Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов се включва в започналата преди дни кампания на Държавната агенция за закрила на детето за борбата срещу употребата на вейпове, райски газ и така наречената дизайнерска дрога сред децата.
Предвижда се учениците от седми до десети клас да научат повече за последиците от употребата на вредните вещества върху живота и здравето им.
Министър Гуцанов ще участва днес в срещата на експерти на ДАЗД и лекари токсиколози с учениците на Професионална гимназия по дизайн "Елисавета Вазова" в София.
В Германия броят на случаите на сексуално насилие срещу деца и младежи остава тревожно висок. Според най-новия доклад на Федералната криминална служба през 2024 година полицията е регистрирала близо 18 хиляди жертви. Повечето жертви на сексуално насилие в Германия са деца, предимно момичета. В повече от половината случаи извършителят е бил..
Във връзка с нови изисквания от страна на администрацията на САЩ ще има значително забавяне в доставката на пратки за Америка, съобщават от "Български пощи". Възможно е връщане на пратки и необходимост от повторното им изпращане. Завишени са и изискванията към предварителните електронни данни за митническа декларация, изпращани към..
На места към охраната на пощенските клонове, които ще обменят левове в евро, ще се присъединят и полицаи, каза Димитър Недялков, заместник-министър на транспорта. Във врачанското село Бели извор той участва в първата среща от съвместната информационна кампания на "Български пощи" и местните власти за въвеждането на новата валута...
Прокуратурата ще иска постоянен арест за пияния шофьор, който тази нощ – след гонка с полицията, катастрофира на детска площадка в столичния кв. "Христо Смирненски". Освен с обвинение за шофиране след употреба на алкохол, той има и обвинение за закана за убийство към жена, която води скитнически начин на живот. Именно заради заплахите към..
До две седмици ще бъде създаден Национален борд по водите, който ще координира действията на институциите за преодоляване на водната криза. Това е една от спешните мерки, които народните представители от Парламентарната комисия по околната среда и водите, прие на днешното си извънредно заседание. С 12 гласа "за", един "против" и трима въздържали..
Израелското военно командване обяви, че е започнала втората фаза на операция "Колесниците на Гидеон", целяща унищожаване на терористичната групировка "Хамас" в ивицата Газа. Призивите на местното палестинско население, на роднините на все още неосвободените заложници и на международните организации Израел да се откаже да превзема град Газа..
В Ямбол до края на август продължава кампанията за безплатно изследване за СПИН и вирусните хепатити B и C. До момента са взети проби от над 220 лица на различна възраст. За да бъдат обхванати по- широк кръг от хора, служителите на Регионалната здравна инспекция изпращат мобилни екипи във фирми, институции и търговски обекти, както и в..
Българската политическа позиция и на дипломацията ни няма да се промени и ще остане подкрепата за Украйна. Като се дискутира изпращането на войски и..
" Не съм чул някъде да се коментира официално предложението на бившия министър на екологията за язовира от Горни Дъбник, което може да се окаже по-бързо..
" Трайното покачване на потребителските цени не е само български проблем. Това е един международен, глобален феномен , който се очаква да продължи в..