Над 56 милиона долара са необходими за най-неотложните нужди в областта на здравеопазването в Сирия. Това обяви Световната здравна организация и предупреди, че стотици хиляди хора са засегнати от продължилия над десетилетие конфликт в страната.
Целта на Световната здравна организация е да работи за облекчаване на хуманитарната криза в арабската държава, както и да положи основите за възстановяване в бъдеще. През следващите шест месеца агенцията на ООН и партньорите й ще продължат да се концентрират върху предотвратяване на избухването на огнища на заразни заболявания и продължаване на основните здравни услуги от първа необходимост. Това включва грижи за майчиното и детското здраве, възстановяване на имунизациите и разполагането на мобилни клиники на места, където иначе хората не биха имали достъп до здравната система.
Акцент ще има върху укрепването на животоспасяващи здравни услуги при травми, а именно - предоставяне на консумативи за спешната помощ, осигуряване на допълнителни линейки, както и гарантиране, че болниците ще продължат да работят.
От ноември тази година досега увеличилите се сблъсъци в страната са довели до разселването на над 882 хиляди души и са оказали огромен натиск върху вече неустойчивата сирийска здравна система. Имам скок при атаките срещу здравни заведения, като само за последния месец СЗО е потвърдила 37 подобни инцидента, довели до сериозни щети на инфраструктурата, линейките и способността за оказване на първа помощ.
"Винаги сме казвали ясно, че Газа е неразделна част от бъдеща палестинска държава" - така говорителят на Европейската служба за външна дейност Ануар Ел Ануни коментира думите на американския президент Доналд Тръмп, че САЩ искат да поемат контрол над Газа. Той припомни, че това е едно от петте условия за Газа, поставени през ноември 2023 г. от..
Парламентарната Комисия по културата и медиите прие единодушно Проект на решение за отпускане на държавни парични награди за особени заслуги към българската държава и нацията в областта на културата на 10 души. Това са актьорът Владимир Пенев, народната певица Руска Стоименова, пианистката проф. Милена Моллова, актрисата Ели Скорчева, актьорът..
В Гърция също организират бойкот на магазините заради високите цени на стоките от първа необходимост. Федерацията на потребителите ИНКА организира на 19-и февруари бойкот срещу високите цени на хранителните стоки. "Правителството просто симулира дейност в полза на хората, а реално оставя търговските вериги да печелят много на гърба на..
Министърът на външните работи Георг Георгиев каза, че няма постъпила официална информация към българските институции за това, че Латвия и Швеция ще настояват за компенсации заради прекъснатия кабел в Балтийско море. Швеция задържа по случая българския кораб „Вежен“ и екипажа му, но след седмица свободи моряците и кораба. "Българската страна..
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че няма да изпраща американски войници в Ивицата Газа, защото Израел ще предаде територията на САЩ след приключването на военните действия. В същото време израелският министър на отбраната Израел Кац нареди на армията да подготви план, който да позволи "доброволното напускане" на населението на Ивицата..
Жители на град Ябланица сигнализираха , че както в града, така и в цялата община, включваща и осем села, от години няма аптека, която да работи по договор със Здравната каса . Това затруднява пациентите, които имат т.нар. рецептурни книжки, вече в електронен вариант да купуват лекарствата с отстъпката, която се поема от касата и се налага да..
Изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов е обжалвал прекратяването на процедурата за избор на главен прокурор от Пленума на Висшия съдебен съвет (ВСС), съобщиха от Върховния административен съд . Към момента все още делото по жалбата не е насрочено. На 23 януари Пленумът на ВСС бе свикан на извънредно заседание от министъра на..
Има преподреждане на политическите съюзи . С тази констатация започна анализа си на политическата обстановка в страната социологът Андрей Райчев и..
Родителите да не дават електронни устройства на децата си преди да навършат 4 години и да имат поне 1000 думи в речника си. Това апелира логопедът..
Кметът на Варна с писмо до председателя на НС заради грубо отношение на ПП "Възраждане"