По време на правителството на Николай Денков правителството е осигурило пари за изготвяне на проект за основен ремонт на пътя край село Телиш, където миналата седмица загина 12-годишната Сияна. Това заяви във Велико Търново бившият финансов министър Асен Василев от "Продължаваме промяната".
Не е вината в управлението на "Продължаваме промяната" за войната по пътищата и за състоянието на пътната отсечка, където загина 12-годишната Сияна, коментира Асен Василев, отговаряйки на вътрешния министър Даниел Митов за "политическото безхаберие в последните 4 години" за пътната безопасност.
Обвинения може да отправя само бащата на момичето, посочи Василев и поясни за случилото се след проекта за обезопасяване на пътя край Телиш:
"Проектът е готов към май месец 2024 г. Защо оттогава не е престъпено към избор на изпълнител и възлагане на поръчка за самия основен ремонт? Въпросът е към кабинета Главчев".
На въпрос на БНР чувства ли вина "Продължаваме промяната" за войната по пътищата, Асен Василев отговори, че България има нужда от качествени пътища:
"Инвестира се много в качествени пътища, но там трябва да има нужда и от контрол. Този контрол по време на кабинета Денков го започна Андрей Цеков. Кажете ми кога друг път в историята имаме над 80 км бракувани пътища, които трябва да се оправят от строителите за тяхна сметка?".
След около два месеца се очаква "Продължаваме промяната - Демократична България" да поиска вот на недоверие на правителството след конвергентния доклад за приемането ни в еврозоната. На въпрос на БНР очаква ли подкрепа от останалите опозиционни групи в парламента, след като ПП не подкрепи първия вот на недоверие, Асен Василев заяви:
"Това зависи от тях и е въпрос към тях".
Във Велико Търново Асен Василев тази вечер се срещна с партийни активисти и симпатизанти на ПП.
Допълнителни разходи по бюджета на Министерството на здравеопазването в размер на 39 милиона и 500 хиляди лева одобри правителството. Така ще се увеличат разходите по "Политика в областта на диагностиката и лечението" и бюджетна програма "Психиатрична помощ" - за която отиват 12 милиона и 500 хиляди лева за персонала. Целта е да се..
Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) изиска от два от мобилните оператори - "Виваком България" и А1 до седмица да направят вътрешни проверки заради сривовете в мрежите им последните дни. Тези проблеми станаха и повод за среща на председателят на КРС Иван Димитров с изпълнителните директори на двете мобилни дружества и с главния технически..
Швейцарска забрана на радикалното палестинско движение "Хамас" ще влезе в сила на 15 май, съобщи днес федералното правителство след парламентарен вот в края на 2024 г., предаде АФП. Искането за това бе отправено от политическия и правителствения комитет по сигурността през октомври 2023 г. – непосредствено след смъртоносната атака на "Хамас"..
Трябва да има Закон за личния фалит у нас, но да е работещ, иначе ще доведе до обратния ефект. Това обясни пред БНР Георги Дичев, председател на Камарата на частните съдебни изпълнители. Адв. Деян Драгиев: Фалитът при физическите лица е социален проблем, който трябва да се регулира "Има три законопроекта, които са приети на първо четене...
Депутатите отложиха окончателното приемане на измененията в Закона за енергията от възобновяеми източници. Това стана след почивка в работата на депутатите, поискана от БСП - Обединена левица. Вместо половин час обаче, почивката продължи близо два часа. Заради това Божидар Божанов от ПП-ДБ се обърна с въпрос към председателя на парламента..
66-годишна жена е с втора степен на изгаряния след пожар в селскостопанска постройка в неделинското село Изгрев. Тя е пострадала тежко при опит да спаси намиращите се вътре животни. Сигналът за пожара е подаден вчера около 16.00 часа на телефон 112. Екип на Спешния център в Златоград е оказал помощ на пострадалата на място, след което тя е..
Отчисления в размер на 100 процента от печалбата за финансовата 2024 г. на държавните предприятия и търговските дружества с държавно участие в капитала ще бъдат внесени в полза на държавата до 27-и май. Правителството прие разпореждането, като определи, че освен печалба за миналата година, междинен дивидент от печалба към 30 юни тази година до 30-и..
Тази авария на Иберийския полуостров се нарича разлюляване и разпадане на енергийната система. В България се е случвало два пъти. Това е..
При катастрофа в центъра на София загина оперният певец Богомил Спиров - артист-солист на Националния Музикален театър. Той е бил блъснат от..
Електричеството беше прекъснато в Испания и Португалия, както и в част от Южна Франция в понеделник при масивно прекъсване на електрозахранването,..