Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Решиха коя гимнастичка в кое състезание ще участва

Национален отбор по художествена гимнастика (жени)
Снимка: БФХГ - Анна Недкова

Старши треньорът на националния ни отбор по художествена гимнастика Бранимира Маркова реши коя състезателка в кой турнир ще участва. Решението беше взето след приключването на второто за сезона контролно състезание, което се проведе в залата на спортне комплекс "Раковски".

При жените на международния турнир "Купа София" ще участват всички грации от национален отбор жени индивидуално, на световната купа в София - Стилияна Николова и Ева Брезалиева, на световната купа в Баку (Азербайджан) - Стилияна Николова и Дара Стоянова, а на световната купа в Ташкент (Узбекистан) - Ева Брезалиева и Никол Тодорова.

На световната чалъндж купа в Портимао (Португалия) се играят двете най-добре представили се от международния турнир "Купа София" от Дара Малинова, Олександра Шалуева и Яница Динева. 

На европейската купа в Баку и на европейската купа в Бургас ще участват двете най-добре представили се от световните купи. 

Магдалена Вълкова

На европейското първенство в Талин (Естония) България ще бъде представена от две или три гимнастички след анализ на участието на всички в различните състезания. При непредвидени обстоятелства старши треньорът може да прави промени.

При девойките за международния турнир в Атина (Гърция) ще пътуват Магдалена Вълкова, Алекса Рашева и Анастасия Калева, според първото проведено контролно.

Бранимира Маркова определи пет отбора, които ще играят по програмата на ФИГ на международния турнир "Купа София": 

1. Магдалена Вълкова, Антоанета Цанкова; 

2. Сияна Алекова, Анастасия Калева; 

3. Алекса Рашева, Деа Емилова; 

4. Виктория Лилкина, Ида Стефанова; 

5. Виктория Джелебова, Зорница Бахнева и Кристина Долапчиева.


По публикацията работи: Кръстина Иванова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 обяви летните си контроли

На подготвителния лагер в Банско футболният ЦСКА 1948 ще се изправи срещу шампиона на Косово ФК Дрита и бронзовия медалист КФ Малишева, шампиона на Албания КФ Егнатия, както и срещу българските Славия и Вихрен Сандански. По време на лагера в Словения възпитаниците на Иван Стоянов ще премерят сили последователно с кипърския вицешампион Арис..

публикувано на 18.06.25 в 20:26

Президентът на ФИГ Моринари Ватанабе откри СП по художествена гимнастика за девойки в София

Президентът на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) Моринари Ватанабе откри официално третото Световно първенство по художествена гимнастика за девойки, което започна днес в "Арена 8888" в София. "Истинско удоволствие е да Ви приветствам на 3-ото Световно първенство по художествена гимнастика за девойки тук, в красивия град София. С над 350..

публикувано на 18.06.25 в 20:23
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов на четвъртфинал във Франция

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Роаян (Франция) с награден фонд 54 хиляди евро. Поставеният под номер 5 Кузманов победи Калин Ивановски (Република Северна Македония) с 4:6, 6:3, 6:3 за 2:26 часа. 31-годишният пловдивчанин загуби първия сет, но в следващите две части направи три..

публикувано на 18.06.25 в 19:55
Даниел Генов

Капитанът на Ботев (Враца) продължи договора си с клуба

Капитанът на футболния Ботев (Враца) Даниел Генов продължи контракта си с отбора за още един сезон, съобщиха от елитния футболен клуб.  "Капитанът на тима остава в отбора!  Даниел Генов официално преподписва договора си и ще носи капитанската лента още една година. Пожелаваме му още много успехи с капитанската лента!", написаха от управата в..

публикувано на 18.06.25 в 19:06
Пьотр Нестеров

Пьотр Нестеров е във втория кръг на турнира в Клостерс (Швейцария)

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за втория кръг в игрите поединично на турнира по тенис на клей в Клостерс (Швейцария) с награден фонд 30 хиляди долара. Поставеният под номер 7 в схемата Нестеров победи Ник Хард (Доминиканска република) със 7:5, 6:4 за 1:51 час.  22-годишният българин направи пробив за 6:5 по..

публикувано на 18.06.25 в 19:02

България с два финала в първия ден на СК по спортна гимнастика в Ташкент

България записа два финала в първия ден на световната купа по спортна гимнастика в Ташкент (Узбекистан). В събота за отличията във финала на прескок ще се бори Валентина Георгиева. Европейската ни вицешампионка от първенствата в Лайпциг и в Римини влезе в топ 8 с най-висок резултат.  Състезателката на Филип Янев получи за изпълненията си оценка от..

публикувано на 18.06.25 в 18:29

Легендарният треньор по фигурно пързаляне Алексей Мишин проведе лагер в Кранево

Един от най-емблематичните треньори във фигурното пързаляне, Алексей Мишин, проведе двуседмичен международен лагер на ледената пързалка "Black Sea Ice Arena" в Кранево. В тренировките участваха състезатели от България, САЩ, Словения, Естония, Великобритания, Румъния, Латвия, Белгия, Турция, Германия и Кипър. Легендарният руски специалист, известен още..

публикувано на 18.06.25 в 18:23