Втората пленарна сесия на 51-ото Народно събрание започна с химна на Република България и с химна на Европейския съюз.
Председателят на парламента Наталия Киселова пожела една по-добра година за всеки от депутатите и за българските граждани.
В началото на заседанието се регистрираха 228 депутати.
Народното събрание гласува единодушно да бъде включено в програмата първо четене на трите законопроекта за промени в съдебната власт. Те ще бъдат точка 4 в дневния ред. Председателят на парламента Наталия Киселова отказа включването на проект на решение на парламентарната група на "ДПС - Ново начало", с който се предвижда да се отмени увеличението на цената на тока и налагане на мораториум на цената от 16 декември миналата година.
Киселова обясни, че решението трябва да бъде разпределено в парламентарната енергийна комисия, когато такава бъде създадена.
Като втора точка, за утре депутатите включиха промените в закона за вероизповеданията и като точка 3 - изслушване на премиера и на министрите на вътрешните работи и на транспорта във връзка с принудителното изискване за вписване във виртуална опашка на Дунав мост, въпреки членството ни в Шенген.
Съдът на Европейския съюз осъди България да заплати 2 милиона евро по две дела. Страната ни трябва да плати 1 милион евро заради неспазване на срока за транспониране в националното законодателство на Директивата за авторското право и сродните му права в цифровия единен пазар. Още толкова трябва да бъдат платени заради неспазване на..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отвърна на Делян Пеевски и обяви, че управленската програма на правителството е готова и ще бъде представена следващата седмица. "Търпението е най-важното качество на мъжа. Това, което имам право да го кажа, ние трябва да имаме програма на мнозинството, което да стъпва на програма на правителството до края на тази..
Пентагонът иска британските военни да се фокусират повече върху Европа и по-малко върху Азия, което е голяма промяна в политиката от администрацията на Байдън, която настояваше европейските съюзници да засилят активността си в Индо-тихоокеанския регион, за да изпратят силен сигнал към Китай, пише "Файненшъл таймс". Елбридж Колби,..
"Твърденията за саботаж или чуждестранна намеса във връзка с инцидента с получения от България изтребител Ф-16 трябва да бъдат взети сериозно и когато се повдигат, да се разискват чрез подходящите канали и основават на потвърдени доказателства". Това заяви за БНР говорителят на Европейската комисия Тома Рение. "Ние приветстваме поясненията..
От 2018 г. 8 май е обявен за Световен ден на магарето. Идеята е на д-р Абдул Разик Какар, от Североизточен Белуджистан – Пакистан. Основният обект на неговите научни изследвания е камилата. В интервю за Радио България през 2021 г. д-р Разик написа: "Докато проучвах камилите разбрах, че магарето има важна роля като работно животно, издръжливо при..
Сръбският президент Александър Вучич, който е в Русия по случай Парада на победата, заяви след пристигането си, че Белград няма да пострада от посещението му в Москва и разговорите с руския лидер Владимир Путин и е готов да приеме всякакви "наказания" от Европейския съюз, предаде сръбската телевизия РТС, цитирана от БТА. Президентът на..
Соня Георгиева е главен асистент в Института за икономически изследвания към БАН. Тя е ръководител на научен проект "Фискални и монетарни инструменти за регулиране на неопределеност в икономиката", финансиран от Фонд "Научни изследвания" по конкурс за финансиране на фундаментални научни изследвания на млади учени и постдокторанти. Проектът беше..
Две момичета на 14 години са пострадали леко при инцидент с електрическа тротинетка в София. Произшествието е станало снощи около 19 часа...
Търся мнозинства на базата на добре обмислени идеи. Това обясни пред БНР Васил Терзиев, кмет на София. Той коментира тази за създаване на..
Не бих си позволил да коментирам това, което знам или не знам за изтребителя Ф-16. Всичко трябва да се случва по съответния ред. Нека на заседанието..