Ахмед Доган обсъжда в централата на ДПС в София листите с кандидати за депутати от коалицията "Алианс за права и свободи".
Почетният председател на партията Ахмед Доган дойде по обяд в централата на партията без да прави изявления за медиите. Ето какво съобщи на излизане от сградата Бейтула Сали:
"Или почетният председател, или председателят на партията ще бъдат водачи в Разград. Номинациите обсъждахме, каква да е визията на листата в област Разград. Почетният председател каза много неща, най-важното е да сме единни, да защитаваме каузата и идеалите на Движението за права и свободи. Не сме коментирали Делян Пеевски".
В централата на ДПС за провеждане на консултации, свързани с листите за изборите, са представители на общинските структури на партията. Всички общински структури номинират Ахмед Доган за водач на листите, но колективният орган ще вземе решение, каза депутатът Валентин Тончев, който подкрепя почетния председател на ДПС Ахмед Доган:
"Гласът на структурите е г-н Доган да води абсолютно всички листи, но знаете, че по закон това няма как да се случи. Получава номинации от всяка една общинска структура, всички искат г-н Доган да застане начело на листите".
Ето как той обясни присъствието в сградата на Ахмед Доган, който в последните години не се появяваше публично:
"Ние нееднократно казахме, че г-н Доган се връща в политиката и най-естественото нещо е да си бъде на работното място и да упражнява функциите си".
"Листите ще се редят от колективните органи на партията. Нещо, за което Делян Пеевски и групата около него бяха изключени, защото унищожиха колективните органи на партията. В момента възстановяваме колективните органи на партията и най-естественото нещо се случва".
Очаква се консултациите да продължат до късно тази вечер.
"Планираната среща между американския и руския президент е страхотна новина за миролюбивите хора по света. Готови сме!" Това написа в Х премиерът на Унгария Виктор Орбан, чиято столица Будапеща бе спомената от Доналд Тръмп като място, където ще се срещне с Владимир Путин. Срещата в Будапеща, за която не е определена точна дата, ще е втората..
Извънредно съобщение на метеорологичната агенция предупреждава за нов силен циклон с продължителност три дни. Много силни дъждове, вятър и морски бури ще предизвика циклон, който навлиза над Гърция, съобщават синоптиците. От тази нощ започват валежи в западната част на страната и част от островите в Егейско море, съобщават и от Гражданска..
След Белия дом и Кремъл даде положителна оценка на днешния телефонен разговор между президентите Доналд Тръмп и Владимир Путин. Външнополитическият съветник в Кремъл Юрий Ушаков съобщи, че инициативата е била на Путин и че ожсвен доста полезен, това е бил и най-дългият от всичките вече 8 телефонни разговора между него и Тръмп през тази година -..
Ръст с близо 7% на разходите за социална политика и с почти 5% за проекти за развитие се залага в държавния бюджет на Кипър за 2026 г. Обсъждането на правителствения проект започна в парламента, а гласуването му ще бъде в средата на декември. Бюджетът за догодина е с излишък, с перспектива, със социален и развоен фокус, казаха от..
Локализиран пожарът в една от най-големите автоморги в Сливен - на Самуиловско шосе. В помощ на сливенските огнеборци там са пристигнали екипи от Ямбол, Нова Загора и Твърдица. Няма пострадали или обгазени хора. Продължава горенето вътре в сградата, а в двора, където има разглобени автомобили, огънят е потушен. Чуват се взривове вътре..
Доналд Тръмп съобщи, че ще се срещне с Владимир Путин в унгарската столица Будапеща, без да посочи точна дата, след телефонен разговор с руския си колега. Тръмп увери, че по време на разговора "е постигнат голям напредък", предаде АФП. "Решихме, че следващата седмица ще се състои среща на нашите високопоставени съветници. Първите срещи ще..
Германският канцлер Фридрих Мерц заяви днес, че ще призове другата седмица Европейския съюз да използва замразените руски активи, за да предостави заем от 140 милиарда евро на Украйна за финансирането на военните ѝ усилия на предстоящата среща на върха на ЕС, предаде Ройтерс. Мерц се застъпи за първи път за предоставяне на безлихвен заем от..
След изборите в Пазарджик политическите страсти отново се нажежиха. Докато лидерите на партиите търсят формули за стабилност, хората по места казват –..
"Това правителство се задържа твърде много. То ще си отиде, защото в този си вид е безполезно. Борисов няма да даде повече власт на Пеевски"...
"Влизаме в онзи момент, в който винаги съм мразила в училище, да разсъждаваме какво иска да ни каже авторът. Добре съм се справяла, била съм отличничка..