В планинския комплекс "Узана" над Габрово ще бъде осигурено постоянно полицейско присъствие, а видеонаблюдението ще бъде подобрено. Повод за мерките са посегателства в района.
В местността Узана се намира най-голямата билна поляна в района на Стара планина. Преди дни тя беше разорана от автомобилни дрифтове на неизвестни засега извършители.
Заповед на кмета на Габрово забранява на водачите на моторни превозни средства да навлизат в зелените територии, разположени в местността, но тъй като контролът в района не е постоянен, забраните често се нарушават и вандали вилнеят в зелените площи, по ски пистите и рушат видеонаблюдението.
След последното посегателство върху поляната се въвежда системен контрол и той ще се осъществява от екипи на Районно управление на МВР и Инспектората при Община Габрово, информират от кметството. Допълнително информационни табели ще указват забраните за навлизане на превозни средства в защитените територии.
МВР и "Български пощи" засилват мерките за сигурност при обмена на левове с евро в малките населени места, стана ясно на седмичното заседание на координационния механизъл за въвеждане на европейската валута към премиера Росен Желязков. Български пощи са подписали всички договори за доставка на необходимата техника за обмяна, актуализират се..
Парламентарната антикорупционна комисия определи на заседание състава на номинационната комисия, която ще изслуша и оценява кандидатите за членове на Комисията за противодействие на корупцията. Това са Невена Милова - главен секретар на Министерството на правосъдието , адв. Нина Седефова – член на Висшия адвокатски съвет, Калин Калпакчиев..
Президентът Румен Радев е обсъдил с посланика на Великобритания у нас борбата с нелегалната миграция и сътрудничеството в сферата на сигурността. Президентът Румен Радев е оценил високо подкрепата, която ни оказва Великобритания при охраната на външните граници на ЕС. Държавният глава и британският посланик Натаниел Копси са обсъдили..
Москва атакува украинската столица тази нощ с над 300 дрона и осем крилати ракети, съобщиха украинските военновъздушни сили. Част от девететажен жилищен блок в западните предградия на Киев е разрушена. Руските удари предизвикаха експлозии и пожари в над 20 района на града. Шест жертви на руски удари в Киев "Така Кремъл..
Следващото редовно пленарно заседание на парламента ще бъде на 3 септември от 9:00 ч., обяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова преди да закрие днешното пленарно заседание. Така от утре депутатите ще бъдат в лятна ваканция. Според правилника за организация и дейността на Народното събрание депутатите са във ваканция от 1 до 31 август..
Четири процента е очакваният ръст на полетите на Летище Бургас тази година - стана ясно днес, когато на аеропорта пристигна милионният пътник. Това е Щефи Круспе, която пристигна от Лайпциг с полет на авиокомпанията "Елекра еъруейс" . Тя беше посрещната с подаръци и сувенири от ръководството на летището. Над 50 на сто е увеличението на..
Над 3,3 милиарда лева е дефицитът в хазната към края на първото полугодие, става ясно от данните на Министерството на финансите. За сравнение - през първите шест месеца на миналата година недостигът е бил 636 милиона лева. От Министерството на финансите подчертават, че значителен фактор тогава са били парите по Плана за възстановяване и устойчивост..
Какво представляваше цензурата по време на социализма и какви размери имаше тя? Следващият разказ е спомен за хлора в Русе, за Радиото, за..
Парламентът въвежда засилен контрол върху цените за 12 месеца - от 8 август 2025 г. до 8 август 2026 г . Промените в Закона за въвеждане на..
" Частична справедливост , макар че е само за 10 месеца. За реабилитиране ще работя отсега нататък – да си върна позициите като гражданин, който не..