Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатът от ПП-ДБ Манол Пейков каза, че бил бутнат от депутат на "Възраждане" в кулоарите на парламента

Сблъсък и обиди в парламента между депутати от "Възраждане" и ДБ

Манол Пейков от ПГ на ПП-ДБ даде брифинг за медиите в кулоарите на Народното събрание - 28 ноември 2024 г.
Снимка: БТА
В кулоарите на парламента се стигна до физически сблъсък между депутатите Славчо Крумов от "Възраждане" и Манол Пейков от ПП-ДБ.

Според Пейков до ударите се е стигнало, след като разменил реплики в пленарна зала с лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов :

Той не пожела да назове какви са били те. Пейков са оплака, че при сблъсъка енергийната му напитка се е разляла върху него.

Един от квесторите, както и депутатите Коста Стоянов и Ивайло Мирчев се намесиха и спряха последващи сблъсъци между Пейков и Крумов, но двамата продължиха с размяната на обидни реплики.

Пейков определи депутата от "Възраждане" като "един с леко прозрачен поглед". "Не знам как се казва, но той по принцип е от по-агресивните. Изглежда леко дрогиран", каза той и увери, че с нищо не го е провокирал.

Пейков призна, че е нарекъл Крумов "смотльо" с аргумента, че "каквото почукало, такова се обадило".

Обяснението на Пеков, което той даде пред журналисти:

"Той ме нападна, аз му казах да престане, че ме и блъсна, разля тука върху мене напитки. Не знам как се казва, но той е по принцип измежду по-агресивните, изглежда леко дрогиран. Аз го нарекох "смотльо", защото е такъв - каквото почукало, такова се обадило.

Не го обиждах,  а казах, а му казах това, което е - защото не може един човек да излиза и да те напада за това, което се случва в зала, то се нарича парламент, защото там се говори". На друг казахте ли нещо?  - "Не, нищо на никой не съм казал, като изключим репликите ми, които всички чуха, към техния онбашия господин Костадинов, друго не е имало" Какво му казахте? -  "Всичко беше по заслуги, всичко, каквото съм му казал, беше по заслуги", каза Пейков.

По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Повече от 2500 "пакета с любов" ще раздаде за Великден Кипърският Червен кръст

Повече от 2500 "пакета с любов" ще раздаде за Великден Кипърският Червен кръст на нуждаещи се семейства в цялата страна. Кампанията му за подпомагане се провежда за 12-а поредна година.  Празничната инициатива е насочена към хора от уязвими социални групи и семейства с деца, които са изправени пред сериозни икономически и социални..

публикувано на 16.04.25 в 04:28

"Таймс": Беларуските и руските служби за сигурност готвят "превантивни" мерки срещу НАТО

Беларуските и руските служби за сигурност се готвят да предприемат "превантивни" мерки срещу страните членки на НАТО, е заявил ръководителят на руското външно разузнаване Сергей Наришкин, цитиран от вестник "Таймс". Това е станало след среща на Наришкин в Минск с президента на Баларус Александър Лукашенко. Сергей Наришкин е обвинил НАТО в..

публикувано на 16.04.25 в 03:36

Мита върху лекарствата биха нанесли вреди на британската индустрия за милиарди

Британски правителствени служители и фармацевтични шефове активно се борят да спрат американския президент Доналд Тръмп да наложи мита върху лекарствата, което би нанесло вреди на британската индустрия за милиарди, пише вестник "Таймс".  Президентът на САЩ предупреди, че мита върху чуждестранни лекарства ще влязат в сила в "не много далечното бъдеще", и..

публикувано на 16.04.25 в 03:22

Четирима журналисти бяха осъдени в Русия на по пет и половина години затвор

Четирима журналисти бяха осъдени  в Русия на по пет и половина години затвор по обвинение в сътрудничество с основания от покойния опозиционер Алексей Навални "Фонд за борба с корупцията". Артьом Кригер и Антонина Кравцова работят в проекта Sota vision, Константин Габов е продуцент в новинарската служба на "Ройтерс", а Сергей Карелин работи за..

публикувано на 15.04.25 в 22:04

След оттеглянето на ДПС-ДПС: Ще оцелее ли правителството

ДПС, лоялно на почетния председател Ахмед Доган, оттегля подкрепата си за правителството на Росен Желязков. Това обявиха тази вечер от формацията след проведено съвместно заседание на ръководствата на парламентарната група и на партията. Тепърва предстои да вземат решение как ще гласуват по втория вот на недоверие. Партньорите им в..

публикувано на 15.04.25 в 21:35

Протест в Сливен с искане за предсрочно освобождаване на Десислава Иванчева

Граждански протест с искане за предсрочното освобождаване на осъдената за корупция Десислава Иванчева, бивш кмет на столичния квартал "Младост,“ се проведе тази вечер в Сливен. Поредното дело за освобождаването ѝ ще се гледа в сряда, 16 април, в Ловеч. Протестиращите настояха съдът да вземе под внимание здравословното състояние на..

публикувано на 15.04.25 в 20:51

Ремонтират за 1 млн. лв. 130-годишното читалище в село Воден

С близо 1 милион лева ще бъде ремонтирано 130-годишното читалище в боляровското село Воден. Огнената стихия стигна на метри от сградата при големия пожар миналото лято, а част от помещенията бяха използвани като своеобразен щаб от огнеборците. Селата Воден и Крайново се възстановяват след пожара от миналото лято За ремонта на народно..

публикувано на 15.04.25 в 20:32