Продължава проверката на здравното министерство е в Неонатологичното отделение в областната болница "Д-р Иван Селимински" в Сливен по случая с медиците, танцували с бебета.
Самосезира се и районната прокуратура в града.
Проверява се дали с действията си двете жени са застрашили здравето на новородените.
В ход е и вътрешна проверка в лечебното заведение, в което вчера оставка подаде и втората акушерка, участвала във видеоклипа с децата.
Все още се изясняват и обстоятелства около починалото 6-годишно дете в Разлог в събота вечерта, което е било откарано от близките си в болница.
Медиците от спешния център обаче само констатирали смъртта на момченцето и подали сигнал в полицията.
При оглед на жилището му не са открити следи от физическо насилие.
Съобщава се още, че то е починало вероятно заради мозъчен и белодробен оток.
Няма вариант в пощите да се продава каквото и да било! Това заяви пред БНР Пламен Дончев, председател на федерация "Съобщения" към КТ "Подкрепа", като уточни: "Вместо да се насочим там, където би трябвало да сме по-силни и дейностите, усилията да са насочени към по-качествени услуги, по-голямо портфолио, ние ще продаваме, галоши, тенджери и..
Тонове боклуци, които ще отидат на сметището, това видяха общинските съветници от ГЕРБ - СДС в завода за боклук в София. Работещи съоръжения видяха колегите им от "Демократична България, Спаси София, Продължаваме промяната". Екологична криза в София предсказва Ваня Григорова от "БСП за България". Директорът Николай Савов отрича да има..
Не един, а два завода за барут са нужни на България, за да се намали риска, сподели Емилиян Гебрев, дългогодишен производител на оръжие, в интервю пред БНР. Според него " троянски коне" у нас пречат - отбранителният сектор да бъде на светлинни години напред. А защо не му позволяват да направи завод за барут, Гебрев отговори: "Не знам,..
Имунизацията срещу варицела и респираторно-синцитиален вирус да стане задължителна, предлага главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев. Според него включването на ваксини срещу тези заболявания в Националния имунизационен календар може да се случи най-рано от следващата година. Към момента ваксината срещу варицела е..
Минималната основна работна заплата на учителите вече е 2131 лева, а на директорите - на 2596 лева. Това стана факт, след като днес в МОН беше подписан анекс към Колективния трудов договор за 15% увеличение на заплатите на учителите, считано от 1 март. Това съобщи Диян Стаматов, председател на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета..
Тази седмица в София президентът Румен Радев и кралят на Йордания Абдула II ще бъдат домакини на среща на високо равнище "Процес Акаба за Балканите III", съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Крал Абдула II постави началото на инициативата през 2015 г. "Процесът Акаба" включва поредица международни срещи, насочени към..
Това, което се случва в съдебната система у нас, се разплисква и в Европейската прокуратура . Метастазите на нашата съдебна система са опасни за европейския модел. Това каза пред БНР политологът Калоян Методиев, част от екипа на новата формация на Корнелия Нинова "Непокорна България", бивш депутат и бивш началник на кабинета на президента Румен..
Как една сива сграда, в която стотици хора всеки ден търсят работа, може да стане пространство за изкуство и да вдъхне оптимизъм, знаят в русенската..
"Външната политика на българското правителство е заплаха за националната сигурност" . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...