Руската фигуристка Камила Валиева отказва да върне отнетите й медали заради допинг, съобщи ТАСС, позовавайки се на свой източник. Валиева беше лишена от олимпийска, европейска и национална титла заради положителна проба, дадена през декември 2021 г.
През януари 2024 г. Спортният арбитражен съд (CAS) дисквалифицира фигуристката за четири години - до 25 декември 2025 година. Така тя няма да може да участва на Олимпийските игри през 2026 поради ограничения в правилата на Международния кънки съюз.
Припомняме, че в пробата взета през 2021 година в организма на рускинята е установено наличие на няколко забранени лекарства. В разгара на зимната олимпиада в Пекин 2022 стана ясно, че 15-годишната по онова време Валиева е дала положителна проба за веществото триметазидин при състезателен контрол в Москва на 25 декември 2021 г. Пробата на Валиева съдържа още хипоксен и L-карнитин.
От тях само триметазидин повдигна въпроси, тъй като е в списъка на лекарствата, забранени за спортисти. Това е тройна комбинация от вещества, които дават анаболен ефект - две от които са законни и едно - не.
С решение на съда Валиева беше лишена от златото на Европейското първенство през 2022-а, златен (2021), сребърен (2022) и бронзов (2023) медала от руското първенство, сребърното от финала на Гран при на Русия (2023), както и награди в определени етапи от турнира.
"В момента нито един медал не е преразпределен и даден на друг спортистист", каза източникът на агенцията.
Европейският шампион по футбол Испания пристигна тази вечер в София за двубоя с националния отбор на България от квалификациите за световното първенство през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада. Срещата ще се играе в четвъртък на Националния стадион "Васил Левски". Испанците кацнаха на летище "Васил Левски", след което веднага се отправиха..
Поставеният под номер 1 в схемата Иван Иванов се класира с лекота за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис при юношите. В среща от втория кръг българинът се справи с 6:2, 6:3 с представителя на домакините Максуел Екстед. Мачът приключи за час и 22 минути. Двубоят започна с пробив на американеца още в третия гейм, но това..
Четвъртата в световната ранглиста по тенис Джесика Пегула стана първата полуфиналистка при жените на Откритото първенство на САЩ по тенис в Ню Йорк. Американката, която преди година достигна до финала на надпреварата в Ню Йорк, елиминира неочаквано лесно чехкинята Барбора Крейчикова на четвъртфиналите с 6:3, 6:3. Мачът продължи само час и 27..
Отборът на ЦСКА привлече аржентинския краен бранител Анжело Мартино. Футболистът премина успешно медицинските прегледи и официално подписа договор с „армейския“ клуб, превръщайки се в 8-ото ново попълнение през настоящия трансферен прозорец. Анжело Мартино е на 27 години, а титулярната му позиция е на левия фланг на отбраната. Той пристига в..
Александър Василев се класира за осминафиналите на сингъл при юношите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Полуфиналистът от Уимбълдън и номер 4 в схемата Василев победи с 6:3, 6:2 Доминик Мозейчук (САЩ). Двубоят продължи 70 минути. Българинът постигна втора поредна победа на турнира без да загуби сет, а за място на четвъртфиналите той..
Първият ден от нашата благотворителна фиеста “Заедно за децата” на стадион “Юнак”, организирана от БФС и партньори, вече е в разгара си. Бившите капитани на на българския национален отбор по футбол Красимир Балъков и Ивелин Попов бяха големите звезди на събитието и зарадваха десетки фенове със снимки и автографи, след което обърнаха внимание и на..
Юлия Стаматова се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 6 Стаматова надделя над сънародничката си Мелис Расим със 7:5, 6:4. Друга българка - Дария Великова, отпадна на старта с 2:6, 6:4, 2:6 от рускинята Мария Масиянская. Още една родна..
Охлаждането на имотния пазар е неизбежно . Това обясни пред БНР Лъчезар Богданов от Института за пазарна икономика, след като от данни на БНБ стана ясно,..
"Властта се събира в един човек. Опозицията се унищожава не чрез избори, а чрез политическа поръчка". Това заяви пред БНР Велислав Величков от..
Крайдунавското село Ветрен отново се превърна в ателие на открито. Деветима художници от София, Варна, Добрич и Силистра прекараха няколко дни в..