Тя отправи призив за оставки във висшето военно ръководство, след като край "Граф Игнатиево" живота си загубиха още двама военни пилоти с L-39.
"На поклонението на майор Терзиев встъпителните дума на Радев бяха: "Ние си взехме поуките". Но, както виждаме, явно не са взети", заяви Попова в предаването "РадиоТочка".
Министерството и Министерски съвет не предоставят достатъчно средства не само на ВВС, а на цялата българска армия, отбеляза тя.
"Всички знаем, че 35 години вървим надолу. Но добрият ръководител трябва да се побере в средствата, с които разполага и да не жертва състава, за който носи отговорност".
Лични зависимости винаги е имало, посочи Попова.
"Едно време бяха подчинени само на БКП, сега зависимостите са доста повече, защото партиите ни са повече. На много хора, които живеят в такива зависимост, им е трудно да излязат и да си кажат истината. Смълчаването задължително е съгласувано. За съжаление, даже и с натиск надолу, не само нагоре. Зависимостта в съдебната власт е същата, каквато е и във военните среди".
Попова отправи въпроси към институциите, свързани с разследването на инцидента, при който загуби съпруга си.
"Кое налага разчитане и на първата, и на втората кутия в чужбина? Започва едно бавене на топката още тук. И как може основно веществено доказателство да бъде изпратено в чужбина без представител на съдебната система? Много въпроси могат да бъдат зададени. Ако прокуратурата за три години се беше опитала поне малко да си свърши работата, може би нямаше да се стигне до този инцидент".
Димитрина Попова е убедена, че има политическа намеса при разследването на авиокатастрофата.
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.
Във Велико Търново днес се организира протестно шествие срещу завода за преработка на дървесина на "Кроношпан", заради системното замърсяване на въздуха. Преди месец в завода имаше и тежка производствена авария с взривове. За затягане на контрола върху дружеството и спазване на екологичните норми в края на септември се обявиха министърът на околната среда..
Днес в Габрово започва двадесет и третото издание на Празника на духовната музика. Фестивалът е посветен на духовния празник на Габрово - 14 октомври, който е и денят на Света Петка Българска. Празникът на духовната музика ще бъде открит довечера в 18:30 часа в катедралния храм на Габрово "Св. Троица". Източно-православни песнопения ще звучат в първата..
С намаляващ брой донорски ситуации и извършени трансплантации България се включва в отбелязването на Европейския ден на донорството и трансплантацията на органи. Тази вечер фасадите на 40 обществени сгради у нас ще бъдат осветени в зелен цвят. За да популяризира донорството, през 2024-а година агенция Медицински надзор е похарчила 460 хиляди лева за..
Над 1200 литра боза ще бъдат раздадени безплатно в Деня на бозата в Радомир, съобщи на брифинг кметът на общината Кирил Стоев. Тазгодишният празник ще се проведе на 18 октомври и ще бъде по-пищен от всякога. Фермерски пазар, алея на занаятите, демонстрации и кулинарно изложение са само част от проявите, включени в програмата на тазгодишния..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че от 1 ноември или по-рано Вашингтон ще увеличи със 100% размера на митническите налози по отношение на Китай, както и ще въведе мерки за експортен контрол. Това обяви американският държавен глава в социалната мрежа "Трут Сошъл", цитиран от БТА. Той допълни, че мярката се налага след "крайно агресивните"..
Политическата сага във Франция продължава с повторното назначение на Себастиан Лекорню за премиер по нареждане на президента Еманюел Макрон. Само преди четири дни Лекорню подаде оставка, без правителството му да встъпи в длъжност. Себастиан Лекорню е отново премиер на Франция. Той приема "като дълг" назначението си от президента Макрон и обещава да..
Съдия Христина Марева официално встъпи в длъжност като председател на Окръжен съд - Сливен. Церемонията се състоя в Апелативен съд - Бургас, където тя подписа акта за встъпване. На 23 септември Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет избра съдия Марева за административен ръководител на Окръжния съд. По време на изслушването пред ВСС Марева..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..
Съществуващите реки и дерета в София масово се застрояват, а същевременно в последните 15 години не се е изграждала канализация . Огромни територии..
Във Великобритания вече има случаи министерството на вътрешните работи (Хоум офис) да отнема временен статут за пребиваване на чужденци. Потърпевши са..