи Евертън със 7:6. В редовното време мачът на "Гудисън Парк" завърши 1:1. И за двата отбора това бе шанс да запишат положителен резултат, след като допуснаха по четири загуби в първите четири кръга на Висшата лига.

Абдулайе Дукуре даде преднина на домакините от Евертън в 20-ата минута, но в 32-рата Тейлър Херууд-Белис изравни, което се оказа и оформяне на крайния резултат.

При дузпите и двата отбора вкара при първите си пет изстрела. Решителен пропуска за "карамелите" обаче направи ветеранът Ашли Йънг, докато за Саутхямптън точен бе Джеймс Брий.

В едно от лондонските дерби от третия кръг Кристъл Палас победи с 2:1 като гост Куинс Парк Рейнджърс и също се класира сред най-добрите 16 в турнира. Еди Нкетия и Еберечи Езе вкараха за успеха на "орлите", докато за Куинс Парк точен в началото на второто полувреме бе Сам Фийлд.

Изненадата на вечерта бе отпадането на елитния Фулъм, който загуби с 16:17 след изпълнение на дузпи от Престън Норт Енд. В редовното време мачът завърши 1:1, но при наказателните удари се разигра истинска драма.

Домакините от Престън вкараха 16 пъти от 17 опита, доказа Фулъм решителен пропуск направи белгиецът Тимоти Кастан при 17-ия удар.

Към четвъртия кръг продължава и тимът на Брентфорд, който спечели у дома с 3:1 срещу Лейтън Ориънт.


По публикацията работи: Христо Денев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Севда Асенова

Севда Асенова изигра достойно последния си мач на световно първенство по бокс

40-годишната ни ветеранка в бокса Севда Асенова изигра последния мач на световно първенство в богатата си кариера.  На шампионата на планетата в Ливърпул тя изигра много достоен мач, но бе ощетена от рефера на ринга, който във втория рунд й присъди цели две наказателни точки за навеждане на главата срещу представителката на домакините от Англия Алис..

публикувано на 09.09.25 в 20:42
Александър Димитров

България направи равенство като гост на Азербайджан при младежите

Младежките национални отбори по футбол на Азербайджан и България завършиха 1:1 в мач от квалификациите за Евро 2027 в Сърбия и Албания. Рустамов вкара за домакините на стадиона в Баку в 41-ата минута, а в 44-ата Никола Илиев изравни. Мачът бе втори за нашите в група Б, след като те спечелиха срещу Гибралтар в Пазарджик с 3:0. Българските футболисти..

публикувано на 09.09.25 в 19:01
Георги Минчев

Локомотив (София) привлече опитен нападател

Опитният нападател Георги Минчев подписа днес двегодишен договор с футболния Локомотив (София). През миналия сезон той игра във Втора лига на Турция, където отбеляза 12 попадения. През 2024 г. реализира 11 гола в 20 двубоя за кипърския АЕЛ Лимасол. Минчев е преминал през всички национални гарнитури на България и има 13 мача за мъжкия национален отбор...

публикувано на 09.09.25 в 18:42
Уилям Чолов

Четвъртфинал за Чолов, загуба за Ибаниес на световното по бокс в Ливърпул

Много характер и безкрайно желание за победа. Уилиам Чолов показа воля, изигра страхотни два рунда и макар да се умори в края на срещата, си проправи път към 1/4-финалите при дебюта си на Световно първенство за мъже. 22-годишният ни национал записа успех с 4:1 съдийски гласа над представителя на Фиджи Аминиаси Саратибау. Европейският..

публикувано на 09.09.25 в 18:01
Гросмайстор Антоанета Стефанова

Антоанета Стефанова победи бивша световна шампионка на Големия шахматен турнир в Самарканд

Антоанета Стефанова продължава с чудесното си представяне на Големия шахматен турнир на ФИДЕ в Самарканд, Узбекистан. В сблъсък между две бивши световни шампионки от шестия кръг на надпреварата българката спечели с черните фигури срещу китайката Тан Чжуни за 40 хода и вече има актив от 4,5 точки.  Стефанова напълно надигра втората в стартовия списък..

публикувано на 09.09.25 в 17:20
Дженаро Гатузо

Дженаро Гатузо: Това бе най-лудия ми мач

Селекционерът на италианския национален отбор по футбол Дженаро Гатузо обяви, че победата с 5:4 над Израел в световните квалификации е най-лудия мач, в който е участвал като треньор. Драма с 9 гола на Израел - Италия „Това е най-лудият мач, в който съм участвал като треньор, но това е мой проблем, а не на играчите.  Ако искаме да играем по..

публикувано на 09.09.25 в 06:47

Италия покори света – кралиците на волейбола с нова титла

Женският волейболен отбор на Италия спечели световната титла. Това стана в Банкок, където олимпийските шампионки от Париж надиграха настоящия европейски първенец – тима на Турция – с 3:2 гейма. След 23 години това е втората световна титла за италианките, които на последните Мондиали имат сребърен и бронзов медал. Със златните си отличия от..

публикувано на 08.09.25 в 15:50