Властите наложиха полицейски час от 10 вечерта до 4 часа сутринта в опустошената от циклон френска отвъдморска територия Майот в опит за предотвратяване на грабежите. По последни данни 22-ма души са загинали, а над 1370 са пострадалите при бедствието. Предполага се обаче, че след приключване на разчистването жертвите могат да се окажат стотици и дори хиляди, а от Червения кръст обявиха че 200 негови доброволци са в неизвестност. Летището на архипелага остава затворено, но френският премиер Франсоа Байру заяви, че около 50% от електропреносната мрежа е възстановена. Възстановена наполовина е и работата на основната болница, а пътищата са проходими в по-голямата си част.
Макрон ще посети пострадалия от циклона "Шидо" френски архипелаг Майот в четвъртък.
В същото време Австралия съобщи, че праща спасителен и медицински екип в засегнатата от силно земетресение островна държава Вануату. Там 14 души загинаха, а над 200 бяха ранени след като трус с магнитуд 7,4 по скалата на Рихтер, последван от вторичен трус със сила 5,5 и още няколко по-слаби, беше регистриран в Тихия океан на 30 километра от главния остров на архипелага. Разрушена от бедствието беше сграда в столицата Порт Вила, която се ползваше от няколко посолства, сред които тези на Съединените щати, Франция и Великобритания.
Значителни щети има по главната болница, както и по основното пристанище. Прекъснати са повечето от мобилните мрежи, но размерът на щетите все още не е ясен.
Междувременно по-голямата част от Кения остана без ток, считано от 4 часа тази сутрин българско време.
Все още се работи по отстраняването на аварията, за която се съобщава, че е засегнала и съседна Танзания.
Приключи протестът заради зоните за паркиране в София. Възстановено е движението по моста "Чавдар". Трафикът е обичаен за този час в съботния ден. Недоволството е предизвикано от предложението за разширяване на синята и зелена зона за платеното паркиране и покачването на цените. Протестиращите са категорични, че проблем с паркирането в..
Два изтребителя Ф-16 на румънските военновъздушни сили са били вдигнати тази нощ, за да "наблюдават въздушната обстановка на границата с Украйна", съобщи румънското Министерство на националната отбрана в прессъобщение, цитирано от националната агенция "Аджерпрес". Изтребителите са били вдигнати заради атаки с дронове в зоната на град Измаил в..
Възможностите за обучение, които предлагат университетите във Варна, са представени на изложение под наслов "Моят избор, моето бъдеще". То се провежда във Висшето военноморско училище "Никола Вапцаров" по инициатива на Студентския съвет към училището. Главен-старшина София Кръстева - курсант от Висшето военноморско училище посрещаше гостите и..
Украйна и Съединените щати започват разговори в Швейцария по плана на Доналд Тръмп за край на войната на Русия срещу Украйна. Тръмп смята, че 27 ноември е подходящ краен срок Украйна да приеме мирния план От кабинета на украинския президент Володимир Зеленски съобщават, че делегацията ще бъде водена от съветника на държавния глава Андрий..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова, лидер на "Непокорна България", бивш председател на БСП и бивш вицепремиер и министър на икономиката и индустрията. Според нея мнозинството е стабилно вътре в парламента и "колкото по-стабилно..
" Тръмп продължава традицията си да обича и любовта му е много голяма и дълбока. Сега е влюбен в Мохамед бин Салман . Не е лошо. Тази любов трябва да се развива, защото Мохабед бин наистина разгръща една голяма програма за реформи в Саудистка Арабия. Направи много неща". Това отбеляза пред БНР журналистът Мохамед Халаф : "Мохамед бин Салман в..
Руският заместник външен министър Сергей Рябков обяви, че възможността за още една среща между президентите Владимир Путин и Доналд Тръмп стои на дневен ред. "Нищо не изключвам. Търсенето на път напред продължава," цитират руските медии изявление на Рябков. По рано Путин заяви, че новият план на Тръмп за край на войната в Украйна може да стане добра..
Борбата е кой да контролира администрацията! Новата структура на Столичната община ще се обсъжда в комисии Така архитект Васил Василев,..
В професионалната общност на юристите има едно разбиране за това, че системата е подчинена. За съжаление професионалната общност няма енергията и..
Документът за мирното споразумение за спиране на войната в Украйна няма да бъде подписан в настоящата редакция, сподели в интервю пред БНР доц...