Отборът на Локомотив Авиа се класира за финала във волейболното ни първенство при мъжете.
Възпитаниците на старши треньора Найден Найденов спечелиха с 3:1 (25:20, 25:17, 29:31, 25:21) гейма като домакини решаващия пети мач от полуфиналния плейоф срещу ЦСКА и така затвориха серията с 3:2 победи.
В битка за трофея „черно-белите“ ще се изправят срещу защитаващия титлата си тим на Левски, който в другия полуфинал отстрани Берое също в пет мача.
Двубоят пред пълните трибуни на спорната зала на Пловдивския университет започна равностойно и двата тима вървяха точка за точка до 10:9 в полза на гостите.
Тогава обаче играчите на Найден Найденов взеха седем от следващите осем разигравания, за да поведат с 16:11 и този аванс се оказа достатъчен за успех в първия гейм – 25:20.
Втората част се разви по сходен начин. След поделено надмощие в първите минути постепенно Локомотив започна да се възползва от силната си игра в защита и със серия от успешни контраатаки натрупа преднина от 17:11.
„Черно-белите“ не изпуснаха инициативата до края, за да вземат и втория гейм с категоричното 25:17.
Третата част стартира с ранен аванс на „червените“. При 7:6 в полза на ЦСКА Християн Великов застана на сервис и благодарение на неговия начален удар волейболистите на Александър Попов записаха седем поредни точки за 14:6.
При 15:7 обаче от другата страна на мрежата Жулиен Георгиев отговори с пет поредни сервиса, които разколебаха посрещането на гостите, а впоследствие Локомотив намали до 19:21.
Това принуди Попов да поиска прекъсване, след което обаче домакините показаха пределна концентрация и спасиха два геймбола, за да изравнят до 24:24.
В решаващите разигравания волейболистите на ЦСКА пък отразиха три възможности за приключване на мача пред домакините и в крайна сметка измъкнаха частта с 31:29 след ас на Владимир Станков.
Възпитаниците на Найден Найденов не се разколебаха след загубата в третия гейм и започнаха силно в следващия, за да поведат с 11:6, но "червените" бързо намалиха до 13:14.
Локомотив взе следващите три разигравания при сервиси на Кристоф Хорват и отвори преднина от четири точки, която успя да удържи до края, за да се поздрави с успеха след 25:21.
Васил Маринов завърши на девето място в категория до 109 килограма на Европейското първенство по вдигане на тежести, което се провежда в Кишинев, Молдова. Българинът завърши с двубой от 373 килограма (171 кг в изхвърлянето и 202 кг в изтласкването). 24-годишният Маринов направи неуспешни опити на 208 и 209 килограма в изтласкването. Европейски..
Мартин Чой и отборът Team Racing 85 с Кавазаки завършиха на 11-о място в клас Суперсток в състезанието "24 часа на Льо Ман" - първия кръг на световния шампионат по мотоциклетизъм за издръжливост (EWC). Българският пилот, Кристиан Наполи, Жереми Еро и Матийо Тибо заеха и 22-а позиция в общото класиране, а победител стана Ямаха Австрия (YART). Мартин..
Нургюл Салимова направи реми с Алина Кашлинская в шестия кръг на Гран При турнира по шахмат за жени в индийския град Пуне. Българската шахматистка, която игра с черните фигури, имаше напълно спечелена позиция, но няколко неточни хода от нейна страна в края позволиха на полякинята да се измъкне и с трикратно повторение да стигне до реми на 67-мия ход...
Съдийската комисия към Българския футболен съюз определи нарядите за полуфиналните срещи - реванш в турнира за Купа на България по футбол. Срещата между ЦСКА и Черно море в София е поверена на Радослав Гидженов, докато за ВАР ще отговаря Владимир Вълков. Волен Чинков пък ще е главен рефер в Разград за мача Лудогорец - Ботев (Враца), а на ВАР на..
Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) изравниха резултата в полуфиналната си серия на италианската Суперлига. Играчите на Джампаоло Медей биха категорично у дома Сър Суса Вим (Перуджа) с 3:0 гейма, в отделните части 25:23, 25:20, 25:21 точки в 4-ата среща помежду им, играна в пълната зала "Еуросуоле". По този начин Лубе..
“Нашият спорт е изключително труден и амортизиращ. Трябва да си много концентриран. Трябва да имаш голяма сила и усет към нещата. Това не всеки ден се получава. Трябва и смелост. Истинските щангисти са смели. Във всеки спорт истинските шампиони винаги са смели”, това сподели специално за БНР европейският шампион Карлос Насар. Олимпийският..
Стилияна Николова спечели сребърен медал във финала с бухалки на световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Състезателката на Валентина Иванова получи за изпълнението си резултат от 29.100 точки (трудност 12.900; артистичност 8.200; изпълнение 8.000), който й стигна за втората позиция. Златото стана притежание на..
Божият кръст беше издигнат вчера - на Велика събота, в разрушеното ромско гето в столичния квартал "Захарна фабрика". В началото на седмицата..
Група доброволци откриха и възродиха за вярата забравена скална килия, обитавана от монаси още през Средновековието. Това се случва в русенското..
Изкушенията на великденската трапеза са много и това крие риск от претоварване на храносмилателната система. Особено чувствителна към тежката и..