Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът на Бойчиновци Светлин Сретениев е пуснат под парична гаранция от 25 000 лева

Светлин Сретениев
Снимка: радио Видин

Кметът на Бойчиновци Светлин Сретениев е пуснат под парична гаранция от 25 000 лева. Градоначалникът бе задържан в ареста за 24 часа след спецакция на полицията вчера.

Окръжна прокуратура Монтана е повдигнала обвинение за "умишлена безстопанственост" срещу кметът на община Бойчиновци Светлин Сретениев, съобщи говорителят на прокуратурата Лили Илиева. Определена е парична гаранция от 25 000 лева.

"Разпитват се свидетели и към момента има повдигнато обвинение за престъпление по чл. 219, ал. 3 от Наказателния кодекс, като е взета мярка за неотклонение "парична гаранция", която наблюдаващият прокурор е преценил, че е адекватна", посочи Илиева.

Акцията е поръчкова, заяви Светлин Сретениев:

"Поръчкови проверки, над 30 полицаи, като че ли ние сме престъпници. И накрая какво? Нищо не намериха в общината. Само стресират и правят приказки на хората, защото ние сме малка община. Целта е да ни сринат авторитета, но с това няма да постигнат нищо тия, които са загубили изборите".

Вчера сутринта жандармерия и Главна дирекция "Национална полиция" извършиха претърсвания в сградата на община Бойчиновци и дома на Сретениев. По същото време той е трябвало да направи планов преглед при лекар, след като преди година прекара инфаркт:

"Какво значение има здравето на един човек? При обиска в къщата ми не откриха нищо".

Кметът на Бойчиновци даде интервю по телефона от болницата.


По публикацията работи: Явор Римски


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Осигурена е чиста питейна вода за училището и детската градина в Брезник

Осигурена е чиста питейна вода за училището и детската градина в град Брезник, съобщи ресорният зам. кмет Мария Добревска и увери, че въпреки кризата и въведените ограничения за ползването на водата от язовир "Красава" няма отписали се заради безводието ученици. Учебната година ще започне нормално на територията на общината. В основното..

публикувано на 12.09.25 в 13:32

Александър Колячев оглави временно Комисията за защита на потребителите

С решение на Министерския съвет, за временно изпълняващ длъжността председател на Комисията за защита на потребителите е определен Александър Колячев.  Той е член на комисията от май 2024 г. и заема поста на Мария Филипова, която по-рано тази седмица беше избрана от Народното събрание за заместник-омбудсман. Народното събрание избра Мария Филипова..

публикувано на 12.09.25 в 13:32

Паула Еризану: Молдова е защитена, украинската армия не позволява руската да достигне Кишинев

По-добрият вариант за Молдова от войната в Украйна е, ако се прекрати войната и Украйна спечели, и осигури европейския си път, независимост и суверенитет, отколкото, ако Русия напредне  и превърне агресията си в нова граница. Това казва молдовската журналистка и писателка Паула Ерзану в интервю за БНР. "Молдова е защитена от..

публикувано на 12.09.25 в 13:23
Даниел Митов

Митов: От началото на годината в София са отчетени 37 случая на агресия, свързани с "локалите"

Продължава общодържавното издирване на Васил Михайлов, придобил известност като "прокурорския син от Перник".   Това каза министърът на вътрешните работи Даниел Митов в отговор на въпрос на депутата от "Възраждане" Димо Дренчев. При питането си Дренчев припомни, че докато полицията го търси, Михайлов е качил видеообръщение в социалната..

публикувано на 12.09.25 в 13:20
18-годишният Жулиен Кязъмов

Един от обвинените за побоя над шефа на МВР - Русе поиска по-лека мярка

При засилени мерки за сигурност в Апелативния съд във Велико Търново започнаха съдебните заседания по мерките на четиримата младежи, обвинени за нападението над директора на Областната дирекция на МВР в Русе на 4 септември ст. комисар Николай Кожухаров. Два часа продължава първото от четирите заседания. То е за марката на задържания в ареста..

публикувано на 12.09.25 в 13:15

Защитата на Коцев пита: Трябва ли да прошепне името на Асен Василев на прокуратурата, за да излезе

Софийският градски съд решава да пусне ли от ареста кмета на Варна Благомир Коцев. Той е под стража от 2 месеца за корупционно престъпление във връзка с обществена поръчка. Коцев беше доведен с белезници при засилени мерки за сигурност и благодари на всички, които са го подкрепяли в този период. Семейството на Благомир Коцев и негови..

публикувано на 12.09.25 в 13:05
Красимир Кънев

Красимир Кънев: При онлайн агресия трябва да има наказателен процес

Необходимост е да се приложи наказателното право и ние сме се обърнали към прокуратурата. Речта на омразата е много агресивна и вирулентна онлайн, и е редно да се приложи наказателното право , каза в интервю пред БНР Красимир Кънев, основател на БХК. В "Хоризонт до обед" той разказа за език на омразата и заплахи, отправени към правозащитни..

публикувано на 12.09.25 в 12:45