Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Столичната община организира събиране на отпадъци в "Младост"

Снимка: Столична община

От Столичната община организират предаване на отпадъци от мазета, гаражи и тавани в квартал "Младост“ днес от 10:30 до 14 часа. Те ще се събират на паркинга пред хипермаркета на бул. "Александър Малинов" 75

В рамките на инициативата ще има пунктове за разделно събиране на едрогабаритни отпадъци и опасни отпадъци от домакинствата като стари лекарства и живачни термометри, бои, лакове и химикали, както и отпадъци от опаковки от метал, хартия и пластмаса, негодни за употреба батерии и акумулатори и излезли от употреба автомобилни гуми и електроуреди.

От Столична община припомнят, че по време на събитието не се приемат зелени и биоотпадъци, както и отпадъци от ремонти и други строителни материали.

На 10 май "МаГаТа Фест" ще се проведе в Слатина, на 17 май - в Искър, а на 7, 14 и 21 юни районите са съответно "Люлин", "Сердика" и "Подуене", допълват от "Московска" 33, като предстои уточняване на конкретните локации.

В края на март бяха събрани повече от шест тона отпадъци от мазета, гаражи и тавани по време на пилотното издание на "МаГаТа Фест" в район "Нови Искър", съобщиха от Столичната община. Инициативата се проведе за пръв път и привлече близо 200 жители на "Нови Искър", околните села и всички райони на Столична община, включително "Лозенец", "Оборище", "Сердика", "Люлин", "Витоша, "Триадица" и други. 


По публикацията работи: Ерол Емилов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Стив Уиткоф и Владимир Путин в Кремъл, 25 април 2025 г.

Путин към Уиткоф: Русия е готова да проведе мирни преговори с Украйна "без предварителни условия"

Русия е готова да проведе мирни преговори с Украйна "без предварителни условия", е заявил руският президент Владимир Путин пред американския пратеник Стив Уиткоф по време на срещата им вчера. Това обяви днес говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, като добави, че Путин е повтарял това няколко пъти в миналото.  В Кремъл започна срещата Уиткоф - Путин..

публикувано на 26.04.25 в 17:24

Русия съобщи, че изцяло си е възвърнала контрола над Курска област

Началникът на генералния щаб на руската армия - генерал Валерий Герасимов, е докладвал на президента Владимир Путин, че руските сили са си възвърнали изцяло контрола над руската Курска област, предадоха световните агенции, като се позоваха на изявление на говорителя на Кремъл Дмитрий Песков. През август миналата година украински войски..

публикувано на 26.04.25 в 16:55
Горица Радева

Горица Радева: Няма български граждани в корпуса "Азов"

Няма в момента български граждани в корпуса "Азов" в Украйна - това каза пред БНР Горица Радева, която от три години е доброволец в страната и военен кореспондент от фронта в Донбас. Тя бе в Брюксел по покана на "Да, България".  Радева е от Велико Търново с баща афганистанец и майка българка. Казва, че макар постъпването в "Азов" да е..

публикувано на 26.04.25 в 16:46

Зеленски проведе двустранни срещи с Макрон и Стармър

Президентите на Украйна и Франция Володимир Зеленски и Еманюел Макрон провеждат двустранна среща в кулоарите на погребението на папа Франциск, предаде Франс прес, като цитира украинския външен министър Андрий Сибига. Целта им е "продължаване на усилията за постигане на мир" в Украйна. "Точно в този момент: Зеленски и Макрон разговарят..

публикувано на 26.04.25 в 16:43

В "Да, България" обмислят да има двама съпредседатели

"Да, България" да бъде оглавена от двама съпредседатели - такава поправка в устава ще бъде предложена на националната конференция на партията, насрочена за утре. На нея делегатите ще изберат нов лидер на мястото на подалия оставка преди девет месеца Христо Иванов. Зад идеята за съпредседателство застанаха всички шестима кандидати за лидери на..

публикувано на 26.04.25 в 16:13

33-годишна жена загина при ПТП в Кюстендилско

33-годишна жена е загинала при ПТП между кюстендилските села Коняво и Горна Гращица, съобщиха за БНР от полицията.  Шофьорът е самокатастрофирал, а тестът с дрегер е отчел 2,62 промила, каза говорителят на Областната дирекция Катя Табачка. Загинала е спътничката му. По първоначална информация е водачът е и неправоспособен.  "Самокатастрофирал е..

публикувано на 26.04.25 в 16:00

Болницата в Перник получи като дарение реанимационно термо легло

В разгара на кризата с родилно отделение в Перник, МБАЛ "Рахила Ангелова" е получила като дарение реанимационно термо легло и уред за обдишване на новородени. С пост в социалната мрежа дарителите изразиха недоумение, че не са били предупредени за риска от закриване на отделението, а научили това на място в болницата и от медиите. За БНР директорът..

публикувано на 26.04.25 в 15:16