След урагана "Милтън" е потвърдена смъртта на най-малко 17 души.
Вече много организации приемат дарения в помощ на засегнатите райони във Флорида, някои от които все още не са се възстановили от миналия преди това друг силен ураган Хелейн.
Ураганът изсипал толкова много дъжд над части от района на Тампа Бей се квалифицира като събитие с валежи 1 на 1000 години.
Броят на абонатите , които все още са без ток вече е само 1,9 милиона, но 260 000 жители на Санкт Петербург все още нямат чиста вода и трябва да преваряват тази, която ползват.
Проливните дъждове са довели до разлив на отпадъчни продукти от минната индустрия за които се казва, че съдържат радий, който се разлага и образува газ радон. Има и други опасни замърсявания.
Ураганите в района на Флорида причиниха не само жертви, разрушения и щети, но разпалиха и политическите страсти преди президентските избори в САЩ.
Президентът Байдън обвини Доналд Тръмп в неверни твърдения и дезинформация във връзка с "Хелейн" и "Милтън" и обеща в неделя да посети засегнатите от бурите райони. На пресконференция в тази връзка президентът каза:
"Федералната агенция за управление при кризи, Инженерният корпус и Националната гвардия във Флорида са на място и помагат на щата за разчистване на отломките и отпадъците и за отваряне на пътищата и критично важните пристанища. Има най-различни видове отломки и отпадъци и ще отнеме много пари и време, за да ги разчистим".
Джо Байдън каза още, че е разговарял с множество щатски и местни служители, включително с губернатора на Флорида Рон ДеСантис, а запитан дали ще се срещне с него в неделя, той отговари утвърдително.
В същото време президентът призова законодателите да се върнат във Вашингтон, за да приемат допълнително финансиране за помощ при бедствия.

"Европейската комисия непрекъснато работи за санкции, с които да подкрепи Украйна в енергийния сектор и военната помощ". Това заяви говорителката на Европейската служба за външна дейност Анита Хипер в отговор на въпрос дали се подготвя 20-и санкционен пакет срещу Русия. Тя каза още, че Комисията работи за "нови средства и начини за увеличаване на..
Русия заяви, че иска войната в Украйна да приключи, но е заблуда да се смята, че Киев ще излезе победител. Кремъл заяви, че иска войната в Украйна да приключи възможно най-скоро, но опитите за намиране на решение са в застой. Така говорителят на Кремъл Дмитрий Песков отговори на думите на американския президент Доналд Тръмп, че войната ще..
Апелативният съд на Париж пусна от затвора бившия френски президент Никола Саркози. Съд в Париж разглежда молбата за освобождаване от затвора на Никола Саркози Той е освободен под строг съдебен контрол, което означава, че не може да разговаря с никакви съдебни представители. 70- годишният Саркози получи петгодишна присъда за "престъпна..
Оставките на висшето ръководство в Би Би Си са централна новина в британските медии днес. Коментарите са разнопосочни – от сериозен проблем със стандартите за безпристрастност на медията до "вътрешен преврат". Генералният директор на Би Би Си Тим Дейви и главният изпълнителен директор на Новините Дебора Търнес подадоха оставки след като..
"Във всички случаи ще има сътресения на пазарите , най-вероятно и в цените, но това е единственият изход рафинерията да остане в експлоатация след 21 ноември. Една такава институция – особен управител, ще свали санкциите над това предприятие ." Това мнение изрази пред БНР енергийният експерт Иван Хиновски във връзка с последните..
Пет дрона са забелязани в неделя вечерта над белгийската АЕЦ "Дул", съобщиха от енергийната компания ЕНГИ. Сигналът за първите дронове е постъпил малко преди 22 часа местно време. Според ЕНГИ, инцидентът не е повлиял на работата на централата. По-рано в неделя полетите на летището в Лиеж бяха временно спрени за около час след сигнали за дронове...
Правителството трябва да обясни и мотивира политиката, която провежда през Бюджет 2026, но за съжаление виждаме липса на политики. Това заяви пред БНР Атанас Кацарчев, главен икономист на КТ "Подкрепа" и коментира: "В бюджета за 2026 г. е планиран нисък ръст на заплащането на труда, което е 5% за масовите хора, които работят в администрацията..